Sari la conținut

Testez, cumpar si transport moto din Ungaria-Austria-Germania catre Ro


Postări Recomandate

Am stat aproape un an sa aduc cu el, greseala mea, am recunoscut. Cautam o vitezana in carene originale, i-am trimis motoare in 3-4 randuri, ba era bolnav, ba nu mai avea loc, suna-ma maine etc. Ceva era: faptul ca nu se aflau pe traseul lui. Sa cumpere una din ele si sa o aduca cand are un loc liber, imposibil. Povesti cu sute de km facute din marinimie sunt poate pt prietenii lui. 
In cele din urma nimeresc din zona lui, imi cere 4k euro in 24 noiembrie ca pleaca in doua zile dupa ea. Ii pun 4500 de la mine, 10 zile mai tarziu abia e in austria.. vis-a-vis de transparenta. Ii cer sa ma anunte el ca sa nu stau sa-l bat la cap, degeaba, in peste o luna ma suna o singura data. Spune apoi ca neamtul nu raspunde, ca trebuie sa imi caute el alta, fara sa ma intrebe daca vreau. Caut sa discut eu cu neamtul, pun oameni sa sune, neamtul raspunde, numai lui nu. Fac rost de numar si ii zic sa sune de la altcineva din germania, poate s-a suparat pe el ca nu a fost parolist, ca nu s-a dus cand a anuntat. Deodata nu mai are pe nimeni, ca nu cunoaste pe nimeni sa sune. Cand sa renunt la motor ma suna prima oara intr-o luna si ma convinge ca il ia el saptamana viitoare cu un dealer de-al lui, brusc are prieteni. Trece inca o saptamana, il sun, dau mesaje, confirma de 3 ori ca merge la intalnirea cu neamtul miercuri la ora 17. Miercuri il sun, ii dau mesaje, nu raspunde, pentru ca in noapte sa-mi scrie cu seninatate ca nu s-a dus miercuri, ca ramane pe joi, gresise el. Joi seara motorul dispare de pe site, ca l-a luat el, ca l-a luat altcineva, cine stie. Ii cer banii inapoi pe 15 decembrie, nu mi-i poate da ca nu are internet banking?!  Pe 20 decembrie zice ca e la banca dar ca e invalid iban-ul, ii zic sa trimita pe contul de pe care i-am facut plata, tot nu functioneaza. Ii mai dau unul, tot nu merge. Il intreb la ce agentie e, imi spune ca a plecat, ca merge la service si ca abia a doua zi dimineata mai iese din casa. In 21 decembrie ora 15 trimite o confimare de plata si apoi ma blocheaza pe whatsapp. Azi 28 decembrie tot nu am primit banii de la el, confirmarea de plata nu o pot verifica pentru ca nu am facut eu plata, la mesaje sms nu raspunde desi le citeste, chiar si pe forum citeste topicul. Sa nu uit ca tot el ma face nesimtit dupa ce stau o luna dupa el, numai ma abureste, astept 5 zile sa mearga la banca de unde pleaca in cinci minute ca are alte treburi si nu mai iese din casa. Pentru comportamentul asta merita vizitat cel putin de anaf. Nu stau sa fac justitie pe forum, informatia e pentru potentialii clienti, nu pentru prieteni. Incarc si pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, DAn1RR a spus:

...

Trebuie sa intelegi ca probabil de sarbatori cam toata lumea are treaba (inclusiv initiatorul topicului, poate o fi plecat pe meleaguri straine) si unele banci pot sa aiba program scurt.

Probabil, exista o explicatie... O s-o auzim cand intra Marcel pe forum.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele, destul de multe, pentru cine intereseaza sa dea cecul in alb. Clientilor nemultumiti, le dau dreptate, daca mergeam pe mana lor si nu la "fani" nu mai aveam bataie de cap pe banii mei si eram cu motoru la poarta, adus de concurenta. Marea mea greseala. Cam de cate ori am stat sa-l intreb si in cate zile dupa ce i-am transferat banii, apoi sa sun nemtii si sa ma stresez. Credibilitate a primit pana l-am prins cu minciuna, de acolo s-a rupt.

