Jump to content
Sign in to follow this  
Buidos

Vrea sa se opreasca cand al scutur

Recommended Posts

Salut am si un atv de 150cc si chiar iam desfacut carburatorul pentru al curata iar acum cand al scutur an stanga si dreapt vrea sa se opresca ce credeti ca ar fi problema nivelul la benzina? specific ca la nivel nu am umblat!

Edited by Buidos

incearca cu vorba buna, niste alifie, nu-l mai scutura ...

Stiu cine e de vina! profesoara ta de romana , ca nu te-a scuturat cum scuturi tu atv-ul !

Stiu cine e de vina! profesoara ta de romana , ca nu te-a scuturat cum scuturi tu atv-ul !

:))))))))))))) genial raspuns.

Scutura si ...rezervorul. daca tot ai problema cu nivelul de benzina. Au ...au...au...

Genial pe naiba! Numai profesori la comentat ampwlea, nu la dat un sfat. La astia mai amarati sunteti mari smecheri, dar e vaai de mama voastra!

Toti sunteti cu facultati pe forum, cu mastere..dar abia aveti dupa ce bea apa! Hai valea!

Noroc cu astia ca tine , ca ne mai ajuta sa ne descurcam .In primul rand el expune problema in mod hilar, adica cine te pune sa te iei la resling cu atv-u?

Noroc cu astia ca mine? Pai noroc ca exista cei ca tine, profesori, atotstiutori! Zei pe forum! N ai inteles ce a vrut sa zica, sau? Da i un sfat daca ai, daca nu, mucles!

Omule, ca sa ceri ajutor si sa si primesti, trebuie in primul rand sa te faci inteles. Daca tu emiti niste cuvinte fara sens si scrise cu o gramatica de elena ceausescu, nu va putea nimeni sa te ajute daca ai o problema.

Cum adica il scutura in stanga si in dreapta? Tu ce ai inteles din asta, aparator al celor napastuiti de soarta ce esti?

"Vrea să se oprească când îl scutur" :)) cât de tare sună asta :))

Pai,e ca si cu pipilica,cand se gata,o scuturi si,asta e.

Dar oricat ai scutura-o,ultimul picur tot in chiloti ramane.Ma rog,daca ii ai pe tine.:)

Daca scuturi mai mult de trei ori, se considera laba! :)

Totusi, uita-te cu o bricheta in rezervor, sa nu ai mizerie pe acolo sau sa se fi infundat vreun futun.

tie nu iti e teama ca omul chiar se uita? o sa ma uit cu sufletul strans la stirile din Timisoara cateva zile de azi incolo

Al ajutam,al ajutam,dupa ce o scuturam.

Pardon,moncher.Rezon.:)

fane sa antelegem.

cind mergi cu atvul da sa se opreasca?

ca se scutura si de la gropi / mers pe offroad.

ce scuturi? carbul sau atv-ul?

Fane fiind cel care scutura......nu ?

Când am zis ca se oprește când al scutur era un exemplu adică când merg cu el și mai dau într-o groapa sau merg înclinat puțin cu el vrea sa se oprească, eu cred ca este de la carburator problema deoarece doar de când lam desfăcut sa îl curat face asta!

Văd ca mulți sunteți buni de făcut doar mișto ansa acest forum din câte știu eu nu este pentru a face mișto unul de altul sau mă înșel eu?

Edited by Buidos

Omule, cand descrii un fenomen incearca sa fii cat mai concis, la tine nu numai exprimarea este nefericit aleasa. Spui ca ai un atv de 150cc, ce marca este? Este o diferenta foarte mare intre ceva cunoscut si un no name, facut pe genunchiul vreunui marinar aflat in ape internationale.

Pare a fi o problema electrica, in cazul in care acel atv are si o pompa electrica de benzina. Mai poate fi si o problema de alimentare. Daca inainte mergea, atunci ia la mana tot traseul de alimentare si cel electric, o sa-i dai de cap.

Bafta.

... ia la mana tot traseul...sa-i dai de cap.

@Buidos, vezi ca tot la mana si la scuturat ajungi. Asa ca, pune mana... :crack: :crack:

@I.u.v., e doar o gluma. :)

Când am zis ca se oprește când al scutur era un exemplu adică când merg cu el și mai dau într-o groapa sau merg înclinat puțin cu el vrea sa se oprească, eu cred ca este de la carburator problema deoarece doar de când lam desfăcut sa îl curat face asta!

Văd ca mulți sunteți buni de făcut doar mișto ansa acest forum din câte știu eu nu este pentru a face mișto unul de altul sau mă înșel eu?

apreciez ca ti-ai dat interesul, pare ca inca exista sanse. dar totusi nota de trecere ....

si sa stii ca intre motoristi cu ego-uri supradimensionate mistoul este ceva uzual.

reparatul unei scule de catre cineva care nu se pricepe este cea mai sigura cale de a se strica ceva.

incearca sa mergi la un mecanic.

poate fi electric fenomenul, poate fi ceva la ansamblarea carburatorului... ghici.

Trebuie sa fii mai precis, ca sa-si poata face oamenii o idee. Poate e electrica, poate e cuiul, poate poate poate. Cauta un mecanicos pe acolo, ca asa e greu de deslusit, mai ales ca cei care se pricep nu se baga sa se faca de ras dandu-si cu presupusul nestiind nici ce atv ai, nici ce ai facut tu mai precis pe acolo. Bafta și nu pune la inima!

Am rezolvat, problema era de la mufa de soc ce intra in carburator, acum merge bine! :)