Jump to content
Sign in to follow this  
paulynos

Dai motoreta imprumut unui necunoscut?

137 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pai ca asta era ideea ,se mai intampla dar tranzactii mari se mai fac si prin banca ,dar omu cica nu discuta fara cash in mana.

Pai ia explica cum faci tranzactia asta prin banca, la o suma mare.

Nu mai mergem in targ, nu am chef sa iau bataie.

daca te duci cu bancile tale la aia din targ care vand masini scumpe te alearga cu matura pe acolo, aia NUMAI cash fac tranzactiile.

» Post actualizat in 27 Mar 2017 19:43

paulache, ce varsta ai?

mai multi decat mi-as dori, ar trebui sa-ti faci o idee din poza de la avatar in care sunt eu dar evident ca esti mai tinerel incat sa-ti dai seama.

Edited by paulynos

pai nici nu e legal sa se plateasca cash sume mai mari de 5000 lei, sau 10000 lei daca e de la persoana fizica catre o firma. ce e mai mult de suma asta se face prin banca. la noi in ro ma refer, nu prin germania sau alte tari. este lege, si nu e de ieri aprobata. ce faci in cazul asta, paulache?

Daca gasesti un motor sport ma bag.Pentru o hardughie de gs nope.

» Post actualizat in 27 Mar 2017 19:49

Prietene de ce as merge in targ atata timp cat sunt absolut sigur ca nu o sa cumpar absolut niciodata ceva de acolo in afara de piese? Alegerea incepe de la eliminari de potentiali samsari.

Ia uite golanu' ☺

mama !!!!! sa ma vezi cum intru in fratelii tot pudrat aranjat ... plm

Mergi la un dealer de motoare in buc si iti explica tipele de acolo cum se face tranzactia .

» Post actualizat in 27 Mar 2017 19:53

Am cumparat un motor nou de la yamaha acum cativa ani.

Cred ca prezinti un cont ceva si faci un act prin care au dreptul sa-ti opreasca suma daca o strici. Cum dreaq e?

Ei mi-au deschis ochii despre ce putere are cumparatorul chiar si in piata noastra de rahat.

mama !!!!! sa ma vezi cum intru in fratelii tot pudrat aranjat ... plm

Cica stie bataie. Mi-e sa nu fie ala care l-a cotonogit pe Badea ☺

Bai ,hai noapte buna !

Sunt rupt de somn si aici nu se vinde nimic😉

Cica stie bataie. Mi-e sa nu fie ala care l-a cotonogit pe Badea ☺

ce dracu bataie ... n-auzi ca el da banii de bunavoie??? :)

cred ca s-a mai spus gluma asta ca nu ai stat sa ma uit pe toate paginile, dar motorul si gagica nu se imprumuta:))))

Ei mi-au deschis ochii despre ce putere are cumparatorul chiar si in piata noastra de rahat.

Daca gasesti un motor sport ma bag.Pentru o hardughie de gs nope.

» Post actualizat in 27 Mar 2017 19:49

Prietene de ce as merge in targ atata timp cat sunt absolut sigur ca nu o sa cumpar absolut niciodata ceva de acolo in afara de piese? Alegerea incepe de la eliminari de potentiali samsari.

Mergi la un dealer de motoare in buc si iti explica tipele de acolo cum se face tranzactia .

» Post actualizat in 27 Mar 2017 19:53

Am cumparat un motor nou de la yamaha acum cativa ani.

Maestre, vorbim pe persoana fizica, am cumparat si eu de la reprezentanta in 2005 si la fel am facut. Revenind, persoana fizica, in regula?

Este vorba de principiu: cum reactioneaza oamenii cu bunuri relativ scumpe la metoda ta. Si rezolvam de la telefon, nici macar nu ne deplasam. Suni si intrebi in ce donditii se poate da o tura in vederea achizitionarii, atat si nimic mai mult. Ai vrut sport? Ia un sport. Nu te mai da dupa deget ca mai pui nu stiu cat si o iei noua, e doar un test.

pai nici nu e legal sa se plateasca cash sume mai mari de 5000 lei, sau 10000 lei daca e de la persoana fizica catre o firma. ce e mai mult de suma asta se face prin banca. la noi in ro ma refer, nu prin germania sau alte tari. este lege, si nu e de ieri aprobata. ce faci in cazul asta, paulache?

tu marca cashcavalu in palma si ma descurc eu cu legea pe urma.