 

 

 

Screenshot_20221228_133919_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134016_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134041_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134109_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134136_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134238_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134255_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134316_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134333_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134353_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134409_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134436_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134518_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134548_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134623_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134710_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134742_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134754_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134807_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134832_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134849_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134909_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134929_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_134945_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135000_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135009_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135026_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135044_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135058_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135107_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135116_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135128_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_135144_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221228_141347_Messages.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, DAn1RR a spus:

...

 

 

 

 

Ai primit sau nu banii inapoi de la el?

 

Intreb la modul concret in momentul de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, DAn1RR a spus:

 

Concret, 28 Dec ora 18:30, 0/4500 euro

O sa-i primesti.

Eu nu am cumparat de la Marcel, dar am interactionat cu el (voiam sa iau ceva din Germania, dar s-a vandut si am luat pana la urma din Italia prin familia Biris).

Eu m-am inteles bine cu el la telefon/pe whatsapp (si suma pe care trebuia sa o transfer era aproape dubla fata de cat ai platit tu).

Ideea de baza este ca, din cate am inteles, omul nu aduce motoare ca activitate principala, face asta pe langa jobul lui...

Si sper sa nu te superi pe mine, dar pozele cu discutia ta pe whatsapp....arata mai degraba nerabdarea ta de a avea un motor, decat faptul ca te duce cu fofarlica. Omul e destul de ocupat si cred ca tu nu erai oricum singurul client acum la final de an...

Ai avut ghinion (ofertele bune se duc repede in Germania si neamtul nu rezerva nimic fara avans)...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Leon a spus:

O sa-i primesti.

Eu nu am cumparat de la Marcel, dar am interactionat cu el (voiam sa iau ceva din Germania, dar s-a vandut si am luat pana la urma din Italia prin familia Biris).

Eu m-am inteles bine cu el la telefon/pe whatsapp (si suma pe care trebuia sa o transfer era aproape dubla fata de cat ai platit tu).

Ideea de baza este ca, din cate am inteles, omul nu aduce motoare ca activitate principala, face asta pe langa jobul lui...

Si sper sa nu te superi pe mine, dar pozele cu discutia ta pe whatsapp....arata mai degraba nerabdarea ta de a avea un motor, decat faptul ca te duce cu fofarlica. Omul e destul de ocupat si cred ca tu nu erai oricum singurul client acum la final de an...

Ai avut ghinion (ofertele bune se duc repede in Germania si neamtul nu rezerva nimic fara avans)...

Confirm ce spune Leon.
La fel si pentru motorul pe care mi l-a adus, a incercat sa vada mai multe insa a dat peste unii dificili care l-au pus pe drumuri (am dovezi si eu), pentru un motor pe care l-a testat si mi-a trimis dovezi live am descoperit amandoi ca deja era vandut si pana la urma a gasit unul care a fost OK. Si pentru care a facut un ocol considerabil.
Suma pe care i-am dat cash este mult peste ce ai trimis tu.
Si eu sunt convins ca vei primi banii inapoi.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu v-ati spus voi parerea la momentul oportun pe suma aia dubla ori o intariti? De la mistouri am trecut la pozitivism, creasca numarul de posturi.

Bine ca nu arata, da-i banii si asteapta raspuns care nu mai vine ca eu sigur nu mai repet si indemn pe oricine la acelasi lucru, e singurul ce ia banii inainte, nu face 1 metru pentru ei, minte si la final mai e si obraznic de parca tu ii datorez bani si nu invers. Daca ai ajuns doar la acea concluzie, citind tot, e ok.

