Sari la conținut

Servisare suspensii/amortizoare fata - Bucuresti


CocoNut
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

M-ar interesa sa aflu cine se pricepe bine la servisarea suspensiilor fata la moto, in Bucuresti sau zona apropiata.

Am mai avut contacte dar nu mi-au lasat o impresie f buna.

 

As dori sa cunosc parerile voastre despre service-ul sau persoana recomandata.

 

Va rog, daca se poate, sa va abtineti de la comentarii contradictorii fara a aduce un argument pro/contra unei pareri/afirmatii.

 

 

Multumesc mult!

 

 

 

(sper sa nu dublez vreun alt topic/idee deja scrisa pe aici - am dat un search inainte si nu am gasit nimic clar, din acest motiv am ales sa fac acest topic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma duc marti la rams in otopeni. e prima servisare la suspensii, nu am mai fost la ei si nici la altii dar din ce am vorbit la telefon mi-au facut o impresie buna

nu ca ar fi greu sa imi faca cineva o prima impresie buna pentru ca oricum nu ma pricep dar comparativ cu alte persoane cu care am discutat pe tema asta ei au parut ok. daca nu gasesti nimic revin dupa vizita cu un feedback

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa confirm ca Rams sun tatici in servisare de furci ( si altele). Daca bagi putin nasul in atelierul lor iti dai seama ca baietii stiu joaca.Contact: RAMS MOTORSPORT 0733337267-ALEX, RECEPTIE SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil vor fi multe recomandari, dar eu imi recomand prietenu si mecanicul meu la motor si la toata flota de masini a familiei :)

Chiar ieri mi-a servisat furcile upside down ale versys-ului proaspat luat, adica schimbat semeringurile de ulei si praf si schimbat uleiul.

Lucreaza cu grija si cu simt de raspundere, stie ce face.

Tu trebuie doar sa vii cu semeringurile vietii. Sau vrei si mai mult decat schimbare de semeringuri? Face si mai mult, dar mie doar atat mi-a trebuit la furci. Si schimbat cablu de ambreiaj, si antigelu, si lichidu de frana, si placute spate, si schimbat kit de lant...

 

Nu are inca un garaj pretentios dar ies lucrari pretentioase de la el :)

Il cheama Alex zis si Pascale, nr de telefon in privat.

 

Edit: Garajul il are undeva intre cimitiru de pe grivita si podul grant, in bucuresti.

Editat de shumilica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma duc marti la rams in otopeni. e prima servisare la suspensii, nu am mai fost la ei si nici la altii dar din ce am vorbit la telefon mi-au facut o impresie buna

nu ca ar fi greu sa imi faca cineva o prima impresie buna pentru ca oricum nu ma pricep dar comparativ cu alte persoane cu care am discutat pe tema asta ei au parut ok. daca nu gasesti nimic revin dupa vizita cu un feedback

 

Multumesc, ar excelent daca vei reveni cu impresii dupa ce treci pe la RAMS.

 

 

 

Pot sa confirm ca Rams sun tatici in servisare de furci ( si altele). Daca bagi putin nasul in atelierul lor iti dai seama ca baietii stiu joaca.Contact: RAMS MOTORSPORT 0733337267-ALEX, RECEPTIE SERVICE

 

 

Multumesc! Ii trec in lista' pt contact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0743092066. Florin. Omul face inclusiv reparatii la amortizoarele spate stock. O gramada de piloti ROSBK isi serviseaza la el amortizoarele.

 

Multumesc, ar fi excelent daca mi-ai putea da mai multe detalii despre el - pagina FB/vreun website? Il trec in lista pt contact :)

 

 

 

 

Multam! Am auzit ceva de GRG, Cezar il cheama pe unul din baietii de acolo? Presupun ca ti-au lasat o impresie buna daca i-ai recomandat, sau iti sunt doar amici? :)

Editat de CocoNut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce motoreta ai de e asa rocket science sa iti faca cineva servisarea furcii?

 

unde ti-ai servisat furca si ai fost nemultumit si dc ? :)

 

 

Nu stiu daca e rocket science asa ceva dar pare o actiune unde iti trebuie ceva grija in executie (din ce vad pe youtube si din alte surse..). Moto e o Suzuki 1250.

Pana acum nu mi-am servisat furca pt moto, din diverse motive.... Am mai apelat la diverse service-uri dar angajatii/mecanicii nu mi-au lasat o impresie f buna.

 

Un alt motiv pt a apela la forum este de a obtine pareri pertinente si experiente avute de altii in legatura cu problema" de fata :).

De altfel cred ca aceasta comunitate ar trebui sa ii si "sustina"/scoata in fata pe cei care fac asta (mecanica moto) bine, cu & din pasiune :)

Iar o lista cu service-uri si oameni profesionisti, care fac tot ce e bine pt clienti cred ca este oricand bine-venita.

 

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc, ar fi excelent daca mi-ai putea da mai multe detalii despre el - pagina FB/vreun website? Il trec in lista pt contact :)

 

 

 

 

 

Multam! Am auzit ceva de GRG, Cezar il cheama pe unul din baietii de acolo? Presupun ca ti-au lasat o impresie buna daca i-ai recomandat, sau iti sunt doar amici? :)

saptamana trecuta am scos hornetul de la ei.

schimbat simeringuri ulei ,praf, ulei in furca , ,curatat etrierii, schimbat bujiile,bateria,lichidul de frana, gumele,rotile echilibrate, spalat ,uns si intins lantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...