Sari la conținut

Grup Adventure touring / offroad Bucuresti


robertd

Postări Recomandate

Dar Lacul Vulturilor, Tabla Butii, Baiului gustati?

Acolo ma bag si eu, E fix la mine la tara :) as vrea sa ajung pe doua roti la "Lacul fara fund"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge la Lacul Vulturilor maine dar nu stiu daca e zapada sus. Cand am fost anul trecut in noiembrie era gheata si o gramada de noroi. Cu SM nu urci pe noroiul ala cu cauciucuri de strada(daca nu esti un AS).

 

Mie imi place sa urc din Chiojdu. E o parte unde poti sa te dai ca la rally raid.

 

Saptamana trecuta am fost la Muntele Rosu si nu era zapada.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge la Lacul Vulturilor maine dar nu stiu daca e zapada sus. Cand am fost anul trecut in noiembrie era gheata si o gramada de noroi. Cu SM nu urci pe noroiul ala cu cauciucuri de strada(daca nu esti un AS).

 

Mie imi place sa urc din Chiojdu. E o parte unde poti sa te dai ca la rally raid.

 

Saptamana trecuta am fost la Muntele Rosu si nu era zapada.

As merge cu SM dar cand e uscat cat se cat. Nu acum :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai eu merg cu sm-ul.Nu rămăsese că mergem mâine?

Da pai a ramas sa mergeti voi, dupa cum am zis mai devreme nu am rezolvat cu furca :(, inca astept. Sper sa rezolv saptamana viitoare si apoi sa vin si eu.

Editat de exe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai la ea?

Furca, semeringuri ulei etc., lant, ulei motor, filtru ulei, filtru aer, galerie admisie, carburator curatat, valvele...deci mai dureaza la mine umpic :) . Cum o am gata va anunt!!!

Editat de exe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bulgaria a fost destul de bine, poate pune Krong niste poze :) Dunarea se vede superb de pe varful dealului.

 

duminica vremea se anunta buna in Buzau

 

https://www.yr.no/place/Romania/Buzau/Buzău/hour_by_hour.html

http://www.meteoromania.ro/images/radarg/index.radar.php

http://en.sat24.com/en/forecastimages

 

incercam o tura de 300 km in zona Buzaului, pana la Colti sau Berca / Vulcanii noroiosi / Tara Luanei / Trovantii de la Ulmet etc?

 

Sa o taiem mai direct de la Urlati, pe drumul vinului spre Nord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

S-a incalzit destul pentru voi ca sa incercam un Lacul Vulturilor? Eu deja am vreo 5 incursiuni la +2000 m pe anul asta. Nu cred ca mai e zapada la lac. Cred ca stiu eu o calea de rally-raid din Chiojdu si dupaia urcare pe Drumul lui Iohannis pana in golul alpin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pe care am fost eu e ok si pentru Transalpist/F650/Teneristi, doar ca e cam mult noroi+ceva experienta pe offroad. Cu astea usoare, SXC,FE 450 se poate urca si fara crampoane. In golul alpin o sa mergem pe langa drum ca e un noroi super lipicios ce da probleme si la crampoane. Eu vin cu E-07 Dakar daca mergem pe ele calara, daca ne organizam la o duba poate pun crampoanele(daca nu mi-e lene). Care mai vrea sambata sau duminica sa se anunte aici, poate facem si un topic separat.


» Post actualizat in 18 May 2017 14:50

S-a decis cineva pentru Sambata sau Duminica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe noi ne-a plouat maxim 30 min si nu foarte tare. In rest au fost nori cu soare. Si de noroi am dat acolo unde o sa ai si in iunie. Pe unde te-ai dat?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...