Numai ca, parcurgand paginile acestea, nu sunt singurul ghinionist. Nu stiu cum voua v-a trimis dovezi cand se vede clar ca la mine nu a initiat o data o discutie, dupa insistente primeam ce pica, de dimineata sta pe forum si iar nimic, scrie de pe clone? Sms-urile trimise de mine sunt de astazi, fara raspuns si block pe whatsapp. Nu neg ca o fi fost om serios intr-un timp insa oamenii se schimba. Poate vor veni si banii in final dar asta nu schimba experienta, timpul si nervii pierduti pe un serviciu prezentat aici ca "painea lui Dumnezeu" dupa cum am citit

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, DAn1RR a spus:

Si nu v-ati spus voi parerea la momentul oportun pe suma aia dubla ori o intariti? De la mistouri am trecut la pozitivism, creasca numarul de posturi.

Bine ca nu arata, da-i banii si asteapta raspuns care nu mai vine ca eu sigur nu mai repet si indemn pe oricine la acelasi lucru, e singurul ce ia banii inainte, nu face 1 metru pentru ei, minte si la final mai e si obraznic de parca tu ii datorez bani si nu invers. Daca ai ajuns doar la acea concluzie, citind tot, e ok.

Numai ca, parcurgand paginile acestea, nu sunt singurul ghinionist. Nu stiu cum voua v-a trimis dovezi cand se vede clar ca la mine nu a initiat o data o discutie, dupa insistente primeam ce pica, de dimineata sta pe forum si iar nimic, scrie de pe clone? Sms-urile trimise de mine sunt de astazi, fara raspuns si block pe whatsapp. Nu neg ca o fi fost om serios intr-un timp insa oamenii se schimba. Poate vor veni si banii in final dar asta nu schimba experienta, timpul si nervii pierduti pe un serviciu prezentat aici ca "painea lui Dumnezeu" dupa cum am citit

Asa cum am spus, mai incet cu pianul pe scari. Nu de alta, dar la suparare se spun multe si in situatia data important este sa se termine cu bine.
Iti inteleg perfect frustrarea, insa uitandu-ma pe chat-uri prefer sa nu ma pronunt (si nu sunt singurul care spune asta). Pentru ca stiu cum am comunicat cu Marcel. Si am inteles ca desi parea laconic sau absent, el isi facea treaba si era concentrat, inclusiv la condus.
Eu nu uit ce experienta am avut cu Marcel, si este foarte recenta. Cred cu tarie ca nu s-a schimbat intre timp. Dar e parerea mea, nu mi-am propus sa te conving.
P.S. Ca si in alte dati, nu cred ca Marcel nu va prezenta si punctul lui de vedere. Ca si in alte dati (putine) cand au fost subiecte de disputa.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DAn1RRca idee - revolutul nu e vazut bine de bancile clasice si anunite bancii blocheaza tranzactiile catre ei… pt ca pot. Si reciproca. Revolut catre alte banci. Si pt ca se spala multi bani. 
De asemenea, pr plata care nu ti-a sosit, daca contul in care primeai era in alta valuta decat cel in care a fost trimis sunt 3 scenarii

-banca primitoare face refuz de plata. Banii ajung inapoi de unde au fost trimisi. 
- banca primitoare face conversie automata. 
- banca primitoare ii tine suspendati si te suna sa te intrebe ce face cu ei. 
Cel mai bine e sa suni la banca si sa zici xa astepti suma x de ka contul y, care e in alta valuta.  Cand ajung sa te sune sa te intebe ce fac cu ei. Presupunand ca nu e revolut. 
Sfat 1. Nu mai folisi revolut pt sume mari. Sa vezi ce fun e cand iti blocheaza contul revolut si incep sa te intreve de unde ai banii. Cu acte nu cu vorbe. 
Sfat 2. Incearca sa te pui si in pantofii celuilalt pana sa il jignesti. 

Editat de tzunoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, DAn1RR a spus:

Si nu v-ati spus voi parerea la momentul oportun pe suma aia dubla ori o intariti? De la mistouri am trecut la pozitivism, creasca numarul de posturi.

Bine ca nu arata, da-i banii si asteapta raspuns care nu mai vine ca eu sigur nu mai repet si indemn pe oricine la acelasi lucru, e singurul ce ia banii inainte, nu face 1 metru pentru ei, minte si la final mai e si obraznic de parca tu ii datorez bani si nu invers. Daca ai ajuns doar la acea concluzie, citind tot, e ok.

