Sari la conținut

Grup Adventure touring / offroad Bucuresti


robertd

Postări Recomandate

Ma bag si eu duminica la Valea Badenilor-Leaota. Dati de veste(tel,sms, ceva) cand plecati, eu sunt la 10 min de Badeni. 0751687359.

» Post actualizat in 28 Jul 2017 20:46

Ma bag si eu duminica la Valea Badenilor-Leaota. Dati de veste(tel,sms, ceva) cand plecati, eu sunt la 10 min de Badeni. 0751687359.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Krongnule. Era sa vin dar n-am putut sa adorm pana la 2,3 noaptea. Nu era ok sa vin obosit. Lasa ca iar ma duc 2 saptamani in Bucovina de pe 11 august. :peace:

 

M-am si pregatit sambata, am schimbat camera de pe fata care avea pana. :crack: Dar asa entuziasmat eram de nu am putut sa adorm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic @ danok: dap, au fost MZ-uri de la cele din anii 50 pana la Baghira si chiar un 1000SF.

 

@ cristian 08: sunt cateva drumuri forestiere care duc pe culmi pe care te-ai descurca cu R12 GS, de exemplu

Rausor-Crucea Ateneului in Iezer, Leaota prin Valea Badenilor, curmatura Malitei in Fagaras, chiar si Rucar-Papusa...

Pana nu incerci nu stii, dar este evident ca trebuie sa compensezi handicapul suplimentar al gumelor de strada cu oarece skill.

 

Vf. Papusa e o ispita majora, sper sa am timp; mergeti careva pana pe varf ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian 08, depinde de trasee! De exemplu traseul de duminica e accesibil si ptr. Dacia 1310, dar pe Grohotis ma indoiesc ca poti ajunge!

Intentia e sa urcam pe varf! Nu stiu traseul! Ramane de vazut!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! As vrea sa ma alatur grupului vostru. Cu un Gs de 1200, echipat cu anvelope de strada, pot face fata traseelor de munte?

Cristi, iti recomand sa mergi pana la coclau in Titan (https://goo.gl/maps/vqaNGVsJrxn). Daca poti sa faci urcarile si coborarile de acolo cu motorul, nu o sa ai probleme nici la munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc, pentru sfaturi!!!!!

Pe 7 august intru in concediu si sper sa fac o tura alaturi de voi(acolo unde pot accesa zona).

Va urmaresc de ceva timp cu interes.

Pana atunci, poate chiar sambata(5aug), voi merge la coclau Titan sa vad de ce sunt in stare.

Sper sa nu ploua duminica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa nu fii singur la coclau, am un amic care si-a pus DR350 pe picior acolo si si-a facut o arsura

zdravana cu evacuarea pana a reusit sa iasa singur de sub mobra. In plus, dacat coclau sambata mai bine

forestierul Rucar-Papusa cu trupa.

Daca cochetezi cu forestiereala, sper ca ai ceva crash bars ca sa nu pui pe jos capacele de culbutori daca scapi mobreta.


» Post actualizat in 01 Aug 2017 20:48

Track sambata:

https://www.bikemap.net/ro/route/4136871-rucar-papusa-2/#/z12/45.3691522,25.1238441/terrain

 

pe varianta din Pravat nu am fost niciodata, pe cea din Rucar am mers cu baieti care aveau KTM 990, Vstrom, BMW 800GS, d-astea...

track-ul e desenat pana pe Papusa, va prindeti voi pana unde puteti merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica, din pacate, sunt prins cu treaba.

Mobra este pregatita pentru busheala, mai putin eu.

Vin negresit cu proxima ocazie!!!

Va urmaresc cu maxim interes, de luni bune!

Incepand de luni sunt disponibil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

M-as baga si eu cu GS-ul. Sunt nedumerit privind destinatia fiindca pe google maps am gasit mai multe Varfuri Papusa. Unul in judetul Gorj si altul in judetul Arges.

Pe la ce ora plecati si unde e punctul de plecare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vf. Papusa de langa Rucar, vezi track postat de svgobi mai sus! Vb aici vineri de ora si locul intalnirii!

E al dreaqu de util un curs basic de mers pe offroad ptr cei care nu si-au mai scos mobrele de pe asfalt! Multumim de oferta nenea!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 5.08, ora 8 Fix plecare de la Petrom Chitila (cam 1 km dupa capatul tramvaiului), aprox. 10.30 benzinarie Petrom in Rucar (pe dreapta cum mergeti spre BV).

Destinatie: Papusa/Iezer, puteti descarca track in format gpx sau kml la cateva posturi mai sus.

Nu prea depasesc 100km/h, iar Krong cred ca e mai preventiv de atat, ne putem intalni cu cei care merg mai tare

in Petromul din Rucar, cred ca ora 10.45 este acoperitoare.

Dupa ce coboram din munte eu ma dau in continuare pe Rucar - Bran - Poiana - Cheia -B.

OK?

 

Teaser:

post-15386-0-37651800-1501790317_thumb.jpgpost-15386-0-09761100-1501790479_thumb.jpg

poze 4-16 de la BMW Camp 5:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.551469668324204.1073741835.231888190282355&type=3

Editat de svgobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...