Sari la conținut

Testez, cumpar si transport moto din Ungaria-Austria-Germania catre Ro


Postări Recomandate

Acum 3 minute, Motologistic a spus:

Corect !

Testez motorul, îl cumpăr și îl transport până la adresa indicată de către client.

Nu am avut ce testa, nu am avut ce cumpără, nu am avut ce transporta.

Motiv pentru care, in contul indicat de către client, am returnat banii integral.

Unde am greșit ? 😊

Nah ca ai raspuns tu.

Banuiesc ca tu il cumperi in numele clientului.

Adica pe CVC apare numele lui nu al tau. Corect?

Cel putin asa am inteles ca procedezi.

 

Nu stiu cum lucrezi tu, dar nu ar fi rau daca CVC ar fi semnat de catre clientul tau.

Trimise intre ei pe e-mail sau WhatsApp si tu preiei mobra proprietatea clientului.

Cam toata lumea are in ziua de astazi imprimanta. Chiar si fara a avea Revolut :crack:

Ca dai tu banii in numele clientului este alta treaba.

 

@ENEOS eu spuneam, cu ceea ce m-ai citat, ca asta ar face un transportator normal.

Si asa este ca Marcel ofera ceva in plus.

Care este in avantajul clientilor.

In loc sa te sui in avion si sa mergi sa verifici si sa cumperi personal mobra si sa o pui la duba, o face el pentru tine.

Te scuteste de vreo 200 🐰, sau poate mai mult in ziua de astazi.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa...că nu am răspuns la tonul lui imperativ că "azi îmi vreau banii", oferindu-i posibilitatea să îi ia de la mine de acasă, cash, dandu-i adresa. Așa este...

Că mi-am permis sa dorm a doua zi cu o oră,doua mai mult, după o cursă încheiată ? Așa este...mea culpa.

Dar să mă acuzi că nu îți dau banii, că is rău intenționat, că nu sun pt motor, când îți trimit inclusiv print screen, că îți arăt inclusiv răspunsurile evazive ale vânzătorului, când îți dau share location și îți arăt că is la 70 de km de el și omul nu răspunde sa îmi de-a adresa...Ba mai mult, și ție că și client nu îți răspunde, decât o doamnă, de la care nu poți sustrage o informație, când nici soției tale nu ii răspunde, dar sa mă blamezi tot pe mine, pt că ăla e neserios?

Când îți dau răspunsul pe watsapp,al neamțului, in care mi se spune că e disponibil doar într-o zi, la o anumită oră, in decursul a 3 săptămâni?

Când, ai dovada scrisă că acel vânzător s-a semnat cu trei (3 !) nume diferite,și tu inca mai speri că e "pe bune"acel anunț?

 

Va propun (mai ales lui Daniel) altceva...

In speranța că banii lui inca sunt la mine in cont, am sa merg la adresa indicată de vânzător. Adresa care am reușit să o aflu, la drumul de întoarcere în România, cu ajutorul unui neamț.

Eu, zic așa(cine mă cunoaște,știe că sunt parolist)...am sa merg la respectiva adresa in Werl(uitati-va pe hartă), pe cheltuiala clientului. Am sa filmez ajungerea mea la acea adresă și modul și ce va spune respeivul om.

Daca acel om, care locuiește la acea adresă, spune că ,DA, a avut un CBR de vânzare, eu ii dau lui Daniel, 9.000 (noua mii de euro). Acei 4500 ai lui,plus 4500 cadou.

Daca acel om o sa fie surprins de apariția mea la ușa lui și va nega faptul că el a avut motor la vânzare, am să-l taxez pe Daniel cu un euro/kilometru. Cluj-Napoca...Werl și retur.

Din ce rămâne (dacă rămâne) îi returnez diferența.

 

Asta, o spune unul care a cumpărat din Germania aproape 4000(repet, patru mii) de motoare și ceva 280 de autoturisme.

Eu cred că am ceva experiență în anunțurile de pe internet.

 

Ce zici Daniel?

Hai ,poate faci niște bani de pe "neprofesionalismul" meu 🎉

 

In anunț îl chema Balk, apoi Joseph,, apoi Karl.

Voi, ce părere aveți?

 

Din discuțiile listate de Daniel, veți vedea că el a apelat la un amic din Germania, sa îl convingă pe vânzător sa de-a o adresă.

Ia zi Daniel...de ce nu i-au dat adresa prietenului tau, neamț?

Hm ?

Știi să ne spui?

Și ce explicație ne dai, la faptul că neamțul a șters anunțul de pe internet exact in seara când am ajuns la 70 de km de el ?

Ia sa vedem 😏

Screenshot_2022-12-29-14-50-33-840_com.whatsapp.jpg

Screenshot_2022-12-29-14-49-14-157_com.whatsapp.jpg

Screenshot_2022-12-29-14-48-43-866_com.whatsapp.jpg

Acum 7 minute, Silver Arrow a spus:

Nah ca ai raspuns tu.

Banuiesc ca tu il cumperi in numele clientului.

Adica pe CVC apare numele lui nu al tau. Corect?

