Sari la conținut

MotoGP Live Stream + alternative


evil1
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La mine nu merge nici unul dintre streamurile postate aici. Am deschis pur si simplu linkul in browser (Firefox). Poate nu fac eu ceva bine?

Exista vreo varianta de a viziona calificarile live? Vreun post free to air care transmite, bine asta nu cred ca ma ajuta azi, dar am o farfurie legata la un drembox care sta degeaba si as pute sa ma ocup s-o orientez pe un stalit daca extista posibilitatea de a receptiona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu merge nici unul dintre streamurile postate aici. Am deschis pur si simplu linkul in browser (Firefox). Poate nu fac eu ceva bine?

Exista vreo varianta de a viziona calificarile live? Vreun post free to air care transmite, bine asta nu cred ca ma ajuta azi, dar am o farfurie legata la un drembox care sta degeaba si as pute sa ma ocup s-o orientez pe un stalit daca extista posibilitatea de a receptiona.

 

Ia vezi BTSports HD : http://www.sportcategory.com/c-10.html

Al 3lea link.

Sunt 2 reclame din alea de calcat cu close pe mijl lor,scapi de ele mere brici nu se intrerupe never.De la Cota tot pe streamul asta ma uit.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Recomand solutia oferita de @Method:

 

1. accesati http://acestream.org/ si instalati aplicatia Ace Stream Media

(in timpul instalarii deselectati optiunile nedorite, de exemplu eu am lasat doar start menu shortcuts si automatic updates)

 

2. accesati http://www.acesoplisting.in/ pentru a vizualiza lista cu video stream-urile disponibile

 

3. identificati in lista de mai sus "MotoGP" si canalele disponibile

 

Momentan sunt disponibile 4 canale:

  • channel 10 / channel 11 -> BT Sport 2 | calitate SD @576p | limba engleza
  • channel 27 / channel 28 -> beIN Sports | calitate HD @720p | limba spaniola

 

O alternativa pentru video streaming in browser ar fi:

http://cricfree.sc/motogp-live-streaming

 

BT Sport 2 streaming la calitate SD @480p.

 

Atentie insa la reclame, redirect-uri la site-uri suspecte samd.

 

In cazul in care preferati sau nu aveti de ales decat sa accesati site-uri similare pt video streaming, folositi un browser decent (Chrome, Firefox) si add-on-uri de securitate (AdBlock sau AdBlock Plus, Blur sau Ghostery, NoScript, HTTPS Everywhere etc) plus o solutie de securitate la zi instalata pe calculator (hint: Kaspersky ofera mai nou Antivirus free).

 

PS. colegul @Method ne amageste AICI cu o transmisie BT Sport 2 HD, insa nu am identificat aceasta optiune printre stream-urile disponibile in AceStream, iar de stream-uri in browser nici nu are rost sa discutam, calitatea este foarte scazuta in aceste cazuri. Asadar, in cazul in care exista o solutie HD gratuita pt vizionarea cursei, va rog sa adaugati detaliile pe acest topic.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Racing For Me, dupa incheierea cursei :)

 

Ideea era sa poti viziona LIVE, dupa incheiera cursei se pot da jos torrents la calitate HD.

 

 

Ar mai fi de discutat si posibilitatea de a vedea cursa pe device-uri mobile.

 

Transmisia Eurosport se poate vedea prin aplicatia Digi.Online (pentru iOS / Android),

insa stream-urile video din browser nu cred ca sunt functionale deoarece necesita Flash Player.

 

Exista o versiune BETA pt Android a aplicatiei recomandate mai inainte: Ace Stream Media:

Se poate gasi pe Google Play: AICI

 

Momentan nu am la indemana nici un device cu Android, daca poate verifica cineva ca e functionala aplicatia va rog sa confirmati.

 

Pentru smartTV-uri nu cred ca exista vreo optiune, exceptie cele cu Android pe care se pot instala aplicatii din Google Play.

 

Daca aveti si alte informatii.. shoot!

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Pentru telefon exista Mobdro, se da jos de la ei de pe site (nu google store) si vizionezi Bt Sport 2

 

Recomand prudenta la ce aplicatii instalati pe telefon. Cele de pe GooglePlay sau AppStore sunt verificate si chiar si asa tot mai scapa cate un malware.

Aplicatiile din afara canalelor de distributie sunt suspecte.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nici google play nu e asa bun...au fost zeci de rapoarte ca nu le-a mers cum trebuie google protect si aveau la malware in store garla...eu (si restul prietenilor care au instalat-o) nu am avut nici un fel de problema.

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

pentru cine are eurosport player, stiu ca in anii trecuti exista posibilitatea de split screen cu mai multe camere

 

acum nu mai vad decat feed-ul oficial (cel cu reclame :/ ) si 4 on-board-uri (care nici nu sunt clar marcate), nu pot vizualiza simultan decat daca deschid 2-3 ferestre de browser si le impart eu asa chinuit

e o bataie de joc, vroiam feed-ul fara reclame si fara comentariul nepretuit, plus aerial, plus stats

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...