Sari la conținut

Moped Aprilia Habana Custom 50


MaTuOaBo
 Share

Postări Recomandate

Salutare, am cateva intrebari legate de un moped Aprilia Habana Custom 50 achizitionat de curand si anume:

1. Am descoperit un partea de jos a tobei doua orificii (gauri rotunde) cu diametru de aprox 5 mm. Atunzi cand le astup, motorul are un sunet normal din punctul meu de vedere, atfel e mai pronuntat si mai strident. E vreo problema sa le astup (capace prin sudura) sau au vreun rol acele orificii ?

2. Stie cineva cum pot reface aspectul cromat al ornamentelor din plastic ale mopedului ?

 

Va multumesc, avand in vedere ca acesta este primul meu post pe acest forum si sunt in tranzitie catre achizitia unei motocilete, in cazul in care nu am postat unde trebuie, rog un moderator sa mute post-ul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Stie cineva cum pot reface aspectul cromat al ornamentelor din plastic ale mopedului ?

 

Legat de parte asta, te sfatuiesc sa investeti in mentenanta si mai putin in aspectul exterior. E mai important sa ai lichidele schimbate si anvelope mai noi decat sa refaci aspectul cromat ale unor ornamente de plastic.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de parte asta, te sfatuiesc sa investeti in mentenanta si mai putin in aspectul exterior. E mai important sa ai lichidele schimbate si anvelope mai noi decat sa refaci aspectul cromat ale unor ornamente de plastic.

 

Bafta!

Ok, multumesc de raspuns. Am facut o programare la un mecanic si i-am comandat anvelope noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...