Sari la conținut

Grup Adventure touring / offroad Bucuresti


robertd

Postări Recomandate

@bavl - pai daca ai intrat cu SA-S ul pe acolo, e posibil ca sa ma alatur si eu pe viitor ca pare distractiv. Chiar ma gandeam cand s-a facut topicul, cam care e gradul de endureala :D

 

asta era intentia...sa nu descurajam grupa mare de la un traseu asa frumos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa urcam pe Grohotis din Tesila si dupa ce ne saturam de creasta/gol alpin coboram in Pasul Bratocea! Apoi, care/daca mai avem chef putem urca si la Cabana Cheia! Cele mai multe trasee adv. sunt accesibile cu orice pneuri pe uscat(Printre noi sunt unii care se dau cu pneuri SM)! Tot respectul ptr colegul de mai sus care a urcat la lac cu pneuri de strada! Atunci cand ploua, cand e namol...se schimba treaba si e musai sa avem crampoane si un pic de experienta/vointa/capacitate de efort!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prognoza arata destul de naspa.

Merge careva totusi p Grohotis la balaceala?

Ultima oara cand m-a prins ploaia acolo sus era cu fulgere si pocnete, am coborat instant din golul alpin pe la ex-statia meteo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai uitati la meteo. Doar plecati.

 

Eu as merge, dar nu stiu daca ma tin cauciucurile(E07) sa urc pe Grohotis pe ploaie. Sau imi fac traseul de rally-raid de la Mihailesti(langa Bucurest). Ma mai gandesc, poate ma uit si la meteo. :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are cineva chef de o tura scurta pe langa Bucuresti, adica pe langa lacul Mihailesti. Eu ma duc la garaj ca e o carburatie in lucru dar daca se anunta cineva ma opresc din lucru 2,3 ore. Ploaia vine din nou pe la ~4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend (duminica pare mai OK), B - Brebu Ph - Pietriceaua-Grohotis-Bratocea ?

Urcarea in creasta din Pietriceaua este putin mai complicata decat urcarea din Tesila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma duc sa explorez Calimanii-Vatra Dornei si ceilalti munti din jur( vreo 10 zile de sambata asta). Daca e cineva din zona aia sau ajunge pe acolo ne auzim sa dam niste ture de off pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca am tras ghinionul in weekendul trecut ca am facut pana si am venit cocotat pe ghidon vreo 40 km. Culmea ca mergea decent cel mai bine cu 60 la ora. :rusinica:

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...