Sari la conținut

Yamaha Xj 650...cafe Racer= Noul Meu Motorr...


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

 

Salut,de ceva timp caut un motor bun si la putini bani,se pare ca l-am gasit!...Va urma


Baga niste poze frate si succes la cioparit ,din astea se scot dintre-ale mai faine cafe-resuri. :peace: :ok: Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...De "cioparit" nu prea merge pt ca e dusa catre latura ei "sportiva"....Azi am scos-o prima data la o tura prin oras si cu toate ca la inceput a facut figuri ,s-a dat pe brazda si a mers super.Asfalt uscat...Apropo,sunt singurul cu xs 650 de pe forum?

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e clar ce motor ai : in titlu scrie xj 650 , asta inseamna 4 cilindri , iar in ultima interventie intrebi daca esti singurul cu xs 650 , care dupa cate stiu eu este cu 2 cilindri paraleli.Oricum amandoua sunt motoare grozave , daca zici ca e si in stare buna atunci te felicit. Sa o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

frumos motorul mie imi plac foarte mult japonezele astea mai vechiute.sa ai bafta de el.auzi am o intrebare pt tine.crezi ca as mai putea gasi o pereche de amortizoare cum ai tu pe spate?si cam la ce bani ar fi daca tot esti prin germania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

frumos motorul mie imi plac foarte mult japonezele astea mai vechiute.sa ai bafta de el.auzi am o intrebare pt tine.crezi ca as mai putea gasi o pereche de amortizoare cum ai tu pe spate?si cam la ce bani ar fi daca tot esti prin germania?


Sory man,habar n-am...Pe aici e mai ieftin sa-ti iei una intreaga... Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Gixule, felicitari pentru initiativa, xj650 e printre modelele din care pot iesi cafe-uri reusite (CB750, gs850 si XS-ul la fel astea ar fi cateva "donatoare"). La cafe merge sa lasi din jugur furca o idee mai jos si sa lasi semighidoanele sau poti sa gasesti o furca USD potrivita si sa folosesti ghidon Clubman (personal imi place mai mult cum arata)

ClubmanBars2lr1.jpg

@Kiki, vezi pe ebay.de, daca ai noroc dai peste vreo licitatie si le scoti si mai ieftin.

Spor la cafelit, abia astept sa vad ce reusesti.

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Stati domol ca nu e oale si ulcele :D.

Si-a tras toale de tracker/bobber si se odihneste un pic.

190220_1586243946398_6238110_n.jpg 163837_1510354209202_1537655_n.jpg

 

Astea sunt de acum 1 an si mai am ceva de lucru la ea :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine e sa fii moderator, iti editezi posturi din 2007 in 2014 fara nici o problema ...

Te uiti azi vezi una, te uiti peste un an, vezi alta, si uite asa ai impresia ca esti nebun :))

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...