Jump to content
Sign in to follow this  
dionysos

Macheta Dacia 1300 Eaglemoss

Recommended Posts

ai dreptate, desi erau interesante s-a oprit subit.vazusem chiar azi reclama cu dacioiu si mi-a stârnit amintiri nostalgice dar cum ai zis si tu si altii pretul e nesimțit de mare si pana termini sa o faci te prinde bătrânețea

Si problema e ca iti si dau piese fara legatura intre ele, de apuci sa le pui intr-o cutie pe undeva ca nu se pot monta intr-un ansamblu unitar. Om vedea ce o iesi, insa in ritmul asta nu vor cumpara multi intreaga colectie. Pacat, ca era chiar misto...

Eu vroiam sa o iau mai mult sa i-o dau lui cumnatamiu care a avut o dacie exact asa tot roșie, daca mai avea si instalatie gpl nu mai stăteam pe gânduri:))) nu stiai daca trage stânga sau dreapta când plecai la drum.the good olt times:))

Si revista asta la ce interval apare? lunar? ca daca socotesc eu bine, 120 numere ar insemna 10 ani.. wtf?? cine isi face planuri din astea? cu siguranta nu batraneii care aveau si indrageau aceste masini... si daca ar fi saptamanala, tot ar dura 2.5 ani sa le ai pe toate... intr-adevar, cam prost gandita campania, desi ar fi avut potential

Săptămânal ar trebui sa apară.problema e ca daca un magazin de unde le iei de obicei sa spunem nu prea vinde, posibil sa nu mai primească si apoi pana cauti sa iei din alta parte posibil sa ramai cu buza umflată.

Am mai vazut asta cu De Agostini, Mari corabii. Oamenii mai incercasera cu ceva timp in urma si se oprisera pe la cateva numere. Apoi au aparut iar si, timp de doi ani, au dat saptamanal toate numerele. Sper sa fie seriosi.

Edited by klausu25

Am vrut si eu ... stiam ca primul nr e ieftin, am vazut ca al doilea avea un pret normal... insa cand am vazut ca al 3 lea e 30 de lei am abandonat ideea :((. Prefer sa pun banii aia pt mobra, sau sa iau o masina rc super misto la o suma multa mai mica decat dacia asta nenorocita.

De ce nu lasati un comment cu parerea voastra si pe youtube, la filmuletul cu macheta? Poate asa cineva de la Eaglemoss Romania ia niste masuri... Pana la urma vanzatorul isi poate regla pretul in functie de cerere. ;) Nu cred ca tot efortul va fi amortizat daca se vand doar cateva numere. Interesul e sa se vanda constant si in numar mare, ceea ce nu se va intampla daca se pastreaza pretul propus.

''120 de numere, primul e 4.90, al doilea 16.90, iar incepand cu al treilea, 32.90. :)))'' imi cumpar un parc auto de dacii la pretul asta :) :)

Edited by Alexfz

Cu conceptia asta nu o sa ai nimic niciodată.

In cel mai caz o sa ai ce cara la REMAT.

In cel mai caz o sa ai ce cara la REMAT.

Ce conceptie? E un fapt f simplu: macheta costa 3900 lei. Merita? O iei. Nu merita? Nu o iei.

Pt mine e la fel de simplu: nu merita sa dau atatia bani pe o macheta, asa ca renunt de acum.

3900 de ron?

mai mult decat un salariu mediu pe economie?

aberant.

da este un lux.

dar totusi.

Prefer sa pun banii aia pt mobra, sau sa iau o masina rc super misto la o suma multa mai mica decat dacia asta nenorocita.

Lasati nostalgiile si investiti banii in ceva de care va puteti bucura ... un automodel de top se gaseste pe OLX la 1500 ~ 2000 RON.

post-67543-0-51817300-1489147845_thumb.jpg post-67543-0-34550900-1489147846_thumb.jpg

Mai pui 2000 RON pt. acumulatori/charger si diverse chestii uzate ce trebuiesc inlocuite ... la final ai o racheta pe roti.

RC-urile astea sunt foarte complexe (au ambreiaj, suspensii cu unghiuri reglabile la fel ca masinile, amortizoare pe ulei, diferentiale, traction control & giroscop pt. stabilizare, telemetrie ...) si o sa va petreceti ore regland / facand tunning, in loc sa stergeti de praf o bucata de plastic vopsita frumos.

post-67543-0-17242400-1489147842_thumb.png post-67543-0-25567700-1489148267_thumb.jpg

Mie nu mi-a venit sa cred ce putere au jucariile astea. Am ciupit putin accelaratia si s-a dat peste cap masina instant.

Ce conceptie? E un fapt f simplu: macheta costa 3900 lei. Merita? O iei. Nu merita? Nu o iei.

Pt mine e la fel de simplu: nu merita sa dau atatia bani pe o macheta, asa ca renunt de acum.

Geo, daca te hotarasti sa te opresti, pastreaza-mi mie capota sa o am de rezerva, asta daca nu ai dat-o deja. Multumesc.

Edited by dionysos

Pai avand in vedere ca subiectul este o dacie, sigur vei avea nevoie ! :)))

Pai avand in vedere ca subiectul este o dacie, sigur vei avea nevoie ! :)))

:)))) Stai sa vezi cand pica alternatorul, crapa capacul de la delcou sau se impusca platina.

Geo, daca te hotarasti sa te opresti, pastreaza-mi mie capota sa o am de rezerva, asta daca nu ai dat-o deja. Multumesc.

Ti-o opresc, n-am ce face cu ea :) Daca ai nevoie, imi zici.

Ti-o opresc, n-am ce face cu ea :) Daca ai nevoie, imi zici.

Multumesc. Te anunt daca e.

bun, am o capota ansamblata...

sa vedem, poate o termin si pun si eu un 30% manopera, si o dau cu 1125 de euro.

iau un motor ceva de banii aia... :crack:

@killer_533 un prieten avea pe masinuta motor cu ardere interna. Chestia aia numai in drift statea :)) dupa 5 minute cauciucurile erau duse

bun, am o capota ansamblata asamblata...

sa vedem, poate o termin si pun si eu un 30% manopera, si o dau cu 1125 de euro.

bun, am o capota ansamblata asamblata...

neh, o mai aparut un gramar nazzi dala...

bun inceput daca la a 21-a postare apare o corectura...

ok, merit o corectie cu liniaru la palma...