Sari la conținut

Schimbare anvelope Bucuresti


Postări Recomandate

Echilibrarea e "dinamica" pt ca se face cu piesa in miscare, nu pt ca se pun contragreutati in 2 planuri! Un volant auto de exemplu se echilibreaza dinamic, dar se dau gauri in el pe un singur plan. Cred ca am vorbit impreuna dar ne-am inteles separat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa nu bata postasu la usa cu recomandata, ca atunci sa vezi vibratie la portofel

Ehh, prinde si onda 250, la vale si cu vant zdravan din spate.

 

Hai sa despicam firul in 4 acum!

 

Nu ma laud ca merg tare nici ca aia 250 sunt reali pe GPS si ce mai vrei tu, pur si simplu ziceam ca le-am facut la mana si merge fara probleme, atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echilibrarea e "dinamica" pt ca se face cu piesa in miscare, nu pt ca se pun contragreutati in 2 planuri! Un volant auto de exemplu se echilibreaza dinamic, dar se dau gauri in el pe un singur plan. Cred ca am vorbit impreuna dar ne-am inteles separat :P

da... m-au bulversat aia cu avionul ... :)

» Post actualizat in 13 Mar 2017 18:05

Hai sa despicam firul in 4 acum!

 

Nu ma laud ca merg tare nici ca aia 250 sunt reali pe GPS si ce mai vrei tu, pur si simplu ziceam ca le-am facut la mana si merge fara probleme, atat.

vezi ca tocmai mi-a venit una de 190europeni ... 90 in localitatea cwrului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vehementi sunteti ba cu echilibrarea asta statica vs dinamica ...

Uite un material video care explica mai bine ... ca suntem in secolul 21.

Reclama la masina de echilibrat nu merita ... Doar partea de inceput trebuie vazuta.

 

https://youtu.be/IX4NpFNjpsY

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu vreti voi sa intelegeti e ca roata moto e mult prea usoara si ingusta pentru "two heavy spots dynamically opposed". In exemplul ala se adauga o greutate depeste 50 de grame, la moto tot ce e sub 5 grame e cantitate neglijabila, chiar si un pic peste tot nu o simti foarte tare. Greutate mai mare de 50 de grame la moto am gasit doar la rotile cu camera, dar niste roti de mai bine le aruncai decat sa le montezi pe moto.

CSF, NCSF !!!

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde lucrez eu avem masina asta de 3 ani ... O sa propun managerului sa cumpere un stand dinala fancy cu 4 rulmenti si o teava, ca asta e vechi ...

 

Csf... Ncsf

 

Nu stiu de ce s-au uploadat pozele invers ... Poate ca si forumul s-a prins ca e veche masina asta de echilibrat

post-25108-0-26896200-1489565406_thumb.jpg

post-25108-0-33802800-1489565440_thumb.jpg

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi link cu ce am dat eu acum cateva zile. Din pacate nu stiu cati s-au uitat.....

Echilibrare statica, deci cah :))

Zidule, uite ce mizerie au oamenii astia in setvice!!

» Post actualizat in 15 Mar 2017 09:35

Unde lucrez eu avem masina asta de 3 ani ... O sa propun managerului sa cumpere un stand dinala fancy cu 4 rulmenti si o teava, ca asta e vechi ...

Csf... Ncsf

Nu stiu de ce s-au uploadat pozele invers ... Poate ca si forumul s-a prins ca e veche masina asta de echilibrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zidule, uite ce mizerie au oamenii astia in setvice!!

» Post actualizat in 15 Mar 2017 09:35

Sa fim scuzati, n-avem atat timp liber ca dvs sa facem si curatenie...

Deobicei facem destui bani cat sa ne permitem sa platim o firma de curatenie profesionala o data pe luna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde lucrez eu avem masina asta de 3 ani ... O sa propun managerului sa cumpere un stand dinala fancy cu 4 rulmenti si o teava, ca asta e vechi ...

 

Csf... Ncsf

 

Nu stiu de ce s-au uploadat pozele invers ... Poate ca si forumul s-a prins ca e veche masina asta de echilibrat

numai adaptoarele de stand pt toata gama moto costa mai mult decat masina aia a voastra ... asta n-o sa ti-o spuna sefu tau, e treaba de sefi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las ca ajung eu sef ... Phutu-i in freza de brexitari :) si cumpar una d-aia scumpa de la moto gp cu adaptoare pt toate cele 3 marimi de axe :)

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde lucrez eu avem masina asta de 3 ani ... O sa propun managerului sa cumpere un stand dinala fancy cu 4 rulmenti si o teava, ca asta e vechi ...

