Sari la conținut

Accident DN1, motociclist decedat


ivan pedala
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva minute m-a sunat fiul, aflat cu masina in trafic, dinspre Brasov spre Bucuresti, si mi-a zis ca in apropiere de Comarnic, a vazut un accident intre o motocicleta alb cu negru (o Honda RR...probabil, nu a vazut bine) si un Golf IV negru. Motociclistul era acoperit cu folie pe marginea drumului, probabil decedat! Nu a putut opri, traficul fiind dirijat pe repede inainte de catre politie. Pun si o poza nu foarte concludenta...

post-2215-0-75444300-1491051401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atenție mare bikeri. Si mie mi-a sărit un retard cu mașina in fata de pe un drum de țara . A acordat prioritate mașinii si mie mi-a intrat in fata. A frânat in cele din urma după ce a blocat o banda si am avut pe unde sa trec, ca altfel ieșea rău .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo. Erau doi baieti. Al doilea a reusit sa evite masina. Martorii spuneau ca cel cu golful a iesit dintr-o curte fara sa se asigure si motociclistul a intrat in el. Din ce parea, masina intrase pe contrasens ca ea intre in curte. Acum, prea putin mai conteaza. RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Atenție mare bikeri. Si mie mi-a sărit un retard cu mașina in fata de pe un drum de țara . A acordat prioritate mașinii si mie mi-a intrat in fata. A frânat in cele din urma după ce a blocat o banda si am avut pe unde sa trec, ca altfel ieșea rău .

Eu eram cu conserva azi, mergeam lejer cu 50, pe strada liber. Cand ajung la un penny exact cand mai aveam 15 m imi taie fata un idiot si cu greu am reusit sa franez la cativa cm de portiera lui .Incepe boul sa gesticuleze cu sotia lui si sa zica cacaturi. Ma uit in spate sa verific cine naiba avea prioritatea ca imi dadea cu virgula, insa am vazut ca el trebuia sa cedeze trecerea... deh, probabil ca e un lucru normal prin covasna. Sunr 100% sigur ca daca eram cu motocicleta nu tragea dreapta si probabil nici eu nu reuseam sa l evit avand in vedere ca aunt incepator :(

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo cand inca motociclistul, decedat fiind se afla pe partea dreapta a drumului si la asezarea lui a mobrei, a autoturismului in cauza (VW Golf albastru) se pare ca autoturismul venea dinspre Predeal si a vrut sa faca stanga intr-o curte. Repet asa lasa sa se intelega pozitionarea. Oricum Dumnezeu sa il ierte si Sincere condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la o cafea pe terasa OMV. L-am vazut trecand pe DN1. Chiar i-am admirat motoicleta ,dar mergea destul de tare se alerga cu inca un motociclist.Din momentul ala a mai trait maxim 5 minute Pacat.....RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul a vrut probabil sa spuna ca de cand a inceput sezonul si pana acum nu prea au fost accidente si dintr-o data au inceput sa apara ca ciupercile dupa ploaie.

Pe de alta parte, ar fi de remarcat ca asta de la Comarnic si ala din Bucuresti/Camil Ressu puteau fi evitate daca motociclistii mergeau mai incet/respectau culoarea semaforului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul a vrut probabil sa spuna ca de cand a inceput sezonul si pana acum nu prea au fost accidente si dintr-o data au inceput sa apara ca ciupercile dupa ploaie.

Pe de alta parte, ar fi de remarcat ca asta de la Comarnic si ala din Bucuresti/Camil Ressu puteau fi evitate daca motociclistii mergeau mai incet/respectau culoarea semaforului.

 

Omul a zis razboi, eu nu am de unde sa stiu la ce s-a referit ca lucrez cu materialul clientului :)

Si chiar sa fie ce ai zi tu acolo ce e nou? Hello Captain Obvious, glad to see you again, how's the wife?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ceva greseli gramaticale pe ici pe colo ce zisasi tu se accepta desi nu prea, ce am eu la semnatura se refera mai degraba la logica elementara si nu la bunul simt la care te referi tu.

 

si chiar asa sa fie cum zici tu, daca din atata rahat ne ofensam zic sa schimbam numele forumului din motociclisti.ro in fetitecucodite.ro ca sa reflecte realitatea :)


» Post actualizat in 02 Apr 2017 12:40

acum mi-am dat seama pe ce topic ma aflu si vreau sa imi cer scuze de poluarea cauzata.

 

decedatului ii urez sa se ierte pe el insusi si sa fie iertat de cei lasati in urma, ca eu in dumnezeu nu prea cred. pacat de el.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...