Sari la conținut

parcare aeroport


LSC05
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

Joi am un zbor de la Timisoara si nu stiu unde as putea sa las masina pana ma intorc, luni. La aeroport e cam scump, 339 de lei imi arata calculatorul lor. Oare stie cineva si m-ar putea ajuta? Masina nu e cine stie ce si nu las nimic in ea, doar ca as vrea sa stiu ca o gasesc si o pot lua cand ma intorc, luni la 10.

 

P.S: Am vazut ca mai este un topic pe tema asta dar este inchis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am fost si eu in situatie sa las masina in parcarea aeropotului o saptamana, la Otopeni. Intradevar, este destul de scumpa parcarea aeroportului.

Eu am pierdut jetonul, din pacate. Si m-au taxat cu 80 de lei, ca atat era taxa daca pierdeai jetonul. Asta e, am gresit si am platit.

Acum nu stiu cat o fi taxa daca pierzi jetonul de parcare la aroportul din TM, ca daca il pierzi trebuie sa il platesti la cat e taxa chiar daca ai stat mai putine ore, ca doar nu stai sa numeri orele cat a stat masina acolo...

 

Just saying!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Joi am un zbor de la Timisoara si nu stiu unde as putea sa las masina pana ma intorc, luni. La aeroport e cam scump, 339 de lei imi arata calculatorul lor. Oare stie cineva si m-ar putea ajuta? Masina nu e cine stie ce si nu las nimic in ea, doar ca as vrea sa stiu ca o gasesc si o pot lua cand ma intorc, luni la 10.

 

P.S: Am vazut ca mai este un topic pe tema asta dar este inchis.

1.Cea mai ieftina varianta e taxi dus-intors sau un prieten.

2.Firma care administreaza parcarea face abonament si saptamanal -costa 140 lei.Atat mi-a cerut mie acum o luna.Abonamentul se face direct la aeroport .

Personal-am ales prima varianta-33 de lei din centru pana la aeroport...Daca vrei sa o lasi in oras-o poti lasa in fata blocului la mine-nu o tin in spate...

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcare păzită, camere video....

La Rin hotel ....20 ron / zi .

Eu acolo o las de fiecare dată.

Au curse din ora in ora spre aeroport .

La fiecare ora fixa pleacă spre aeroport si la fiecare si 30 min , pleacă de la aeroport către hotel .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti lasa masina in cartierul aviatorilor care e la vreo 500m de aeroport doar ca zona e "cartierul gipsy" de ceva timp, acum de spart nu stiu daca se pun sa sparga masina,cum ai noroc sau poti lasa la benzinaria mol pe calea lugojului care este la vreo 2-3km de aeroport, dai si tu un citro la baietii de acolo si ai rezolvat, locuri de parcare au destule.

https://www.google.ro/maps/@45.7741692,21.2948283,3a,75y,94.44h,77.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sE_59p5bJrCjWCuytrbGrNg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o în parcare la Iulius Mall, in subsol, mergi cu taxi/uber/autobuz la aeroport. În felul asta poti iesi mai ieftin decat taxa de parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am fost si eu in situatie sa las masina in parcarea aeropotului o saptamana, la Otopeni. Intradevar, este destul de scumpa parcarea aeroportului.

Eu am pierdut jetonul, din pacate. Si m-au taxat cu 80 de lei, ca atat era taxa daca pierdeai jetonul. Asta e, am gresit si am platit.

Acum nu stiu cat o fi taxa daca pierzi jetonul de parcare la aroportul din TM, ca daca il pierzi trebuie sa il platesti la cat e taxa chiar daca ai stat mai putine ore, ca doar nu stai sa numeri orele cat a stat masina acolo...

 

Just saying!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o în parcare la Iulius Mall, in subsol, mergi cu taxi/uber/autobuz la aeroport. În felul asta poti iesi mai ieftin decat taxa de parcare.

 

Nu e ok, se dau amenzi pentru cei care le lasa peste noapte. Daca vrei sa o lasi undeva e varianta la un coleg de forum in fata blocului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se dau niciun fel de amenzi, e doar barfa! Daca ramai la sprit in mall la vreo carciuma ce, nu poti lasa masina acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Raspuns off-topic, mai degraba pentru cei care vor mai avea nevoie de solutii pe viitor.

 

Rin Hotel nu exista in Timisoara. Ideea poti sa o folosesti; si anume sa cauti un hotel (cat de cat aproape de aeroport) si sa o lasi in parcarea lor pazita, contra cost. Fiindca nu este niciunul la mai putin de 1 km, tot la taxi trebuie sa apelezi pentru transport dus-intors.

Cartierul Aeroport - un mare nu.

Peco Mol de pe Calea Lugojului + bacsis la baieti + taxi = da si nu. Sunt mai multi oameni pe ture diferite, tu dai banii unuia... Depinde ce masina as lasa acolo ca sa stiu daca m-as lega la cap.

 

Sau incerci cu cei de aici http://www.terapark.ro/.

Nu stiu cine sunt, nu este reclama, nu i-am folosit niciodata. I-am gasit pe google cautand dupa "parcari private Timisoara".

Asa fac eu in Budapesta, cand zbor de acolo.

Varianta pe care am prezentat-o si pe celalalt topic este sa o lasi intr-o parcare (despre care stii 100% ca este) gratuita a unei institutii publice.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Pana la urma, am rezolvat cu ajutorul userului Arthur E, caruia ii multumesc si pe aceasta cale pentru favoare :).

 

Se poate inchide

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Depinde ce vrei. O poti lasa undeva la "iesire" din tm si sa mergi cu taxi. Cauta omv ul din calea lugojului si pe langa sunt blocuri unde o poti lasa. Vezi sa nu fie placute de timpark. De acolo poti lua taxi spre aeroport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...