Sari la conținut

bucuresti - balcic , duminica 9 aprilie


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

adunarea la omv ul din 1 dec 1918 la ora 09 45 , plecarea la 10 00

 

traseul dus buc - ruse - razgrad - shumen - balcic aprox 315 km, 4ore15 min

 

traseu intors balcic - dobrich - silistra - ruse buc aprox 320 km, 4 ore 30 min

 

mers sustinut, fara lalaiala

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius, plecarea trebuie sa fie mult mai devreme. Eu zic ca ar trebui sa ne întâlnim la ora 8 si plecarea la 8.30 fix

Vremea se anunta foarte buna. Masa la terasa de pe malul marii. Restaurantul este la fel de bine aprovizionat , gen Dalboka.


» Post actualizat in 06 Apr 2017 16:56

Mare atentie la trecerea frontierei. Începând cu 07.04.2017 controlul o sa dureze mai mult din cauza ca se vor accesa mai multe baze de date !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius, plecarea trebuie sa fie mult mai devreme. Eu zic ca ar trebui sa ne întâlnim la ora 8 si plecarea la 8.30 fix

Vremea se anunta foarte buna. Masa la terasa de pe malul marii. Restaurantul este la fel de bine aprovizionat , gen Dalboka.

» Post actualizat in 06 Apr 2017 16:56

Mare atentie la trecerea frontierei. Începând cu 07.04.2017 controlul o sa dureze mai mult din cauza ca se vor accesa mai multe baze de date !!!

 

Sau plecati la 10, o mai lalaiti pe drum(eventual traseu putin mai lung ) , faceti matul gros la terasa de pe malul marii, va cazati si va intoarceti luni(daca aveti liber). Am fost anul trecut in tura asta(ne-a cam alergat Tex cu zzr-ul ) si parca mergea sa fie mai relaxat. Parca chiar tu Mihai ai spus ca era mai bine 2 zile.

Plimbare placuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati gasit si voi acum cand imi expira RCA-ul si n-am bani de alta, momentan. De cand imi doream un Balcik (o fi cu c, o fi cu k ?) via Cap K. da' mai vedem noi... vara-i lunga.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu, Cap Kaliakra mai incolo... in perioada asta prefer frumusetea satului traditional romanesc in prag de sarbatoare, cautat pe drumuri virajate si aflat la dracu' cu carti, pe unde se uita oamenii la mine ca la alta aratare cand ma vad. Or related. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa ma alatur si eu doar ca mi se pare cam tarziu ora 10.

As propune ora 8, sa ne vedem cu bine trecuti de vama. In aeroport in otopeni deja au inceput cu controale suplimentare si se sta sa destul la check in si astea.

Editat de heinrich08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am găsit nicio expresie românească care să fie de forma la dracu cu carti!

..Mercic..

...nu gasesti daca cauti in expresiile romanesti. De expresia 'la dracu'n praznic' am auzit, dar la 'dracu cu carti'.. :rolleyes: ...Ma rog. Probabil este o noua expresie inventata ad-hoc de northern_freyja.

Editat de Dan Ny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai citit cu atentie primul meu post. Intalnirea este la ora 8 si plecarea la 8.30 fix !!!

 

Salut,

in primul tau post ai facut doar o propunere. Din niciun alt post nu reiese ca ar fi ramas stabilita ora 8.30 ca si plecare.

Nu ma bag in seama ca si participant ci, am considerat ca este firesc sa fac aceasta atentionare tocmai pentru a va putea omogeniza cu totii.

Poate ar trebui reclarificata ora plecarii, inclusiv cu initiatorul topicului.

Succes si drum bun sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu gasesti daca cauti in expresiile romanesti. De expresia 'la dracu'n praznic' am auzit, dar la 'dracu cu carti'.. :rolleyes: ...Ma rog. Probabil este o noua expresie inventata ad-hoc de northern_freyja.

 

Nu-mi asum acest merit nemeritat. E o expresie - e drept, mai noua, dar pe care am "cules-o" si eu din izvoare folclorice neprecizate. Si care, trebuie sa recunosc, imi place la nebunie. :D

 

Bai, as fi venit si eu... dar mie una mi se pare ca nu putem vedea mare lucru pe drumul asta, in perioada asta a anului in orice caz nu. Prin iunie sunt campuri de lavanda in Bulgaria spre Cap Kaliakra si e fain, mai vezi o floare, o chestie, dar acum... Cred ca am devenit eu foarte pretentioasa si nu prea mai ies daca nu e un drum care sa imi placa... drept care cred ca o iau spre alte zari. :(

» Post actualizat in 07 Apr 2017 16:47

Sau hai, daca ziceti Kaliakra in loc de Balchik poate vin si eu. Putem manca la Dalboka dar nu tin neaparat sa se intinda masa prea mult. Ar fi ideal sa se mearga cat mai putin pe intuneric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau plecati la 10, o mai lalaiti pe drum(eventual traseu putin mai lung ) , faceti matul gros la terasa de pe malul marii, va cazati si va intoarceti luni(daca aveti liber). Am fost anul trecut in tura asta(ne-a cam alergat Tex cu zzr-ul ) si parca mergea sa fie mai relaxat. Parca chiar tu Mihai ai spus ca era mai bine 2 zile.

Plimbare placuta !

Tare v-as fi alergat si acum, dar nu mai am cu ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum nu? K1600GT? Cu tine m-am salutat pe la capatul lui DN1 sambata trecuta? Ma duceam spre BV, un K1600 GT venea din sens opus. :)

Doar pe hartie proprietar, sunt in asteptare inca vreo 3 saptamani. Apoi rodaj, deci pot reveni la vechile metehne de prin iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare v-as fi alergat si acum, dar nu mai am cu ce...

Nici eu , nu mai am cu ce.

 

Incerc sa stau pe bara anul asta, dar acum ca a dat caldura, e din ce in ce mai greu.

De fapt problema e ca nu prea stiu ce vreau.Parca vreau un enduro touring(un Vstrom de 1000), parca un naked mare(am vise erotice cu k1200r-ul de la rubrica de vanzari), parca vreau ceva cu personalitate (RSV---- nici nu prea gasesc sh bun la noi), si cum bani pentru toate in acelasi timp , nu am , si ma hotarasc foarte greu, o sa treaca sezonul .

Plimbare placuta participantilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti binevenit a-diaconu. Pana la urma incropin ceva echipa: eu, Marius, MihaiTdm, Dans si 1150bmw.


» Post actualizat in 08 Apr 2017 11:07

Virgil, ma enerveaza tare mult oamenii rai de la enel care te tin prizonier duminica !!!


» Post actualizat in 08 Apr 2017 14:57
Se pare ca vine si Stefan impreuna cu un prieten
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora de intoarcere depinde de lungimea traseului si de cat stam in Balcik. De aceea propun ca sa schimbam traseul prin Calarasi-Silistra-Dobrich-Balcic si vom avea doar 250 km in loc de 320 pe varianta propusa de Marius.

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...