Sari la conținut

Proiect romanesc de film horror


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_
La 26.01.2018 la 16:03, dionysos a spus:

Update: Filmul este acum in ultimele etape de postprocesare/montaj. Se anunta foarte interesant, dar mai dureaza putin.

Man, cu tot respectul, investește energie în proiectele și persoana ta. 

Am finanțat la vremea respectiva, am primit un mail la câteva zile, după care silentio stampa. 

Am trecut experienta la m*ia anului la vremea respectiva. 

Mi-am luat 2 aici în 18 ani - una cu o casca de suflet donata pt activități caritabile care nu au mai văzut lumina scenei (nici eu casca înapoi) și asta. 

 

Sa o lăsăm asa, spus în cel mai politicos mod posibil. 

 

 

 

Acum 2 ore, Kristian K a spus:

De filmele Coboram la prima sau Tata muta muntii ce spuneti?

 

 

 

Dupa 5 secunde din trailerul primului si 10 secunde din trailerul celui de-al doilea pot spune ca sunt ca si postarile de pe topicul ala de "arta". 

La un moment dat am gasit undeva o lista cu cele mai bune 30 sau 40 de filme romanesti de dupa revolutie. 

Mi-a luat cateva zile sa le dau jos de prin fel de fel de cotloane si m-am pus pe "studiat". 

Cred ca undeva pe la al 20-lea am decis ca nu vreau sa ajung sa imi urasc neamul sau sa dau bani pe terapeut. 

Singurul care l-as mai viziona inca o data si care a meritat (desi sfarsitul este cam romanesc): 

 

 

Restul numai sifonari de bani sau bizarerii ce ne fac de mirul lumii, prin lume. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, _Raul_ a spus:

...

 

Dupa 5 secunde din trailerul primului si 10 secunde din trailerul celui de-al doilea pot spune ca sunt ca si postarile de pe topicul ala de "arta". 

La un moment dat am gasit undeva o lista cu cele mai bune 30 sau 40 de filme romanesti de dupa revolutie. 

Mi-a luat cateva zile sa le dau jos de prin fel de fel de cotloane si m-am pus pe "studiat". 

Cred ca undeva pe la al 20-lea am decis ca nu vreau sa ajung sa imi urasc neamul sau sa dau bani pe terapeut. 

Singurul care l-as mai viziona inca o data si care a meritat (desi sfarsitul este cam romanesc): 

 

 

Restul numai sifonari de bani sau bizarerii ce ne fac de mirul lumii, prin lume. 

Are o vorba @apriliacluj:nu esti pregatit.Asta in spirit de gluma,nu critic.Banuiesc ca ai priceput.

Gusturile sunt diferite de la individ la individ,asa ca,eu te-am inteles. :)

 

Imi place mult si Caini,doar nu degeaba il am in colectia personala de dvd-uri.

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.02.2022 la 22:21, _Raul_ a spus:

Man, cu tot respectul, investește energie în proiectele și persoana ta. 

Am finanțat la vremea respectiva, am primit un mail la câteva zile, după care silentio stampa. 

Am trecut experienta la m*ia anului la vremea respectiva. 

Mi-am luat 2 aici în 18 ani - una cu o casca de suflet donata pt activități caritabile care nu au mai văzut lumina scenei (nici eu casca înapoi) și asta. 

 

Sa o lăsăm asa, spus în cel mai politicos mod posibil. 

 

 

Inteleg ce spui si intr-adevar a durat cam mult toata treaba, insa din motive de pandemie si alte rahaturi de restrictii regizorul a fost nevoit sa incheie turneul de promovare si sa astepte un moment cand se vor deschide cinema-urile la o capacitate decenta, pentru ca simplul fapt de a-l face disponibil pe platforme gen Netflix nu a fost multumitor si filmul risca sa nu ajunga la tot publicul tinta. Si eu abia astept sa vad versiunea finala, sper ca pana la toamna sa fie lansat. Mai mult decat atat, neavand niciun fel de ajutor din partea CNC, va dati si voi seama ca e destul de greu sa te inhami la un astfel de proiect. Rabdare, filmul va fi lansat cat de curand posibil. 

 

Intra aici sa vezi mai multe video-uri ale regizorului:  https://www.youtube.com/channel/UCcrQhgZNfQ1uEHaVEeq5tog/videos

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 2/12/2022 at 10:21 PM, _Raul_ said:

Man, cu tot respectul, investește energie în proiectele și persoana ta. 

Am finanțat la vremea respectiva, am primit un mail la câteva zile, după care silentio stampa. 

Am trecut experienta la m*ia anului la vremea respectiva. 

Mi-am luat 2 aici în 18 ani - una cu o casca de suflet donata pt activități caritabile care nu au mai văzut lumina scenei (nici eu casca înapoi) și asta. 

