Jump to content

Apel Catre Motociclistii Targovisteni

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma baieti terminati cu cearta asta mai, chiar nu isi are locul! Cum bine zicea cineva oricum sunt o mana de motociclisti in targoviste si as avea si eu cateva intrebari legate de clubul Valah! In primul rand ce criterii de selectionare aveti si unde va intalniti de obicei ptr. ca mi-ar placea sa va intalnesc si sa discut cu voi eventual sa primesc cateva sfaturi pentru un incepator (fac scoala tot cu nea Stelica si e meserias-recomand)si am o propunere pt club: V-ati gandit sa mergeti pe la poligonu de la ulmi sambata ptr. un exemplu dat celor tineri?Sunt o multime de viitori bikeri acolo si sunt convins k acestia habar nu au cei ala motociclism( nici eu nu prea stiu cei ala),ei vad doar viteza si femei impresionate si iar viteza! in speranta k propunerea mea a ajuns la urechile cui trebuie sper sa ne vedem sambata pe acolo! II ultima ora de moto k joi am examen si dak il iau adio motocicleta :bounce: :baldy: pt ca nu am posibilitatea sa imi iau una momentan

II ultima ora de moto k joi am examen si dak il iau adio motocicleta :wave: :lol: pt ca nu am posibilitatea sa imi iau una momentan

Pai fa altfel, pica examenul la poligon, eventual ia-o prin porumb cu motoreta lu' Stelica (mai are CZ-ul?), si pana in urmatorul examen mai ia-ti niste ore de condus prin poligon.

Succes!

Pai fa altfel, pica examenul la poligon, eventual ia-o prin porumb cu motoreta lu' Stelica (mai are CZ-ul?), si pana in urmatorul examen mai ia-ti niste ore de condus prin poligon.

Succes!

Mersi pt sfat mai putin partea aia cu picat la poligon! nu mai are cz-ul si-a luat toamna trecuta o honda cb 250!cred ca mai bine iau eu frumusel examenu si apoi ma pun pe strans bani si o sa vina si motoru ! mersi

de fapt honda aia cb e un first bike cu motor de honda facut de niste chinezi pe vapor cand nu aveau ce face ... dar trecem peste oricum e mai buna decat cz-ul ala .

Mersi pt sfat mai putin partea aia cu picat la poligon! nu mai are cz-ul si-a luat toamna trecuta o honda cb 250!cred ca mai bine iau eu frumusel examenu si apoi ma pun pe strans bani si o sa vina si motoru ! mersi

Bre, nu ti-am zis eu sa cazi. vezi cum arunci cu noroi in relatia noastra? Ti-am zis numai sa o iesi pe aratura cu ea, cu ramasul pe roti obligatoriu. Ce, crezi ca nu e posibil? Au mai fost cazuri.

Bre, nu ti-am zis eu sa cazi. vezi cum arunci cu noroi in relatia noastra? Ti-am zis numai sa o iesi pe aratura cu ea, cu ramasul pe roti obligatoriu. Ce, crezi ca nu e posibil? Au mai fost cazuri.

Tocmai acum am sosit de la examen AM LUAT si sala si oras si poligon sunt cel mai fericit,mai ales k nu ma gandeam sa iau k toati prietenii mei care au dat B au zis k ii greu si ca nu am cum sa iau din prima! Dar uite k se poate! Stiu k ai glumit nu am luat-o in serios! Si cazuri stiu ca au mai fost am vazut si eu vreo 2 !Asteptam intr-o dimineata pe nea Stelica si a venit un tip barosan care avea permis de b si dadea A,CE si D acum si acest tip cand a vazut pe ceilalti a zis ca nu-i greu deloc si ca el poate din prima fara nici un ajutor! Si a reusit intr-adevar sa faca ridicare pe o roata.......................cu aterizare pe spate! Si a mai cazut o data de data asta cu motoru lu nea Stelica! Si am mai vazut un caz in care un tip a ramas cu gazu la blana si s-a blocat de tot nu a mai stiut ce sa mai faca!S-a oprit in tufisurile alea din spatele poligonului!Si se vad si o multime de inconstienti pe acolo,spre exemplu unu vroia sa-si ia hayabusa si nu mai mersese niciodata pe motor nici macar pe scuter! Cred ca astia vad un motor care arata bine pe strada si iese super in poze dar nu se gandesc ce are motoru ala si sub sea! Nu realizeaza cat de mortale pot fii!

... unu vroia sa-si ia hayabusa si nu mai mersese niciodata pe motor nici macar pe scuter! Cred ca astia vad un motor care arata bine pe strada si iese super in poze dar nu se gandesc ce are motoru ala si sub sea! Nu realizeaza cat de mortale pot fii!

Mortali suntem noi, nu motoarele. Ca si Hayabusa stie sa mearga si cu 60 la ora, nu numai cu 290!

Succes!

Mortali suntem noi, nu motoarele. Ca si Hayabusa stie sa mearga si cu 60 la ora, nu numai cu 290!

Succes!

Din pacate nu toti gandesc asa si in momentul in care vad ca pot merge pe ea si nu patesc nimic,dupa un timp or sa vrea din ce in ce mai mult si atunci cred eu ca se vor frige rau de tot! Si gandeste-te ca mai sunt si prietenii si la un moment dat or sa intrebe:"CAT AI LUAT CU EA?" si poate o sa zica prima oara 80km/h si acestia o sa se mire si o sa-l provoace sa vada cat poate! Sa recunoastem totusi ca oricine in momentu in care vede ca vitezometrul se duce pana la 300km/h e tentat sa traga de gaz ca sa vada cum e sa mergi tare! Si eu recunosc ca as fii tentat sper doar sa fiu constient si atunci ce fac,ca acum toti suntem cuminti dar cand suntem calare se schimba situatia apare adrenalina,nevoia aceea de viteza si de senzatii tari! Bafta si asfalt uscat :rusinica:

Salutare tuturor!

