Sari la conținut

Honda NC700 sau CTX700


eantipa
 Share

Postări Recomandate

Are cineva modelul asta?

 

In special (pentru ca vreau sa-mi iau) ma intereseaza daca e cineva prin bucuresti care detine un NC700S si/sau NC700X

Nu variantele mai noi la 750 ci alea la 700... dau o bere doua sa stau pe una din astea 3 minute si sa varbesc cu utilizatorul inca 10 minute daca e cineva disponibil.

 

In mod special si cel mai interesant daca are cineva varianta DCT (la aia visez eu).

 

Si in sfarsit CTX700 care in principiu le are pe toate dar, cam iese din bugetul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E super gay. Mai bine ia-ti un scooter, cel putin asa n-o sa pari prefacut.

Singurele scuze pt a avea "motocicleta" aia ar fi daca ai avea mana si sau piciorul stang amputate/paralizate, sau daca esti o fata speriata de bombe dar totusi vrei sa vezi cum e motociclismul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la un test drive cu nc700x-ul acum vreo 2 ani. manevrabila, cuplu de jos, arata si bine, iar portbagajul ala era super practic. si consumul e mic, dar nu isi ia nimeni motocicleta pt consum. overall mi-a placut mult de tot.

varianta cu dct nu stiu daca m-ar incanta, am condus o aprilia mana cu cutie automata si cautam intr-una maneta de ambreiaj. probabil poti sa te obisnuiesti cu el, eu nu am mers foarte mult cu ea. era interesant, dar parca imi place mai mult fara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E super gay. Mai bine ia-ti un scooter, cel putin asa n-o sa pari prefacut.

Singurele scuze pt a avea "motocicleta" aia ar fi daca ai avea mana si sau piciorul stang amputate/paralizate, sau daca esti o fata speriata de bombe dar totusi vrei sa vezi cum e motociclismul.

 

:) Exact ce spuneam mai sus.

 

Dar de ce sunt prefacut cu DCT? Si masinile le am tot cu cutie automata, mie mi se par toate foarte comode.

Din ce stiu eu prima data a aparut pe VFR, o motocicelta care iti cam face mucii hatzuri daca nu stii sa te tii la ea.

 

Sunt diverse motive pentru care iti iei motocicleta, eu am luat-o pentru a scapa de trafic si iti spun cu mana pe inima ca este extraordinara in oras. Pentru cine chiar doreste iti poti monta schimbator la picior si la asta automata. Si o faci semi-automata :)

 

Hai ca deja i-am stricat topicul omului ...

 

Edit: Am si doua scutere, ca sa nu ma intrebi de ce nu mi-am luat scuter.

Editat de TheHuskyCrobats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul "Xael" de pe forum are un NC 700, insa nu stiu daca este varianta DCT.

 

De ce nu vrei NC750?

Din ce am vazut SH, de la un 700 la un 750 de diferenta de 2000 eur lejer

 

E super gay. Mai bine ia-ti un scooter, cel putin asa n-o sa pari prefacut.

Singurele scuze pt a avea "motocicleta" aia ar fi daca ai avea mana si sau piciorul stang amputate/paralizate, sau daca esti o fata speriata de bombe dar totusi vrei sa vezi cum e motociclismul.

si barbatii adevarati nu poarta casca. (sau centura de siguranta daca sunt in masina)

 

In alta ordine de idei, Miercuri ma duc sa vad o Mana 850 aici in Bucuresti, sper sa fac si o tura cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pregătește banii pentru miercuri daca te dai cu Aprilia Mana 850, sigur vei fi încântat. Daca ai intrebari despre Mana iti raspund cu placere in privat. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg un lucru: cum poti sa iti oferi motoreta la teste unui necunoscut, cum pare cazul de fata?

In caz de buseala ce se intampla? Cum recuperezi banii? Sa nu zic de furt si alte nebunii.

 

Eu cand vand motoreta nu dau cheile din mana la o tura de test daca omul nu vine cu banii ceruti si mi-i pune pleasca in brate.

Vrea o tura fara bani, il iau in spate daca vrea.

 

Cu prietenii e altceva, ca ii cunosti.