Numai ca, parcurgand paginile acestea, nu sunt singurul ghinionist. Nu stiu cum voua v-a trimis dovezi cand se vede clar ca la mine nu a initiat o data o discutie, dupa insistente primeam ce pica, de dimineata sta pe forum si iar nimic, scrie de pe clone? Sms-urile trimise de mine sunt de astazi, fara raspuns si block pe whatsapp. Nu neg ca o fi fost om serios intr-un timp insa oamenii se schimba. Poate vor veni si banii in final dar asta nu schimba experienta, timpul si nervii pierduti pe un serviciu prezentat aici ca "painea lui Dumnezeu" dupa cum am citit

 

 

   Să înteleg ca ai fost țepuit;

   Ați încheiat vreun contract?

Editat de sprike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca cineva a facut vreun contract cu Marcel pentru a aduce o mobra sau o masina de afara, indiferent de suma. Au fost facute eventual declaratii notariale legate de primirea sumelor de bani dar atat. E drept ca in momentul in care pui niste bani in mana unui strain, te cam strange tricoul dar in ceea ce ma priveste am luat ca si garantie tot topicul asta. Am avut si eu temerile mele, mi-am pus si eu intrebari, nu cred ca e careva sanatos la cap care sa nu o faca. Dar ma declar multumit de colaborare si cu siguranta as repeta-o. Nu voi judeca postarile acuzatoare la adresa lui, nu stiu termenii discutiilor pe care le-a avut fiecare dar uneori nerabdarea si insistenta pot provoca anumite iesiri mai greu de controlat. Sunt convins ca iti vei primi banii inapoi pana la ultimul cent si situatia se va stinge insa va ramane in urma tot valul asta de hate inutil. Sa auzim de bine cu totii, sa aveti un An Nou cat mai bun si bafta tuturor la achizitii! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut și în același timp, îmi cer scuze celor care și-au cumpărat popcorn pentru această "telenodramă" creată ( cel puțin, dorită), de către acest domn Daniel .

Aș putea să vă răspund fiecărui in parte, dar nu cred că își are rostul, mai ales că am lăsa un astfel de incident sa umbrească spiritul Sărbătorilor de Iarnă.

Pot sa vă spun doar atât...

Citiți cu atenție conversațiile cu clientul și veți observa lejer că până și el suspectează că acel vânzător e un "spam".

Acel vânzător, timp de trei săptămâni ne-a dus cu zăhărelul, atât pe mine cât și pe client, și pe soția lui și pe cei doi dealeri care au sunat pentru acel motor. Toți am sunat pe acel număr de FIX. Motor ,cel mai ieftin de pe tot internetul (va las pe voi sa gândiți puțin).

Vă întreb doar...daca jobul meu e cu motoare și eu fac bani din asta...de ce nu i l-aș fi luat ?

 

Mă acuză că nu am Revolut. Așa, și ?

Mă acuză că nu am internet banking pe telefon. Așa ,și ?

 

Pt asta îmi vorbește cu "bă" ?

Pentru asta mă amenință ?

 

L-am blocat pe watsapp...așa ,și ?

 

Pai daca eu îți trimit dovada transferului a doua zi când m-am întors în țară și îți spun "Sărbători Fericite" și tu dai dovadă de maxim de lipsa de cei șapte ani d'acasă, de ce te-as mai tine in watsapp?

 

Că după cum ați observat, nu i-am blocat numărul de telefon,putând să mă sune și să trimită sms'uri.

 

Mno..acestea fiind spuse, eu am încheiat subiectul Daniel și al său CBR 600 RR.