 

Sa o lăsăm asa, spus în cel mai politicos mod posibil. 

 

 

 

 

 

Dupa 5 secunde din trailerul primului si 10 secunde din trailerul celui de-al doilea pot spune ca sunt ca si postarile de pe topicul ala de "arta". 

La un moment dat am gasit undeva o lista cu cele mai bune 30 sau 40 de filme romanesti de dupa revolutie. 

Mi-a luat cateva zile sa le dau jos de prin fel de fel de cotloane si m-am pus pe "studiat". 

Cred ca undeva pe la al 20-lea am decis ca nu vreau sa ajung sa imi urasc neamul sau sa dau bani pe terapeut. 

Singurul care l-as mai viziona inca o data si care a meritat (desi sfarsitul este cam romanesc): 

 

 

Restul numai sifonari de bani sau bizarerii ce ne fac de mirul lumii, prin lume. 

Salut Raul!

 

Mai intai de toate, vreau sa-ti multumesc, inca o data, pentru ajutorul acordat in 2017! Vreau sa te asigur ca nu a fost o teapa si banii nu au fost irositi! Multumita voua anul asta este posibil sa lansam lung metrajul! Zic “este posibil” pentru ca nu mai traim in lumea in care traiam inainte de 2019. Daca toate sunt inchise sau deschise cu taraita nu ne permitem sa irosim sansa de a recupera banii investitorilor.
Imi cer scuze ca scurt metrajul nu a ajuns la tine! Asta este, intr-adevar, o promisiune incalcata! Am sa te rog sa intelegi ca si noi am invatat despre ce facem in timp ce faceam! Dupa ce am terminat scurt metrajul, am ajuns la concluzia ca daca l-am face public ne-am baga singuri bete in roate, avand in vedere ca scopul suprem era, si a fost mereu, lung metrajul! Asadar scurt metrajul l-am tinut (cu greu!!) pitit. Nu ne-am permis sa riscam sa-l dam necunoscutilor chiar daca au dat bani si noi am promis. Sper sa intelegi de ce! Dar vine! Dupa lansarea lung metrajului o sa publicam si scurtul! 
In concluzie, donatia ta si-a indeplinit rostul! Si ne cerem scuze ca totul a durat atat de mult! As vrea sa ma crezi ca a fost mai greu pentru mine personal, ca artist, sa-mi tin munca ascunsa in debara, decat pentru voi care va amintiti de Capra mea cu trei iezi din an in pasti :)) abia astept sa-l vedeti!!! Cu bune, cu rele…

Numai bine si scuze de neintelegere! 

PS: daca vrei sa povestim mai in detaliu despre ce se mai intampla cu filmul scrie-ne, te rog, in privat pe pagina de Fb: Filmul Capra cu trei iezi. Noi nu mai avem acces la contactele backer-ilor de pe kickstarter. 

Editat de Razvan-V. Canache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Razvan-V. Canache a spus:

Salut Raul!

 

Mai intai de toate, vreau sa-ti multumesc, inca o data, pentru ajutorul acordat in 2017! Vreau sa te asigur ca nu a fost o teapa si banii nu au fost irositi! Multumita voua anul asta este posibil sa lansam lung metrajul! Zic “este posibil” pentru ca nu mai traim in lumea in care traiam inainte de 2019. Daca toate sunt inchise sau deschise cu taraita nu ne permitem sa irosim sansa de a recupera banii investitorilor.
Imi cer scuze ca scurt metrajul nu a ajuns la tine! Asta este, intr-adevar, o promisiune incalcata! Am sa te rog sa intelegi ca si noi am invatat despre ce facem in timp ce faceam! Dupa ce am terminat scurt metrajul, am ajuns la concluzia ca daca l-am face public ne-am baga singuri bete in roate, avand in vedere ca scopul suprem era, si a fost mereu, lung metrajul! Asadar scurt metrajul l-am tinut (cu greu!!) pitit. Nu ne-am permis sa riscam sa-l dam necunoscutilor chiar daca au dat bani si noi am promis. Sper sa intelegi de ce! Dar vine! Dupa lansarea lung metrajului o sa publicam si scurtul! 
In concluzie, donatia ta si-a indeplinit rostul! Si ne cerem scuze ca totul a durat atat de mult! As vrea sa ma crezi ca a fost mai greu pentru mine personal, ca artist, sa-mi tin munca ascunsa in debara, decat pentru voi care va amintiti de Capra mea cu trei iezi din an in pasti :)) abia astept sa-l vedeti!!! Cu bune, cu rele…

Numai bine si scuze de neintelegere! 

PS: daca vrei sa povestim mai in detaliu despre ce se mai intampla cu filmul scrie-ne, te rog, in privat pe pagina de Fb: Filmul Capra cu trei iezi. Noi nu mai avem acces la contactele backer-ilor de pe kickstarter. 