 

O-i fi eu mai paranoic dar eu mereu am facut asa si nu s-a strambat nimeni niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te lamuresc. Chestia asta se va întâmpla in parcare la mine la munca. Buletinul omului va sta la mine, ca nu pot sa il pun sa vina cu 4000 euro la el. Daca ai alta idee...

» Post actualizat in 26 Mar 2017 08:50

Si trebuie sa vad un carnet valabil. Chestii din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, si ce faci cu buletinul in caz de necaz? In caz de buba tre sa dai omul in judecata, martori, chestii, te complici aiurea. Eu unul de exemplu nu as sti sa recunosc un buletin fals. Frica scapa bostanaria.

Daca te duci cu masina la mall si in parcare vin eu la tine si iti las buletinul in brate ca vreau sa dau o tura cu masina ta ca vreau una la fel mi-o dai? Cu ce e diferit?

 

Am alta idee si ii zice asa: nu imprumuta bunuri scumpe la persoane necunoscute.

 

Fiecare face cum considera pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre,,, relax... nu vreau sa ma plimb cu ea... oricum nu este DCT care ar fi interesant de vazut pt mine.

Vreau doar sa stau in poponeata pe dansa.

 

Sa va explic.

Am 194 si cam 120 de kg. In afara de cateva foarte putine, pe majoritatea motocicletelor nu am loc. Pe mare parte din ele este incomod de cand incerc sa stau, deci nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa merg pe ele.

Am stat pe un 750(adica modelu asta nou) la o reprezentanta, si eram doar curios sa incerc sa nu am alte surprize la un 700

Cel mai interesant pt mine ar fi sa pot sta de vorba cu un detinator de DCT care poate sa-mi explice /povesteasca chestii.

La fel... pe un CTX nu am gasit pe nicaieri. ALA chiar sunt curios cum se sta pe el(ea) cat de comoda e pozitia, etc.

 

Deci din nou... daca sunt oameni care detin produsul si au timp de o bere, prin bucuresti, va raman recunoscator si va multumesc.

 

 

Acuma, O vorba carte Paulynos:

Inatai - cand te exprimi vehement spre o opinie si la sfarsit bagi ca "fiecare face cum considera" pare cel putin ipocrit. (si cand spun vehement ma refer la faptul ca nu doar ai exprimat o opinie "ba io nu as da motocicleta la necunoscuti", ai si explicat ce pericole pot aparea, cum nimic nu e sigur, etc)

Pe urma. Ca ai postat odata - sa-i atragi atentia cuiva sa fie grijuliu... ok... nu ma deranjeaza, oricum nu vroiam sa "trag o tura" cu motocicleta. Cand deja te apuci sa-l convigi pe om sa nu faca asa o greseala mare, deja pare ca ma cunosti de undeva si ma ocup cu tepe sau mai stiu eu ce.

E adevarat, daca pentru tine este greu sa recunosti un buletin fals(nu ca nu ai avea si tu unu la care sa te uiti pt o comparatie), lumea pare plina de pericole, spre exemplu eu ma mir cum de au oamenii curaj sa iasa cu motocicleta pe strada cand am vazut cu toti in filme ca vine VanDam si te da jos de pe ea cu un kick si porma pleaca cu motoru dupa mafioti.

 

In afara de asta,

O zi buna

Editat de eantipa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma, O vorba carte Paulynos:

Inatai - cand te exprimi vehement spre o opinie si la sfarsit bagi ca "fiecare face cum considera" pare cel putin ipocrit. (si cand spun vehement ma refer la faptul ca nu doar ai exprimat o opinie "ba io nu as da motocicleta la necunoscuti", ai si explicat ce pericole pot aparea, cum nimic nu e sigur, etc)

Pe urma. Ca ai postat odata - sa-i atragi atentia cuiva sa fie grijuliu... ok... nu ma deranjeaza, oricum nu vroiam sa "trag o tura" cu motocicleta. Cand deja te apuci sa-l convigi pe om sa nu faca asa o greseala mare, deja pare ca ma cunosti de undeva si ma ocup cu tepe sau mai stiu eu ce.

E adevarat, daca pentru tine este greu sa recunosti un buletin fals(nu ca nu ai avea si tu unu la care sa te uiti pt o comparatie), lumea pare plina de pericole, spre exemplu eu ma mir cum de au oamenii curaj sa iasa cu motocicleta pe strada cand am vazut cu toti in filme ca vine VanDam si te da jos de pe ea cu un kick si porma pleaca cu motoru dupa mafioti.

