Sari la conținut

MotoGP Live Stream + alternative


evil1
 Share

Postări Recomandate

Pentru cine a patit ca mine si nu i-a mers aplicatia Digi pentru ca nu e pe teritoriul Ro, am dat un simplu search pe google motogp live streaming si am gasit ceva indian, sau o natie asemanatoare, au transmis cursele live cu comentariile in engleza (UK) calitate foarte ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

NUUUUU eurosporc player!!!! Am muscat-o cu ei anul trecut, pana n-am schimbat cardul mi-au supt cate 3€/luna DEGEABA. Transmisii fara comentariu, inaccesibile din afara tarii, sectiunea "my acount" de unde as fi putut sa fac unsubscribe in lucru. Niste porci!

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUUUUU eurosporc player!!!! Am muscat-o cu ei anul trecut, pana n-am schimbat cardul mi-au supt cate 3€/luna DEGEABA. Transmisii fara comentariu, inaccesibile din afara tarii, sectiunea "my acount" de unde as fi putut sa fac unsubscribe in lucru. Niste porci!

Aiurea aia ca nu poti vedea in afara tarii, am patit si eu.

Eu am prins super oferta anual cu 17euro si d-aia am facut.

Dupa ce s-a terminat anul, mi-au inchis fara sa-mi mai traga lunar barni.

 

@Vallach este gratuit digionline dar doar de pe mobil, pe browser nu-mi merge eurosport la ei.

Dar e bine ca exista o varianta totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum merge Eurosport pe DigiOnline fara probleme, pe desktop Firefox.

 

Ciclism..

 

O sa incerc, de curiozitate, si maine in timpul cursei.

Sper sa nu fie o manarie legata de MotoGP doar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa ma uit la warm-up pe DigiOnline, pe desktop, insa streaming-ul a fost de toata jena. Pe langa un delay de 10 secunde fata de transmisia TV se intrerupea asa de des incat era imposibil de urmarit.

Garantat, nu au fost probleme cu conexiunea mea la internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare despre digi online : am cont normal de digi pt ca sunt abonat,mi-am activat contul acela de digi online,am acelasi mail si parola ca la contul de digi normal,mi-au trimis mail de confimare gen "contul de digi online a fost activat cu succes",toate bune si frumoase pana aici numai ca atunci cand incerc sa ma loghez imi da eroare,iar la stare cont digi online imi scrie "inactiv".nu pricep.

E ceva ce am facut gresit,sau e de la ei si trebuie sa sun sa mi-l remedieze cei de la digi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare despre digi online : am cont normal de digi pt ca sunt abonat,mi-am activat contul acela de digi online,am acelasi mail si parola ca la contul de digi normal,mi-au trimis mail de confimare gen "contul de digi online a fost activat cu succes",toate bune si frumoase pana aici numai ca atunci cand incerc sa ma loghez imi da eroare,iar la stare cont digi online imi scrie "inactiv".nu pricep.

E ceva ce am facut gresit,sau e de la ei si trebuie sa sun sa mi-l remedieze cei de la digi?

 

In primul rand verifica in Digicare daca serviciul DigiOnline este ACTIV

https://www.digiromania.ro/my-account/my-services

 

Recomand sa folosesti o parola diferita fata de cea din contul DIGI.

 

Daca totul e in regula insa tot nu te poti autentifica, cel mai bine suna la serviciul tehnic sa remedieze problema.

 

Apoi, pe viitor, e bine sa tii cont de faptul ca in timp se vor acumula sesiuni de DigiOnline (adica te-ai logat, insa ai inchis browser-ul fara sign-out), iar limita maxima de sesiuni active e destul de mica, asdar la un moment dat nu te vei mai putea loga deloc.

 

Trebuie ca din contul Digicare sa alegi Digi Mobil -> Configureaza -> Dispozitive conectate, de unde poti dezactiva manual sesiunile vechi.

 

Good luck ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand verifica in Digicare daca serviciul DigiOnline este ACTIV

https://www.digiromania.ro/my-account/my-services

Da,am verificat :

Screenshot-2018-6-2_Digi_Romania_1.png

 

Dupa cum se vede "stare cont : inactiv".

Asta dupa ce mi-au trimis pe mail msg gen "contul tau de digi online a fost activat cu succes"

am aceeleasi user si parola si pt contul de digi si pt cel de digi online,daca vreau sa ma loghez pe contul de digi e totul ok,daca ma loghez pe cel de digi online - eroare user autentification blabla.Am incercat sa schimb si parola la cel de digi online,degeaba.

Dispozitive conectate bineinteles ca nu e nici unul...

Da,cred ca mai bine sun la ei ca e vreo eroare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te forta, pe eurosporc nu e nici urma de motogp! Soarele si tenisu'

Am vazut,am vazut...e cu baiatul ala Roland...cel mai boring sport ever,mai bine ma uit la sah,e mai entertaining.

E bine totusi ca pe digi online prinzi si F1 si motogp si premiile de F1 de obicei le ratez ca e pacat sa stai duminica dupa amiaza inchis in casa sa te uiti la ele dar asa numa bine deschizi aplicatia de pe tel si mai dai un ochi sa vezi care mai e miscarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu ma uit pe Mobdro, aplicatia de android si dac steeaming pe tv. Merge mai prost decat in alte dati.

Cand cauti bt sport 2 nu intra pe primul ca merge foarte prost...alege unu mai de jos din lista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti ceva linkuri de streaming cu BT Sport sau alte canale care transmit calificarile? Pe Eurosport e doar tenis.

 

Google: "motogp live cricfree" ;)

Merge ok, insa rezolutia e foarte mica (420p)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cauti bt sport 2 nu intra pe primul ca merge foarte prost...alege unu mai de jos din lista

Merci. Cursa am urmarit-o pe eurosporc, dar am tinut si BT pe tel sa mai aud ce zic aia, si am dat cautare noua alaegand un stream mai din josul listei. Pana acum il luam direct din "recent", nu mi-am batut capul, datile trecute mersese ok. E de retinut oricum pontul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

WTF?

 

Sesiunea de Warm-Up pe Eurosport 1 SD e in limba maghiara by default?

 

Ambele mele TV-uri au setat English (primary) -> Romanian (secondary) audio language.

Insa de fiecare data cand schimb canalul si revin pe Eurosport intra pe maghiara.

 

Trebuie ales manual intre:

 

#1 - Audio

#2 - Hungarian

 

..iar prima optiune e in romana, numai ca nu intra automat pe setarea asta si nici nu o tine minte cand schimbi canalele (doar Eurosport e afectat)

 

Thx a lot Eurosporc!

Faptul ca se emite SD nu era de ajuns..

 

PS. cei din alte zone ale tarii, rog sa nu ziceti ca la voi merge, evident, cred ca limba maghiara e o optiune doar pentru anumite regiuni,

la fel cum si grila de programe e diferita, aici avand ~50 de canale in limba maghiara

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...