Ma pregateam sa sar in pat cad vad motorul lui Florin.Pff ,never ! Vanzator a carui atitudine nu mi-a placut asa ca am.plecat mai departe.

ce dracu bataie ... n-auzi ca el da banii de bunavoie??? :)

de bunavoie cum nu. dar te pun sa semnezi o hartie dupa ce iti dau banii care sa ateste scopul lor, gen in vederea garantiei pt o tura de proba cu rahat pansat agregatul, datele tale din buletin si semnatura. o facem de mana, scriu eu ca am luat 10 la caligrafie. si tu o semnezi. si pun si un amic martor langa tine, e slab mort, nu stie bataie. si pe urma tu fugi cu banii si cu actele, deal?

Edited by paulynos

Daca vroiam yamaca modelul ala il cumparam pe al lui Tudose.

Edited by goe 75

Ma pregateam sa sar in pat cad vad motorul lui Florin.Pff ,never ! Vanzator a carui atitudine nu mi-a placut asa ca am.plecat mai departe.

pai daca tu vrei sa cumperi numa' de la babe virgine care au mers toata viata pana la piata si inapoi o sa ramai .... necumparat. GSul nu-ti place, aia nu-ti place, noi vorbind de un test.... si cica eu am figuri :scratch:

pai daca tu vrei sa cumperi numa' de la babe virgine care au mers toata viata pana la piata si inapoi o sa ramai .... necumparat. GSul nu-ti place, aia nu-ti place, noi vorbind de un test.... si cica eu am figuri :scratch:

Q.E.D

Daca vroiam yamaca modelul ala il cumparam pe al lui Tudose.

zi mai bine ca nu vrei sa raspunzi la intrebare si las-o asa. ce QED?

nu, nu m-ai inteles, suna la GSul ala si intreaba in ce conditii o da la proba. sau la cine vrei tu, cu o motoreta mai scumputa asa dar fara sa-i cunosti. si vedem ce zic oamenii.

Edited by paulynos

Ai inceput sa intelegi cum se poate fara figuri daca iti faci temele si atepti pentru o ocazie cu adevarat buna .Daca alergi dupa motor iti iei teapa sau te lovesti de garantii aberante.

Ai inceput sa intelegi cum se poate fara figuri daca iti faci temele si atepti pentru o ocazie cu adevarat buna .Daca alergi dupa motor iti iei teapa sau te lovesti de garantii aberante.

cu metoda ta vine unu spalat si mai rasarit proaspat iesit din puscarie, face vreo cateva seturi de acte false, stie el unde, si se umple de bani pe spinarea voastra. poate nu la tine ca instinctele tale il fac si pe Professor Charles Xavier sa chitaie intr-un colt. Ai vazut The Usual Suspects? Misto film, recomand. Oricum dupa cum se vede din poll are clienti berechet spalatul nostru smecherit si cu vorba mieroasa.

Edited by paulynos

Daca o iei in teste si i-o totalizezi, tu cum faci apoi?

Daca o iei in teste si i-o totalizezi, tu cum faci apoi?

In pricipiu testez motorul nu cat de tare e asfaltul...

Nu am testat nicidata un motor daca nu am fost pregatit sa-l platesc integral in caz de cazatura.

» Post actualizat in 27 Mar 2017 20:23

cu metoda ta vine unu spalat si mai rasarit proaspat iesit din puscarie, face vreo cateva seturi de acte false, stie el unde, si se umple de bani pe spinarea voastra. poate nu la tine ca instinctele tale il fac si pe Professor Charles Xavier sa chitaie intr-un colt. Ai vazut The Usual Suspects? Misto film, recomand. Oricum dupa cum se vede din poll are clienti berechet spalatul nostru smecherit si cu vorba mieroasa.

Te inseli amarnic .Mai multe sanse ai tu sa-ti iei teapa pentru ca hirtiile-ti ochii.

Raspunde fratioare la intrebarile directe daca vrei discutie, daca nu , mergi la somn. Te-am vazut ieri:

FrayedSentimentalCalf.gif