 

Sărbători Fericite tuturor 🎉❄️🧑‍🎄🍻

 

Marcel 

 

 

IMG_20221229_094731.jpg

IMG_20221229_092847.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. "Telenodrama" dorita - nu, eu doar am dorit un motor prin serviciile prezentate aici, seriozitate, profesionalism si transparenta

2. Pentru asta imi vorbeste cu "ba" - problema nu e ca ma face nesimtit dupa ce stau pe telefoane sa rezolv si el da dovada de miserupism, pleaca de la banca pe motiv ca are ora de somn la amiaza dupa ce l-am asteptat 5 zile sa depuna + 1 luna si imi da adresa din cluj sa ii ridic. In loc sa discutam cu banca si directoarea acesteia pentru ca banii au fost trimisi din acelasi cont( valid, este nelegal sa il respinga banca ). Problema e "ba", ca doar are banii mei in buzunarul lui si pana la urma trebuie sa accept orice

3. Ma blocheaza fara sa-i spun nimic, doar pentru ca nu a primit raspuns la "sarbatori fericite" ?!? Care sigur erau foarte sincere, nu cu ceva carne

4. "Motorul cel mai ieftin de pe tot internetul" - a fost vorba de un 600 rr an 2006 care costa in anunt 4000 euro; am transferat 4500 din start desi mi-a cerut sa depun 4k. Se poate accesa mobile ori celelalte site-uri pentru preturile cele mai mici

5. Baietii care au comentat si probabil vor reveni au mai multe posturi pe topic decat initiatorul, insa pozele raman, iar fiecare gandeste pentru el. Nu e nimic inutil, se vede. Ultimul raspuns e edificator

6. 29 Decembrie si nu am primit banii, daca a fost facut corect, tot la el in cont sunt intorsi pentru ca a cerut cont de lei si dupa cum se vede refuza sa rezolve

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, DAn1RR a spus:

 

6. 29 Decembrie si nu am primit banii, daca a fost facut corect, tot la el in cont sunt intorsi pentru ca a cerut cont de lei si dupa cum se vede refuza sa rezolve

 

 

 

Mno...uite așa am elucidat cazul deșteptăciunii tale.

Adică, tu îmi transferi 4500 de euro din conte de euro,in cont de euro, ca mai apoi , pt retur , TU să-mi dai cont de LEI.

Nota 10 !

 

Mno...asta înseamnă că banii nu ți-au fost, cel mai probabil livrați.

Acum ,sarcina ta, înainte că eu sa mai mișc un deget pentru tine ,e să-mi arăți, unde și când ți-am cerut EU cont de LEi, că să-ți transfer Euro.

 

Pffff...la asta chiar nu mă gândisem...😕

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este in poze: "da cont romanesc". Si banca cand trimite, dupa cum spune ca era in agentie, stie despre ce cont e vorba. Pe tranzactie are activata primirea banilor, din nou, stie perfect daca am primit sau nu ori i-au fost returnati. Am trimis doua conturi in euro, al meu si al sotiei. Am cerut si pe al surorii (alta banca) dar nu a asteptat pentru ca avea ora de somn si abia a doua zi mai iesea din casa, eu trebuind sa fiu online si disponibil pe tot parcursul zilei ca sa pot primi vreun ban. Chit ca nu e parolist, eu sa astept. Suntem in Romania si lucram cu lei, cate conturi in euro sa scot PE LOC? Problema se rezolva chiar atunci in banca DACA se dorea. Retrimiterea banilor in contul initial nu era dreptul bancii de a refuza, conturile nu sunt invalide, dar pentru asta trebuie sa discuti cu cineva.

"La asta nu se gandise", ca ultimul cont era de lei, pai scrie in SMS-urile primite, scrie aici pe forum ca au comentat si baietii, scrie in printscreen, e scris de mine, pana cand mintim? In detrimentul cui sunt aceste raspunsuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revolut, nu e bancă românească.

 

Repet...până nu îmi arăți unde scrie că am zis sa îmi dai cont de LEI (noi vorbisem că nu merge pe Revolut, care e bancă străină), eu am încheiat orice fel de discuții cu tine.

 

Daca mai scrii ceva pe acest subiect, te anunț public că îți voi bloca vizibilitatea inclusiv pe acest forum (in traducere, eu nu voi mai vedea postările tale. Tu ,având posibilitatea de a posta in continuare).

 

Așa că...ai doua opțiuni.

