Jump to content

MotoGP la Eurosport:

Recommended Posts

• Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, dar vei urmări numai cursele ca și pe Eurosport... tot SD.

Da, dar moca.

Evit pronosticurile insa simt ca acesti 3 euro investiti in Eurosport au fost cea mai proasta investitie ever.

Da, dar moca.

Evit pronosticurile insa simt ca acesti 3 euro investiti in Eurosport au fost cea mai proasta investitie ever.

Pai nu cred ca există vreun operator de cablu care sa nu aibă Eurosport... Deci e moca peste tot dar în condițiile știute: SD, publicitate, comentarii slabe, etc.

Pai nu cred ca există vreun operator de cablu care sa nu aibă Eurosport... Deci e moca peste tot dar în condițiile știute: SD, publicitate, comentarii slabe, etc.

O fi moca pe cablu... mai ales pentru cei care au TV ;)

De ceva vreme am renuntat la aceasta minune a tehnicii moderne.

La digi ma uitam tot online (aveam net de la ei) si calitatea imaginii era incomparabil mai buna.

pe Eurosport player FHD...

este doar 720p, si fara comentariu, doar ambient.

Am observat pe ESP player poti da inapoi pe un canal, pana la 3 ore. Aseara nu am putut urmari FP1 mgp, dar dupa ce s-a culcat pustiulica, am putut revedea. Treaba asta se intampla doar pe calculator. In aplicatia de pe mobil nu am gasit cum si daca se poate.

» Post actualizat in 24 Mar 2017 10:00

era incomparabil mai buna.

asa este

Edited by warlock

Pentru 3 euro am primit: calitate video SD si reclame.

Niciodata a doua oara! :angry:

HD si lipsa reclamelor ar fi un inceput.

De ce as mai da 3 euro luna viitoare cand pot sa mai uit la Motogp, in aceleasi conditii, pe tv (gratuit) ori la Digi online (tot gratuit) sau pe unul dintre zecile de stream-uri care sunt HD!?!

Edited by Bobom

@b52izgodlike

Să nu uităm că lucrurile la care mă refer le primeau toți abonații Digi, fara vreo extra taxa. De asta nu înțeleg de ce le-asi mai da bani și luna viitoare.

Iar dacă vrei s-o dam in extreme, cum ai dat-o tu cu video pass-ul, țin sa-ti aduc aminte că torentele sunt moca.

Pentru ca la digi online nu cred ca mai poti vedea ca ei nu mai transmit, pentru ca video pass e 100+ euro ? :)

Aplicatia Digi Online are mai multe canale, nu doar ale lor, printre care si Eurosport1 si 2. Am pus eu ieri o poza, e greu de citit o pagina in urma.

SI e moca.

Mai pun o poza. :D

17492528_1160743297381943_42839094676807

HD si lipsa reclamelor ar fi un inceput.

Big like !

» Post actualizat in 24 Mar 2017 18:44

Iar dacă vrei s-o dam in extreme, cum ai dat-o tu cu video pass-ul, țin sa-ti aduc aminte că torentele sunt moca.

Big like ! ( din nou )

» Post actualizat in 24 Mar 2017 18:48

... abia ce m-am uitat la FP3 pe BT Sports ( streaming SD, dar civilizat ). Daca era ceva notabil de revazut, torentele HD ar fi disponibile in scurt timp.

Pe bune, as da banii pentru Eurosport player, dar ideea de a avea reclame mi se pare absurda. Hai ca as putea intelege ca nu e HD ( treaca de la mine ), dar asta cu reclamele mi se pare abominabila.

Nu m-am mai uitat la Eurosport de ceva vreme, dar parca nici macar reclame propriu-zise nu aveau - gen reclama la pastile de prostata, pastile pentru candidoza, tampoane, ficat, etc.

Aveau niste promo-uri infecte la alte sporturi difuzate, cat sa te umple de spuem. Nici macar nu poti rade la ele.

Tot asa e?

Personal nu mai inteleg nimic. Singurele doua optiuni in ceea ce priveste rezolutia pe eurosport player (atat pe app android cat si pe laptop) sunt 360p si 404p. Adica low si medium. SD n-ar fi trebuit sa fie 720p?

Personal nu mai inteleg nimic. Singurele doua optiuni in ceea ce priveste rezolutia pe eurosport player (atat pe app android cat si pe laptop) sunt 360p si 404p. Adica low si medium. SD n-ar fi trebuit sa fie 720p?

"High-definition video is video of higher resolution and quality than standard-definition. While there is no standardized meaning for high-definition, generally any video image with considerably more than 480 horizontal lines (North America) or 576 horizontal lines (Europe) is considered high-definition"

Am dat doar un search pe google... Nici eu nu știam exact dar am aflat și n-a durut... mult și nici tare. 😉

Edited by baby_blues

În general HD este considerat 720p iar 1080p este full-HD. Este păcat că nu putem vedea motogp și pe eurosport hd, eurosport 1 se vede destul de prost.

Stream de calitate superioara (cu accent de down under - Fox Sports HD - AUS):

Se deschide cu VLC: Media >> Open network stream:

http://motorsport.hopto.org:8080/

In timpul cursei comentariul e preluat direct de la BT Sport UK.

Cu siguranta, se vede mai bine decat Eurosport 1 Rromanica SD: rezolutie mai inalta, culori mai vii!