 

11.gif

Pentru gestul de a-i raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regizorul a raspuns si pe pagina de FB ieri: "Ceva nou se intampla! Ceva ce aproape ca incetasem sa mai speram ca se va intampla vreodata! In micuta noastra echipa nu se mai vorbeste despre construit chestii sau despre alergat prin lume dupa finantari, nu, ci mai nou, dupa mai bine de 5 ani de cand am plecat la drum, se vorbeste despre lansarea Caprei cu Trei Iezi! Cu putin noroc, mai putina pandemie si o doza sanatoasa de pace in lume vom lansa filmul anul acesta! Inca nu avem date exacte dar lucram in directia asta! Pana una alta va impartasim cateva imagini din film si va multumim pentru rabdare si pentru intelegere. Va vom tine la curent cu orice informatie noua!"

 

https://www.facebook.com/filmulcapracutreiiezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
La 12.02.2022 la 22:21, _Raul_ a spus:

Man, cu tot respectul, investește energie în proiectele și persoana ta. 

Am finanțat la vremea respectiva, am primit un mail la câteva zile, după care silentio stampa. 

Am trecut experienta la m*ia anului la vremea respectiva. 

Mi-am luat 2 aici în 18 ani - una cu o casca de suflet donata pt activități caritabile care nu au mai văzut lumina scenei (nici eu casca înapoi) și asta. 

 

Sa o lăsăm asa, spus în cel mai politicos mod posibil. 

 

Restul numai sifonari de bani sau bizarerii ce ne fac de mirul lumii, prin lume. 

 

Salut _Raul_, 

 

Filmul e gata si va fi difuzat in premiera la TIFF: 

 

"Vesti mari si bune!! Luna viitoare veti putea viziona, in premiera mondiala, filmul Capra cu trei iezi in cadrul celei de a 21-a editii TIFF (Transilvanian International Film Festival).

Filmul face parte din progamul oficial al Zilelor Filmului Romanesc si concureaza la Premiul pentru cel mai bun film romanesc, Cel mai bun debut si Premiul FIPRESCI."

 

Mai multe info aici: https://www.facebook.com/filmulcapracutreiiezi 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg nimic. Pana la urma se poate vedea filmul pe undeva pe net? Sau tot cu bani?

Pt ailalti: mie mi-a placut Umbre. Chiar si Ruxx. Ei bine, is seriale, na. Rux e mai soft. Umbre l-am inceput asa, fara incredere ori elan, pe urma am stat pe el pana l-am terminat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Krimh a spus:

Nu inteleg nimic. Pana la urma se poate vedea filmul pe undeva pe net? Sau tot cu bani?

Pt ailalti: mie mi-a placut Umbre. Chiar si Ruxx. Ei bine, is seriale, na. Rux e mai soft. Umbre l-am inceput asa, fara incredere ori elan, pe urma am stat pe el pana l-am terminat.

 

Filmul va fi lansat in cadrul festivalului TIFF de anul acesta, apoi va aparea in cinematografe si in alte medii de difuzare (cred ca partea asta este inca in lucru). Din cate stiu eu filmul se va vedea "cu bani", adica poti plati biletul la TIFF sau poti plati biletul in cinematograf cand va aparea sau, daca va fi disponibil pe platformele de streaming vei fi nevoit sa-ti faci un abonament, deci "tot cu bani". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, dionysos a spus:

 

Filmul va fi lansat in cadrul festivalului TIFF de anul acesta, apoi va aparea in cinematografe si in alte medii de difuzare (cred ca partea asta este inca in lucru). Din cate stiu eu filmul se va vedea "cu bani", adica poti plati biletul la TIFF sau poti plati biletul in cinematograf cand va aparea sau, daca va fi disponibil pe platformele de streaming vei fi nevoit sa-ti faci un abonament, deci "tot cu bani". 

Pai nu sustinem noi filmele romanesti? mergem, cum sa nu mergem, astept sa vad anuntul ca a aparut la cinema :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

yep, am fost sa il vad pt ca citisem de el pe acest topic. Fain filmul, nu zic, doar ca ma asteptam dupa ce am citit pe aici sa fie mai mult inspre adaptare/reinterpretare/metafora/etc decat o ecranizare mot-a-mot a povestii, singura adaptare fiind ca in loc de animale au fost oameni in roluri. Dar din nou, merita vazut filmul, a fost chiar fain realizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Filmul a fost azi lansat in cinematografele din toata tara: https://transilvaniafilm.ro/ro/capra-cu-trei-iezi-program-28-oct-3-nov/?fbclid=IwAR26AIROIQGXS1kjokG6rBXvL3ujBPBTcHrXJbULw_J3tBkPqTPUMtpMQjA Vizionare placuta!

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...