Sari la conținut

Grup Adventure touring / offroad Bucuresti


robertd

Postări Recomandate

Stiu ca e parc natural, am fost de nenumarate ori tot asteptand sa imi interzica cineva sa intru, cei de la bariera luau bani doar la masini, sau cei care voiau sa faca gratare, alteori nu luau deloc, am intalnit pe traseele marcate jeepuri si alte vehicule motorizate. O singura data mi s-a spus intr-adevar ca daca intru sa nu fac teribilisme si sa nu ies de pe drumurile marcate. Am respectat de fiecare data lucrul asta, oamenii de acolo si parcul in sine si nu au fost probleme, dar padurea e imensa merita explorata integral. Suna bine si propunerea ta la padurea ciompu, I'm in! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se profileaza o ieseala cu punct terminus zona Mihai Bravu-Pietrele-Magura Gorgana!

Suna bine, I'm in!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 11, sambata 01.04.2017, Petrom Jilava(pe dreapta dupa ce iesi din Buc, cca 500m dupa capatul tramvaielor)! E ok asa? Io mai vin cu 2 urati(KLR 650 si Dominator 250)!

E ok, ne vedem acolo, lasa-ne si un tel de contact daca se poate :)

» Post actualizat in 31 Mar 2017 12:28

Deci o sa fim doar noi 4? Poate mai vrea cineva sa ni se alature? Anyone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va multumesc ca m-ati luat cu voi, a fost o aventura pe cinste :), baietii super de treaba! Foarte Fain, Seara Buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reusit in sfarist sa-mi repar bitza, si urmeaza sa vin cu ea saptamana asta sau urmatoare :D Ambreiaj nou, anvelope, bujii, ulei, lant, sinc carburi, filtre de toate felurile, oglinzi etc... Singurul lucru care ramane e distributia care tzacane un pic, insa sper sa ma tina anul asta :D.

Mai trebuie inmatriculata pe numele meu insa m-au programat abia la sfarsitul lui mai :(.

post-60782-0-12844700-1491297333_thumb.jpg

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TKC80?

 

Yup. Sezonul trecut am avut Karoo3 si am fost relativ multumit, singurul lucru care m-a deranjat foarte tare la Karoo-uri a fost ca derapau lateral datorita profilului, fix cand imi era lumea mai draga ( urcari pe pietris fin // noroi // albie de rau ). Acum sa vedem cu tkc80-urile, la prima parere ma simt un pic ciudat cu ele, se simte diferit mobra, iar acum cat sunt noi derapeaza spatele in draci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, duminica am inteles unde si cu cine! Dar sambata nu iese nimeni? Exe, cat timp iti ia bre sa faci furca? Matale-ti trebuie mai mult roti de enduro decat furca buna! Cu furca stock, de SM, o sa-ti strici dintii pe offroad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, duminica am inteles unde si cu cine! Dar sambata nu iese nimeni? Exe, cat timp iti ia bre sa faci furca? Matale-ti trebuie mai mult roti de enduro decat furca buna! Cu furca stock, de SM, o sa-ti strici dintii pe offroad!

Din pacate stau dupa tipul asta la service, as veni cu pitbike-ul, il aduc cu masina dar trebuie sa merg doar offroad, nu este inmatriculat si trebuie sa ma intorc la masina de unde am plecat, asa ca nu stiu daca este o idee atat de buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...