 

In afara de asta,

O zi buna

 

Omule, nu am nimic personal cu tine, nu despre asta este vorba. Hai sa te intreb si pe tine atunci, tu ti-ai da motoreta imprumut pt o tura unui necunoscut? Dar masina? Dar telefonul sa se duca pana la colt sa dea un telefon? Si nu e vorba de dat teapa neaparat desi si asta e posibil, e mai plauzibil ca omul o tranteste, din nou nu tu ci un nene oarecare.

 

Despre ce vorbim aici? Esti la o terasa si bei un suc, vin eu si iti dau buletinul sa dau o tura cu motoru tau, ce faci? Daca nu mi-l dai pot sa te balacaresc si eu cum ai facut-o tu mai sus? Daca mi-l dai sa-mi spui cand iesi la suc, o sa fiu acolo. Este o discutie principiala, nimic mai mult, grow up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, nu am nimic personal cu tine, nu despre asta este vorba. Hai sa te intreb si pe tine atunci, tu ti-ai da motoreta imprumut pt o tura unui necunoscut? Dar masina? Dar telefonul sa se duca pana la colt sa dea un telefon? Si nu e vorba de dat teapa neaparat desi si asta e posibil, e mai plauzibil ca omul o tranteste, din nou nu tu ci un nene oarecare.

 

Despre ce vorbim aici? Esti la o terasa si bei un suc, vin eu si iti dau buletinul sa dau o tura cu motoru tau, ce faci? Daca nu mi-l dai pot sa te balacaresc si eu cum ai facut-o tu mai sus? Daca mi-l dai sa-mi spui cand iesi la suc, o sa fiu acolo. Este o discutie principiala, nimic mai mult, grow up.

 

Eu asta incerc sa-ti explic.

Asta nu e un thread in care discutam filozofia increderii si facem un poll despre cine cum da si cum nu ar da motorul.

E un thread in care cineva foarte specific (eu) a cerut ajutorul unei comunitati.

Degeaba continui tu sa scrii ca nu asta intentionezi si ca e doar o discutie generala si nu e vorba de mine... e vorba de un nene oarecare. Daca vrei sa discuti de un nene oarecare, deschide un thread nou si discuta asta.

Aici, mai departe de primul post care putea fi: "Bai sorry am modelu asta de moto, dar nu-l imprumut ca nu te cunosc", urmatoarele posturi sunt ofensive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane... inca ramane CTX 700. (La NC am rezolvat problema intr-un mod simplu... azi am achitat-o, sapt viitoare sper sa ma plimb pe ea)

 

La o reprezentanta mi sa explicat ca de anu asta, nu se mai pot importa aceste CTX700 pentru ca nu au EURO 4 - ceea ce sucks.

Daca la NC puteai merge la un magazin sa vezi un 750... care nu e foarte departe de NC700, la asta ... pe unde se mai gasesc nevandute.

 

Sau poate la salon luna viitoare... sper.

 

In concluzie... daca cineva posesor de CTX700 are timp de o bere si o discutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asta incerc sa-ti explic.

Asta nu e un thread in care discutam filozofia increderii si facem un poll despre cine cum da si cum nu ar da motorul.

E un thread in care cineva foarte specific (eu) a cerut ajutorul unei comunitati.

Degeaba continui tu sa scrii ca nu asta intentionezi si ca e doar o discutie generala si nu e vorba de mine... e vorba de un nene oarecare. Daca vrei sa discuti de un nene oarecare, deschide un thread nou si discuta asta.

Aici, mai departe de primul post care putea fi: "Bai sorry am modelu asta de moto, dar nu-l imprumut ca nu te cunosc", urmatoarele posturi sunt ofensive.

 

Bai auzi, stii ceva?!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ai dreptate si imi cer scuze pe aceasta cale, nu mi-am dat seama.

 

c515ef571da955e2434eb6ce2bd3a69112d4abe8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca ma pisicesc, daca o facui lata ce sa fac acum. Imi plac dovleceii, mai ales copti cu otet si usturoi, marfa.

A propos, ma facusi umflat? Hai frate ca stii ca am problema cu glanda si mi-e si mie greu, pick on the fat kid, shame!

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...