Sari la conținut

recomandare supermoto


Adrian Baciu
 Share

Postări Recomandate

salutare. Sezonul urmator as vrea sa mi iau un supermoto . Ce imi puteti recomanda intre 2-3000 euro ? . Vreau sa mi recomandati ceva fiabil,ieftin de intretinut, in 4 timpi, de preferat cel putin de 450(am mai vazut modele gen sxv/rxv 450 sau 550 care necesita schimbarea setului motor la 80 de ore, sau suzuki rmz, nici nu ma gandesc la asa ceva). Am mai vazut crf450 , a avut cineva? Alte modele ?

Editat de Adrian Baciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sub 3k nu cred ca o sa gasesti

 

un wr 450 ar fi misto

 

nu iti lua sxv. trust me :D

 

drz e usor underpowered

 

mie mi-o placut asta, dar nu stiu nimica despre model

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-seeley-honda-sherco%20sm%20501-din-2008-631272.html

 

altfel, arata bine, e ce trebe

Editat de tzakedotnet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sxv ul este de pista, este foarte scump de intretinut. dar oricum, rupe stilul motocicleta asta

 

Văd că te-ai documentat puțin ^_^

 

În bugetul tău ar fi DRZ-ul, dacă găsești unul bun. Dacă nu, un LC4 640 mai vechiuț.

 

Dacă vrei un SM pur sânge, ia un enduro și convertește-l pentru stradă. Susțin și eu ideea de mai sus cu WR-ul, dar este puțin bătaie de cap cu conversia (suspensii, roți, frâne, eventual cutie). La un KTM te costă ceva mai puțin conversia.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomand yamaha xt660x nu e super moto pur sange dar sunt foarte fiable, piese la preturi accesibile,ciclistica buna, poti merge si la drumuri lungi cu ea, are un motor ce exipeaza vreo 6-7 modele de motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de husky ( 610 ,501 , fs 450 etc) ce spuneti ? Vreun model fiabil ceva?


» Post actualizat in 13 Mar 2017 19:13

sau de ktm 450/530 ? cum sunt ktm urile ? nu m ar deranja schimbul des de ulei, doar nici nu vreau sa schimb pistonul la 80 de ore


» Post actualizat in 15 Mar 2017 19:52

https://www.autoscout24.ro/offers/ktm-450-smr-benzin%C4%83-portocaliu-302227275 de asta ce spuneti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de husky ( 610 ,501 , fs 450 etc) ce spuneti ? Vreun model fiabil ceva?

 

Husqvarna doar 2014+ recomand. Înainte de acel an au fost deținuți de către BMW și s-ar putea să găsești greu piese. Nu este imposibil, dar greu.

 

sau de ktm 450/530 ? cum sunt ktm urile ? nu m ar deranja schimbul des de ulei, doar nici nu vreau sa schimb pistonul la 80 de ore

 

Un 450/530 convertit de stradă este un SM pur sânge, dar tind să fie destul de scumpe. Și rare- mai ales la noi. Dacă vrei mai ieftin, poți să iei și unul de enduro și să-l convertești singur, dar s-ar putea să coste ceva. Indicativ, ai nevoie de roți, altă frână pe față (pompă, etrier, disc) și alte suspensii.

 

 

 

Prețul este bun, dar motocicleta este de circuit. Trebuie să-l faci tu road-legal (un far, un semnal, etc.) și să-l omologhezi la RAR. Totuși, motocicleta asta a văzut doar pistă la viața ei, deci răngi. Chiar dacă are toate reviziile la zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Va salut dragi colegi!

 

Doresc sa renunt la vitezana pe oras si sa raman cu ea doar pe circuit si ma gandesc serios la un supermoto pentru oras.
Ceva micut, usoara, manevrabila, nu foarte multa putere (acum am copil si nu mai vreau sa rup soselele publice)

 

Intr-un buget aproximativ 3000 euro, am gasit urmatoarele modele:

Suzuki DRZ 400 SM
Suzuki DRZ 400 S
KTM 525 EXC
KTM Duke 640
KTM 690 SM-R
KTM LC4
KTM LC8 950
BMW X-Moto
Yamaha 660 XTX
Husqvarna SM610
KTM LC4 640 Prestige
Husqvarna SMR449

 

Motocicleta o voi folosi in principal pe oras dar si uneori pe circuite mici, Go-Kart (maxim 2-3 ori pe an).
Sunt de acord sa-i schimb uleiul mai des (1000 km) decat o faceam la supersport (5000 km).
Ma intereseaza in principal ceva fiabil, ieftin de intretinut, vreau sa imi fac treaba cu ea, nu sa stau cu ea prin service..

 

Astept cu interes parerile voastre!
Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...