 

Fie îți asumi și îți ceri scuze PUBLIC pentru mârlănia și nesimțirea de care ai dat dovadă, probabil că urmare a unei greșeli ( suntem oameni și putem greși, dar macar sa ne asumăm greșeala). 

 

Îți ceri scuze și de la cititorii acestui forum, pentru acuzele gratuite aduse lor.

 

Îți ceri scuze tot PUBLIC pentru denigrarea unui om, fara că măcar să îl cunoști, asta după ce în mod GRATUIT te-a ascultat și ți-a scris zeci de rânduri în speranța că va fi dus un business la bun sfârșit (dovadă,pozele de mai sus puse de tine). Spun "Gratuit" , pentru că ,deși a alocat timp, nu ți-a oprit niciun cent.

 

 

Sau, cea de a doua opțiune, este să aștepți 😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar WOW !!!!!

Nici nu am sa comentez pentru ca fiecare gandeste.

Nu astept nimic de la forum, timpul doar trece, iar intamplarea face ca noi sa lucram cu legea. Cum am spus, informatia este aici doar pentru potentialii clienti, iar cei care iti sunt prieteni stiu sa te traga de maneca cand esti in eroare

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și pentru că am fost întrebat în privat, de ce nu am Revolut și de ce nu am Internet banking pe telefon, am sa răspund aici.

Revolut nu am, pentru că, din câte știu, nu este o bancă garantată de Fondul românesc de Garantare.

Ei bine, eu lucrez cu banii clienților.

Ce se întâmplă, daca într-o săptămână, încasez 50.000 de euro și pe când sa plătesc mașină și motoare, un indian mi-a sustras banii ?

Cine îmi garantează că acei clienți nu vor rămâne păgubiți?

 

Internet banking...pai, e un amarat de telefon,pe care îl pot pierde. Acum 3 săptămâni, când am făcut proba unui Moto Guzzi V7, mi-am pierdut cască Bluetooth.

Alta dată, făcând proba unui R1200Rt, mi-a căzut telefonul pe strada,in mers. Sunt om,pot și eu greși. Dar macar,acolo unde pot evita eventualele neplăceri, le evit.

Așa că, nu cred că trebuie sa vina cineva sa îmi spună cum ,ce și în ce mod trebuie sa îmi desfășor activitatea,in siguranță.

 

In perioada dinaintea Crăciunului, cred că cei de la Revolut, au avut ceva probleme.

Pentru că ,acest client, mi-a dat două conturi de Revolut,și pe monitorul fetei de la banca, apărea că "invalid bank account".

Și, ea, în ideea de a mă ajuta, a introdus un cont de'al colegei sale, de Revolut și apărea la fel. De asta,i-am cerut clientului cont de la o bancă românească.

Și de îndată ce mi l-am dat...dovada transferului o aveți mai sus.

 

Așa că,fie-mi cu iertare, dar nu vad unde am greșit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea nu te ajuta că nu e vorba nici de înșelăciune nici de abuz de incredere. Dă-i omului un cont de euro, altul decât revolut ai terminat țigănia. Sunt 2 chestii diferite din cate vad eu, partea cu motorul care nu a ieșit din motive evidente și partea cu banii care nu iese din încăpățânare. Orice polițist îți va zice la fel. 

P.s. îți dau eu un cont de euro și când îmi intră ți-i trimit pe revolut :)

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, yoyo_man a spus:

Legea nu te ajuta că nu e vorba nici de înșelăciune nici de abuz de incredere. Dă-i omului un cont de euro, altul decât revolut ai terminat țigănia. Sunt 2 chestii diferite din cate vad eu, partea cu motorul care nu a ieșit din motive evidente și partea cu banii care nu iese din încăpățânare. Orice polițist îți va zice la fel. 

+1🎉🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.s. contul euro de revolut e de forma LT... Îl găsești când intri la revolut pe contul de euro și apesi "detalii cont". Ce ai dat tu e contul de lei revolut care e de forma BREL. Deci merge și pe revolut daca te pricepi, daca nu... Lași pe alții care se pricep.  Hai noroc și "mai ușor cu pianul pe scări" ți se potrivește de minune. 

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...