 

Csf... Ncsf

 

Nu stiu de ce s-au uploadat pozele invers ... Poate ca si forumul s-a prins ca e veche masina asta de echilibrat

Ei bine unde am lucrat eu pana acum 4 ani aveau de la inceput masina, din 2007. Asta daca tot o dam in date, perioade, ani.

 

Hai sa nu extrapolam totusi, nu a zis nimeni ca ala e mai bun, totusi nu vad rostul sa dai banii pe o masina "profi" ca incepator, si totusi ca service eu as lua una manuala, nu e o avere si nu da gres, bine dezavantajul e ca nu poti impresiona clientii cu aia si nici nu stie echilibrare dinamica si fara dinamica nu iese motul ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine unde am lucrat eu pana acum 4 ani aveau de la inceput masina, din 2007. Asta daca tot o dam in date, perioade, ani.

 

Csf... Ncsf :)))

Gradinitza... Si taticul tau avea dacie sport si tv color ... Si pe mine ma doare fix in pwla. Da` acum tu nu mai lucrezi nicaieri? Ca vad ca e plin forumu de tine ...

» Post actualizat in 15 Mar 2017 18:11

... totusi nu vad rostul sa dai banii pe o masina "profi" ca incepator, si totusi ca service eu as lua una manuala, nu e o avere si nu da gres, bine dezavantajul e ca nu poti impresiona clientii cu aia si nici nu stie echilibrare dinamica si fara dinamica nu iese motul ...

Deci zi asa fratica... Ti-ai deschis garajelu tau ca sa fii si tu patron si n-ai bani de masina de echilibrat dinamica ... Pai nu e nicio rusine frate, da` nu vinde castraveti gradinarului ca ajungi ca alex_en ...

Daca e prea scump nu inseamna ca nu e buna sau ca nu merita....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Csf... Ncsf :)))

Gradinitza... Si taticul tau avea dacie sport si tv color ... Si pe mine ma doare fix in pwla. Da` acum tu nu mai lucrezi nicaieri? Ca vad ca e plin forumu de tine ...

Deci zi asa fratica... Ti-ai deschis garajelu tau ca sa fii si tu patron si n-ai bani de masina de echilibrat dinamica ... Pai nu e nicio rusine frate, da` nu vinde castraveti gradinarului ca ajungi ca alex_en ...

Daca e prea scump nu inseamna ca nu e buna sau ca nu merita....

Bine boss, cum spui tu. Vad ca le stii asa bine, parca esti Mama Omida ... are you ? :lool:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

 

Am fost cu un prieten la augusta,lucrează super băieții ,atenți la detalii și la preț super bine,sa mute un cauciuc de pe i roata pe alta(roata cu spițe și camera) 10 lei,i-au pus și pudra de talc(cred că asta era)intre camera și cauciuc.Super ok.

» Post actualizat in 17 Jun 2017 07:47

Eu nu stiu unde ati fost voi, insa eu am sunat astazi si mi-a dat 150 lei inlocuit anvelope si camere roti spitate 😳

Nu mai comentez....

» Post actualizat in 17 Jun 2017 07:49

Ba, comentez....japca frate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Am fost astazi la Autoagusta sa schimb anvelopa moto spate(cu roata intr-o mana si anvelopa in cealalta) si sa echilibrez roata. Pe langa faptul ca am asteptat o ora desi am sunt in prealabil, m-am ales si cu vopseaua de pe janta sarita in 4 locuri si cu 90 de lei mai sarac. Niciodata nu mai calc pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.04.2019 la 11:51, XRulescu a spus:

In alta ordine de idee, baietii de la Autoagusta nu mai demonteaza rotile de pe moto... cica trebuie sa te duci cu ele in brate daca vrei sa schimbi cauciucurile.

 Si 90 ron si  .........

deja eu zic ca e pomana😡😡😡😡

a ajuns sa mi fie scarba de meseriasi din astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Intr-adevar, la AutoAgusta iti schimba anvelopa doar daca te duci cu roata demontata la ei. Altfel nu se mai complica.

Am schimbat anvelopa la Razvan (langa Axa Vitan) - are preturi decente si lucreaza cu grija fata de agregat. Pe Razvan il recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...