Cel putin asa am inteles ca procedezi.

 

Nu stiu cum lucrezi tu, dar nu ar fi rau daca CVC ar fi semnat de catre clientul tau.

Trimise intre ei pe e-mail sau WhatsApp si tu preiei mobra proprietatea clientului.

Cam toata lumea are in ziua de astazi imprimanta. Chiar si fara a avea Revolut :crack:

Ca dai tu banii in numele clientului este alta treaba.

 

@ENEOS eu spuneam, cu ceea ce m-ai citat, ca asta ar face un transportator normal.

Si asa este ca Marcel ofera ceva in plus.

Care este in avantajul clientilor.

In loc sa te sui in avion si sa mergi sa verifici si sa cumperi personal mobra si sa o pui la duba, o face el pentru tine.

Te scuteste de vreo 200 🐰, sau poate mai mult in ziua de astazi.

 

 

Ai înțeles perfect!

Absolut toate contractele/ facturile se fac pe numele clientului.

Și exemplarul sau, îl semnează el acasă,când îi livreze motorul.

Uneori, pe contractul ce rămâne la neamț, eu semnez cum că eu, Tulbure Marcel, am platit cash. Asta, in cazul in care neamțul ar descoperii a doua zi,că s-au dat bani falși.

Dar asta, cu semnatul meu,e rar.

Dar niciodată pe exemplarul clientului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Silver Arrow a spus:

eu spuneam, cu ceea ce m-ai citat, ca asta ar face un transportator normal.

Si asa este ca Marcel ofera ceva in plus.

Care este in avantajul clientilor.

Acel ceva în plus intră în tariful lui care este mai mare decât al altor transportatori. 😉

Nu zic că a greșit, nu îmi dau cu părerea asupra speței în discuție, am subliniat doar faptul că este prezentat un pachet de servicii și nu doar o ofertă de transport.

Deci liber la :box:!

🤪

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ENEOS a spus:

Acel ceva în plus intră în tariful lui care este mai mare decât al altor transportatori. 😉

Nu zic că a greșit, nu îmi dau cu părerea asupra speței în discuție, am subliniat doar faptul că este prezentat un pachet de servicii și nu doar o ofertă de transport.

Deci liber la :box:!

🤪

La cine te referi cand spui ca tariful este mai mare decat al altora?

La Biris am platit 700 euro ca era putin in afara zonei lui (altfel este 550 euro tariful)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și că sa nu existe dubii...aici aveți adresa furnizată de către acel presus vânzător.

Daniel, așteaptă așteaptă transmisiunea mea LIVE de la acea adresă...

P.s numai să te înveți minte și data viitoare,înainte să arunci cu piatra, judecă înainte 🙃

P.s 2 ținând cont că în Germania, prețul pe km e de 2.3 Euro/km, eu zic că îți iau puțin 😋

Sărbători fericite!

 

Screenshot_2022-12-29-15-08-37-801_com.whatsapp.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Leon a spus:

La cine te referi cand spui ca tariful este mai mare decat al altora?

La Biris am platit 700 euro ca era putin in afara zonei lui (altfel este 550 euro tariful)

Biriș aduce din Italia, Marcel din Germania. Mă refer că DOAR PT TRANSPORT din Germania există prețuri mai mici.

Nu speculez că nu se justifică prețul cerut sau altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, ENEOS a spus:

Acel ceva în plus intră în tariful lui care este mai mare decât al altor transportatori. 😉

Nu zic că a greșit, nu îmi dau cu părerea asupra speței în discuție, am subliniat doar faptul că este prezentat un pachet de servicii și nu doar o ofertă de transport.

Deci liber la :box:!

🤪

 

Stii cum este: nici la baba nu-i degeaba. 😂

Cat priveste pretul este treaba lui.

Una este sa mergi sa incarci o marfa si ai plecat, alta este sa stai poate cateva ore cu probe, verificari, hartii.

 

@Motologistic nu este cazul sa te incrancenezi atata.

A fost o situatie nefericita in care multe s-au pus de-a curmezisul.

Ceea ce ar trebui sa il multumeasca pe @DAn1RR este ca daca platea banutul pe mobra direct lui neamtu' nu mai vedea nici banii si nici mobra.🙈

Eu sper totusi sa ne dea o hartie ceva de la banca lui care sa clarifice situatia platii.

Sunt  banci care te mai ciupesc 1-2 zile de banuti, adica desi ei au data valutei (ziua incasarii) sa zicem astazi, banii apar in extras abia peste 2 zile. Evident cu ziua de astazi 🤬

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ENEOS a spus:

Biriș aduce din Italia, Marcel din Germania. Mă refer că DOAR PT TRANSPORT din Germania există prețuri mai mici.

Nu speculez că nu se justifică prețul cerut sau altceva.

Desigur, întotdeauna există cineva care face o lucrare mai ieftin.

Doar că acel"cineva", nici în ziua de azi,nu a făcut dovada că și TESTEAZĂ motorul înainte de a-l cumpăra.

Eu de câțiva ani, le cer acelor transportatori o dovadă că ei, și testează motorul.

