Sari la conținut

KTM Kilometraj VS Ore functionare


todea
 Share

Postări Recomandate

Salutari!

Am fost astazi cu un prieten sa vedem un Ktm 250 EXC-F 2014 si ne-am lovit de o problema.Motorul are 3200 km aprox si doar 78 ore functionare.

Motorul meu KTM 250 EXC-F 2015 are 1400km si 61 ore de functionare. Tin sa precizez ca eu am cumparat motorul meu la 40 ore de functionare si chiar arata de orele alea...

Se pot reseta orele de functionare sau km??Unul din motoarele astea clar nu indica corect. Vorbim de kilometrajul de fabrica Ktm nu ceva aftermarket

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate unul a mers pe strada s are o viteza medie mai mare ;) teoretic nu se pot reseta odometrul si contorul orar, trippurile 1 si 2 da, se pot reseta/modifica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic nu se pot reseta odometrul si contorul orar, trippurile 1 si 2 da, se pot reseta/modifica.

 

Nu stiu care e ideea dar va spun din proprie experienta.

La fostul Suzuki SV pe care l-am avut, dupa ce l-am spalat intr-o zi, au scazut kilometrii de pe odometer cu vreo 4 sau 5 mii.

Am intrebat in stanga si in drepta iar raspunsurile au fost ca nu este posibil. Probabil mi s-a parut mie. Eu sunt convins ca a fost cat se poate de real pentru ca nu-mi iesea nici socoteala la schimbul de ulei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Ro se vand cam multe vehicule spalate....

S-a extins fenomenul..global! Poate nu ai auzit de scandalul Ferrari unde fabrica autoriza pe Gigel sa lucreze putin la kilometraj.Prin strainezia circula cipuri care odata conectate la masina nu se mai inregistreaza nici un km...datul inapoi e de domeniul trecutului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,
in general 30ore=1000km cam asta e media
conteaza foarte mult in ce regim a fost folosit
la orele indicate de tine motocicleta trebuie sa o simti foarte bine inchegata, ca noua
nu am retinut la 2014 dar verifica daca inregistreaza orele si atunci cand sta pe loc (cand nu se invarte roata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...