Sari la conținut

Grup Adventure touring / offroad Bucuresti


robertd

Postări Recomandate

E mai sus o leaca, B- Brebu- Pietriceaua-Grohotis-variante...--Cheia-B .

ora 8 la MOL langa McD pe iesirea spre Ploiesti, dupa centura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rămas cu sechele după ture cu bicla în zona aia :D

Două ture de câte 11-12 ore. În prima am văzut lupul și în a doua cred că s-a auzit ursul... dar era foarte noapte, bine că eram mulți. :D

 

În principiu aș veni. Dar după 8 jumătate, mai degrabă 9. Abia acum am ajuns acasă de pe Iezer. Coborârea aia e în cap. Am mers mult pe lângă ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, 9

Noi numai lupi am fugarit in apropiere de crucea alba din padure, ursu' inca nu ne-a salutat...

La zgomot de motoare se ascund toate jivinele.

 

Tre' sa-i pui niste gume mai salbatice lu' BRPorcu' si-i dai pe coborare pe sistem ''bal sau spital'' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fim la Bradulet Ag, unde sunt 2 adunari, una de MZ-isti si una de XTZ-isti, probabil urcare forestieristica pe Malita, eventual joaca pe langa drum pentru cine vrea. Am desenat si un plan mai offroad spre vf Ghitu, dar nu stiu daca o sa fie timp, duminica pare ca vine ploaie.

Plec maine la 7 de la Petrom Militari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu m-am decis daca sa raman pe KTM sau sa trec la BETA. Nu m-am decis nici ce cilindree sa iau. Ma bate gandul sa iau o duba si nu doar remorca.Daca analizam si pretul unui 2T, m-am invartit si dupa motoare de 1000 si ceva de euro pana pe la 5000. Macar mi-am luat echipament dedicat de enduro. Stiu sigur doar vreau si un 2T.

 

Am incercat acum 1 saptamana si o Beta de trial. Interesanta senzatia, se muleaza perfect pe :" ai scapat ambreiajul, ai scapat si ghidonul din maini". Pana te obisnuiesti cu cutia super scurta si cuplul.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...