Jump to content
Sign in to follow this  
AWD

Apel Catre Motociclistii Targovisteni

Recommended Posts

Scurt si la obiect: nu ar fi rau, daca tot suntem o mana de motociclisti in toata Targovistea, sa stim si noi cu cine vorbim vorbe. Da, majoritatea ne cunoastem, si nu e nevoie de formalitatea asta, dar sunt si cativa pe care cel putin eu nu-i stiu, si nici ei pe mine probabil. Si poate acelasi lucru e valabil si in cazul altora, ca nu-s eu buricul pamantului. E, ba sunt, dar merg pe burta. Pe burta pamantului.

Parerea mea?

Alte pareri?

Geo

Scurt si la obiect: nu ar fi rau, daca tot suntem o mana de motociclisti in toata Targovistea, sa stim si noi cu cine vorbim vorbe. Da, majoritatea ne cunoastem, si nu e nevoie de formalitatea asta, dar sunt si cativa pe care cel putin eu nu-i stiu, si nici ei pe mine probabil. Si poate acelasi lucru e valabil si in cazul altora, ca nu-s eu buricul pamantului. E, ba sunt, dar merg pe burta. Pe burta pamantului.

Parerea mea?

Alte pareri?

Geo

bun si de fapt care e apelul? zi bre concret ce vrei de la uameni? :cheers:

domnu Geo vrea să ne cunoaÂştem între noi, motociclistii din targoviste, dambovita. aÂşa că......

eu mă numesc Cosmin, sunt membru în clubul VALAH MC Targoviste, alături de alți prieteni care se vor prezenta singuri.

tot pe acestă cale aÂş vrea să văd potențial ajutor pentru intrunirea 2007.

toate cele bune.

Ati inteles bustean!

Dati click pe numili voastre, si intrati in profilul vostru. Acolo gasiti loc sa completati diverse, cum ar fi locatia, motoreta etc, alea care apar sub numele tau, dar si alte informatii (email, data nasterii, carnet moto din, alte vehicule detinute, etc).

Asta ar fi apelul, completati-l!

domnu Geo vrea să ne cunoaÂştem între noi, motociclistii din targoviste, dambovita. aÂşa că......

eu mă numesc Cosmin, sunt membru în clubul VALAH MC Targoviste, alături de alți prieteni care se vor prezenta singuri.

tot pe acestă cale aÂş vrea să văd potențial ajutor pentru intrunirea 2007.

toate cele bune.

Da spune bre ca esti si militan, sa te recunoasca lumea mai usor.. :cheers:

sal

mi se pare foarte interesanta ideea....pai am mai incercat io sa aflu mai multe despre club tgv dar nici o inform. ...in martie (cred ca atoonci dau ajdia drumu' la sezon) o sa'mi iau si io permisu' de A si atoonci sa va tineti :lol:) deocamdata rulez legal (fara permis dar..pe poligon :) )norocu' meu ca exista chiar vis a vis de casa me d l tzara....pai..sper sa fim camarazi de drum... :cheers:

Da spune bre ca esti si militan, sa te recunoasca lumea mai usor.. :blink:

Eu unu' nu-s, dar stiu fo doi. Nu dau nume.

sal

mi se pare foarte interesanta ideea....pai am mai incercat io sa aflu mai multe despre club tgv dar nici o inform. ...in martie (cred ca atoonci dau ajdia drumu' la sezon) o sa'mi iau si io permisu' de A si atoonci sa va tineti :lol:) deocamdata rulez legal (fara permis dar..pe poligon :D )norocu' meu ca exista chiar vis a vis de casa me d l tzara....pai..sper sa fim camarazi de drum... :rose:

Off topic, dar cu ceva legatura totusi. Mi-a venit o idee sa facem si un topiic aici cu cine, ce, de unde, cum sta treaba cu Valahul asta, spre exemplu. Zic si eu.

Eu unu' nu-s, dar stiu fo doi. Nu dau nume.

Off topic, dar cu ceva legatura totusi. Mi-a venit o idee sa facem si un topiic aici cu cine, ce, de unde, cum sta treaba cu Valahul asta, spre exemplu. Zic si eu.

...pai am inteles ca era vb de cei care au motoare si fak parte si din vreun club sau ca hoinaresc cu motoru pin tgv ...da inca nu ..ce era sa zic...ca ma dau cu motoru pe poligon.. :crack:

ma duc la discutii generale ..ca pana imi iau io permisu'.....

...pai am inteles ca era vb de cei care au motoare si fak parte si din vreun club sau ca hoinaresc cu motoru pin tgv ...da inca nu ..ce era sa zic...ca ma dau cu motoru pe poligon.. :lol:

ma duc la discutii generale ..ca pana imi iau io permisu'.....

