Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

PzKpfW

Caut scuter 50cc, 4 timpi

Recommended Posts

Salut.

Caut un scuter de 50cc, 4 timpi. Singurele cerințe suplimentare ar fi să aibă ceva stil (gen Vespa/Piaggio, Aprilia Habana, etc.), nu prea mulți km (max 10.000 aș zice) și mai ales să fie în București sau împrejurimi. Bugetul este îndeajuns de generos pentru a acoperi orice ofertă decentă în acest sens :)

Sunt deschis atât la sugestii/experiențe cu anumite modele, cât și de oferte concrete dacă aveți de vânzare sau cunoașteți pe cineva care vinde ceea ce caut.

Mulțumesc.

De ce nu? :)

Cam păcătuiește la capitolul "stil" și frâne, însă dacă găsesc unul în stare bună, cu FI și furcă telescopică, ar fi chiar interesant. Dar găsesc?

De ce sa-ti iei de 50 cand poti sa cauti 125-150? tot in banii aia, tot permis necesita, consuma 1litru in plus dar simti ca trage.

(...) tot permis necesita

Tocmai, elementul limitativ aici este permisul: vreau ceva care să se poată conduce (doar) cu B-ul. Deci trebuie să fie de maxim 50cc.

În rest sunt total de acord.

Avea o hartiuta (gen autocolant - abtzibild) lipita pe motor (am gasit-o cand i-am facut schimbul de ulei) pe care scria clar ca a fost incherbat in tara noastra buna si draga! Nu i-am facut poza si acum regret asta, fiindca multi nu au crezut! Dar daca tu zici, da, este chinezesc...nu ma deranjeaza deloc...nu-i al meu, este al unei colege! Io-s doar mana moarta! :peace:

Mulțam nea Ivane, dar am găsit între timp. Am uitat să zic ș-aici. Am luat un 2t până la urmă, 4t de 50 este chiar prea leneș :)

Se poate închide, merci.

Daca kymco e chinezesc insemna ca mercedes e concolez ...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...