Ca sa trec peste frustrarea de la jumatea de ora pierduta ca sa citesc replicile acide, dati-mi voie sa ma prezint:

Bogdan Giurgiu, impatimit de 2 roti, 27 ani, si un CBR F4 din 1999. Nu ma dau pe o roata, dar ma bag in fata la semafor :rusinica: Imi plac drumurile lungi si foarte lungi.

Deasemenea imi place berea, la un foc de tabara toata noaptea :cheers: Mergem? :cheers:

Incerc sa atasez aici doua poze cu jucaria mea.

In rest numai bine!

Bogdan.

post-14740-1184681880_thumb.jpg

post-14740-1184682051_thumb.jpg

• 3 weeks later...

imi vine sa ma insor a doua oara cand vad ca sunt oameni responsabili....

eu nu sunt pe motoreta responsabil....si imi place la nebunie sa fiu teribilist....

....si nu am vazut replici acide......

....si daca as sti sa ma dau pe o roata ar fi placut pentru mine, dar nu prea stiu...

....si merg in picioare pe ea si stiu ca e periculos...dar imi place riscul si uneori chiar beau apa....

Geooooooooooooooooooooooooooooo, ce faci frumuselule?

Geooooooooooooooooooooooooooooo, ce faci frumuselule?

Iete te sun si tu nu raspunzi, papusica.

Lasa bre, ca de-aia avem doua roti, sa fim teribilisti.

Pupa tata baiat frumos, destept si cu bani.

Succes!

Coane busa merge cu 340 :hurt: ....la 290 se opresc fricosii :)

Poate in curand o sa-mi iau una sa vedem cat sunt de fricos :burnout:

• 2 weeks later...

Teribilist sau nu, va salut din Finlanda (Oulu), dupa 3500 km facuti cu CBR-ul, cu frate-miu in spate si bagaje cat cuprinde.

Sa ne vedem sanatosi la intoarcere,

Bogdan.

• 2 months later...

Scurt si la obiect: nu ar fi rau, daca tot suntem o mana de motociclisti in toata Targovistea, sa stim si noi cu cine vorbim vorbe. Da, majoritatea ne cunoastem, si nu e nevoie de formalitatea asta, dar sunt si cativa pe care cel putin eu nu-i stiu, si nici ei pe mine probabil. Si poate acelasi lucru e valabil si in cazul altora, ca nu-s eu buricul pamantului. E, ba sunt, dar merg pe burta. Pe burta pamantului.

Parerea mea?

Alte pareri?

Geo

OKY.....Ma cheama Diana sau blonda(cum ma stiu mai toti), sunt din Moreni, adik "intentia aia de oras" de langa TGV. Am 21 de ani si.........mai multe nu va spun, pt k nu vreau. Si cel mai important e ca am o HONDA CBR 600 F2 :cheers:

post-27504-1194303733.jpg

post-27504-1194303789.jpg

Edited by virginik99

Ati inteles bustean!

Dati click pe numili voastre, si intrati in profilul vostru. Acolo gasiti loc sa completati diverse, cum ar fi locatia, motoreta etc, alea care apar sub numele tau, dar si alte informatii (email, data nasterii, carnet moto din, alte vehicule detinute, etc).

Asta ar fi apelul, completati-l!

Se poate si cu ''PROFILU' DE IARNA '' ? :cheers: :) :moto:

:lol:

post-15724-1194338564_thumb.jpg

OKY.....Ma cheama Diana sau blonda(cum ma stiu mai toti), sunt din Moreni, adik "intentia aia de oras" de langa TGV. Am 21 de ani si.........mai multe nu va spun, pt k nu vreau. Si cel mai important e ca am o HONDA CBR 600 F2 :cheers:

Aha, tu esti misterioasa blondina ce m-a luat pe motor de la buda pana la mese sambata noaptea. Sar'na (ti-am spus si atunci, dar voiam sa fiu sigur ca s-a retinut mesajul).

Aha, tu esti misterioasa blondina ce m-a luat pe motor de la buda pana la mese sambata noaptea. Sar'na (ti-am spus si atunci, dar voiam sa fiu sigur ca s-a retinut mesajul).

Ba a deaqu chelea pe tine...si de la buda vii motorizat :cheers: .....intrebarea e cu cine te-ai dus la buda?...roscata...bruneta...sau tot blonda? :burnout:

Ba a deaqu chelea pe tine...si de la buda vii motorizat :cheers: .....intrebarea e cu cine te-ai dus la buda?...roscata...bruneta...sau tot blonda? :burnout:

La buda m-am dus cu mai multe blonde. Si pe toate le chema la fel, Ursus. Pe unele din ele le-am lasat acolo.

• 4 years later...

Ia te uitaaaa!....Mai misca persoane pe forumul astaaaaa!.....Eu sunt amator de noi cunostinte si de plimbari pe doua rotile!

• 2 weeks later...

Ia te uitaaaa!....Mai misca persoane pe forumul astaaaaa!.....Eu sunt amator de noi cunostinte si de plimbari pe doua rotile!

Usor usor mai apre cate unul!

hai sa vina primavara!

Usor usor mai apre cate unul!

hai sa vina primavara!

Nenea Kesu' eu am inceput(continuat)sezonul pe 1 ianuarie 2012,tot timpul asta nu am vazut decat doua motoare si....trei vacute cu a mea patru :banana: .Asa ca in calitate de mare sef ia masuri,asfaltul e uscat,baietii au experienta.....

P.S.Ti-ai luat motor? :D