Daca se poate putina coerenta... :crack:

saru'mana :)

sunt si eu cu micul scooter si cu permis a1 din 16 oct 2006 :lol: sunt un mihai si sper sa vina caldura repede ca sa va mai vad si eu pe strazi si pe la stop cu mobrele voastre :) daca vedeti vre-un scuter fb negru+gri horn me :baldy:)

sunt un noob, deci nu ma improshcatzi cu "jet!"-uri :)

p.s: AWD ? mi se pare k te cunosc... ai invatat la liceul de muzica ? :haha:

bye y`all :bigstar: :grinbandit:

p.s: AWD ? mi se pare k te cunosc... ai invatat la liceul de muzica ? :haha:

:grinbandit: :bigstar: i se spunea micul Mozart :baldy:

saru'mana :lol:

sunt si eu cu micul scooter si cu permis a1 din 16 oct 2006 :) sunt un mihai si sper sa vina caldura repede ca sa va mai vad si eu pe strazi si pe la stop cu mobrele voastre :) daca vedeti vre-un scuter fb negru+gri horn me :haha:)

sunt un noob, deci nu ma improshcatzi cu "jet!"-uri :)

p.s: AWD ? mi se pare k te cunosc... ai invatat la liceul de muzica ? :)

bye y`all :baldy: :grinbandit:

eu l-am auzit cantand si dupa cum suna cred ca a facut liceul auto :bigstar:

eu l-am auzit cantand si dupa cum suna cred ca a facut liceul auto :grinbandit:

La clasa 800 cmc. Canta la tobe gaurite.

deci nu... :grinbandit:

ok atunci greseala mea :bigstar:

:bigstar: :baldy:

eu l-am auzit cantand si dupa cum suna cred ca a facut liceul auto :haha:

:) :lol: :grinbandit:

Dorin aka v00d00

P.C. din 07.2003 cat. AB

Yamaha FZS600 fazer 2003

DB, TGV

p.s: AWD ? mi se pare k te cunosc... ai invatat la liceul de muzica ? :cheers:

Nu am facut liceul de muzica, dar cant ca o privighetoare. Parca asa-i zice la pasarea aia neagra, nu?

Bine ai venit!

Dorin aka v00d00

P.C. din 07.2003 cat. AB

Yamaha FZS600 fazer 2003

DB, TGV

Salutare.

Nu ti-au dat astia numar? Sau esti cu d-alea rosii?

eu l-am auzit cantand si dupa cum suna cred ca a facut liceul auto :cheers:

Unde am studiat toba (de esapament).

cand vii, ba, prin brasov?

Nu prea curand.

La clasa 800 cmc. Canta la tobe gaurite.

Si in curand golite. :eek:

Bine ai venit!

Salutare.

Nu ti-au dat astia numar? Sau esti cu d-alea rosii?

ba am numere, insa nu sunt ale mele, sunt a fostului proprietar B 55 YMH, eu o sa-mi fac soon cu DB...

salutare targovetilor...am si eu o intrebare referitoare la carnetul de motociclist. vreau s aincep si eu sc peste o sapt, si eram curioasa sa aflu unde ati facut si voi sc,.

am intrebat la gigalo, cik nu e nevoie de costum de protectie , ca totul s eface in poligon. mi s epare totusi ..."interesant", sa te urci fara ekip ,kiar dak nu esti in trafic, ...voi ce ziceti?

salutare targovetilor...am si eu o intrebare referitoare la carnetul de motociclist. vreau s aincep si eu sc peste o sapt, si eram curioasa sa aflu unde ati facut si voi sc,.

am intrebat la gigalo, cik nu e nevoie de costum de protectie , ca totul s eface in poligon. mi s epare totusi ..."interesant", sa te urci fara ekip ,kiar dak nu esti in trafic, ...voi ce ziceti?

1. Este foarte oportun sa incepi acum...in acest fel vei reusi ca in start de sezon sa tii ghidonul in mana: 1 luna scoala de soferi + peste 1 luna te programeaza la examen = in aprilie iti plimbi sufletul pe 2 roti ....(corpul se plimba pe 4)

2. Pentru scoala, daca nu s-au schimbat reglementarile, nu iti trebuie decat casca (intr-un timp nici aceea).Oricum ar fi echipamentul nu este obligatoriu nici in trafic...DOAR CASCA;

3. Scoala moto se rezolva cu un instructor pe nume "nea Stelica"...daca ai nevoie de sprijin suna-ma (e telefonul in semnatura);

4.Multa bafta si....VALAH MOTORCYCLE CLUB te asteapta pe 2 roti

Baros' rulz!!

Nea' Stelu' a scos o groaza de motociclisti....d fapt, majoritatea celor din targoviste

Bine ai venit!

Subscriu sfaturilor prietenilor de mai sus: Stelica (Baros).

Succes!

in aprilie iti plimbi sufletul pe 2 roti ....(corpul se plimba pe 4)

Frumos!