In fiecare an am făcut-o.

Dacă ați văzut voi, am văzut și eu.

Mno... atunci întreb ?

Cum as putea practica același preț,cu unul care doar împinge motorul într-o dubă și îl leagă că pe un sac de cartofi?

Ba mai mult, mai și pune poze cum se freacă chingile de părți ale motoarelor ?

Sau să pomenim de punerea de colete, neasigurate, pe sau langa motor?

Pai fraților, decât să transport in felul ală un motor,mai bine stau acasă și lucrez in continuare in service IT 😊

Acum 3 minute, Silver Arrow a spus:

Stii cum este: nici la baba nu-i degeaba. 😂

Cat priveste pretul este treaba lui.

Una este sa mergi sa incarci o marfa si ai plecat, alta este sa stai poate cateva ore cu probe, verificari, hartii.

 

@Motologistic nu este cazul sa te incrancenezi atata.

A fost o situatie nefericita in care multe s-au pus de-a curmezisul.

Ceea ce ar trebui sa il multumeasca pe @DAn1RR este ca daca platea banutul pe mobra direct lui neamtu' nu mai vedea nici banii si nici mobra.🙈

Eu sper totusi sa ne dea o hartie ceva de la banca lui care sa clarifice situatia platii.

Sunt  banci care te mai ciupesc 1-2 zile de banuti, adica desi ei au data valutei (ziua incasarii) sa zicem astazi, banii apar in extras abia peste 2 zile. Evident cu ziua de astazi 🤬

 

Părerea mea e că Daniel mi-a dat cont de LEI , iar banca după câteva zile, mi-a returnat banii.

Dar...deși nu te cunosc, tind sa cred că o părere ți-ai format despre mine...cred că tu știi că de îndată ce ajung la bancă și văd că banii îmi sunt acolo, am sa îl contactez pe Daniel, am sa îl rog să îmi dea un cont bun de euro și în a doua secundă, îi fac transfer.

Dar, mno...

Mă uimește, încă , cat de tolomaci sunt unii, câteodată și mai ne miram de ce nu ne accepta unii în spațiul Schengen.

In fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma mir cat de tolomaci sunt ceilalti. Eu nu ti-as mai da 2 lei sa-mi aduci un covrig de la colt, nu zic 1 leu ca nu ajunge, sunt oameni sarmani care ii apreciaza. Crezi ca joci alba neagra cu banii mei? Te discreditezi singur, nu stiu ce om normal la cap se apleaca la aburelile astea. Care vrea, sa te sponsorizeze. Si-ti faci live-uri pe unde vrei ca asa apare lumea la stiri. Poveste tesuta cu ata alba de aici pana-n germanica, absolut penibil.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, DAn1RR a spus:

Eu unul ma mir cat de tolomaci sunt ceilalti. Eu nu ti-as mai da 2 lei sa-mi aduci un covrig de la colt, nu zic 1 leu ca nu ajunge, sunt oameni sarmani care ii apreciaza. Crezi ca joci alba neagra cu banii mei? Te discreditezi singur, nu stiu ce om normal la cap se apleaca la aburelile astea. Care vrea, sa te sponsorizeze. Si-ti faci live-uri pe unde vrei ca asa apare lumea la stiri. Poveste tesuta cu ata alba de aici pana-n germanica, absolut penibil.

 

 

Vad ca o tot dai cotita.

Singura ta bucurie e balacareala.

Dar, uite te mai intreb inca o data: datele din ordinul de plata pus de Marcel sunt corecte si conforme cu cele pe care i le-ai dat tu?

Ca daca tu i-ai dat un cont de lei in care vrei sa incasezi euro nu ma mira ca inca nu ai incasat nimica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Silver Arrow a spus:

Vad ca o tot dai cotita.

Singura ta bucurie e balacareala.

Dar, uite te mai intreb inca o data: datele din ordinul de plata pus de Marcel sunt corecte si conforme cu cele pe care i le-ai dat tu?

Ca daca tu i-ai dat un cont de lei in care vrei sa incasezi euro nu ma mira ca inca nu ai incasat nimica.

 

Poti sa crezi ce vrei ca e gratis, mai vin vreo 5 sa intrebe aceleasi lucruri, poate se pierde informatia, nici nu mai stiu, al cui e topicul? Raspuns o sa mai primeasca doar el si alt cont in euro azi-maine, o data ce e complet testat, pana la urma deschid si unul nou, numai motive sa nu mai aiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

 

Singura ta bucurie e balacareala.

Dar, uite te mai intreb inca o data: datele din ordinul de plata pus de Marcel sunt corecte si conforme cu cele pe care i le-ai dat tu?

 

Lasa-l ,dă-i pace.

Acum, s-a convins și el de ce in vară,nu am "sărit" să-i iau motor 🛵.

Atâta poate, atât primește.

Stimabile Daniel...

Lasă covrigul și așteaptă să mă întorc din concediu, iar dacă îmi dai un cont de Doamne ajuta, îți livrez banii(daca s-au întors la mine in cont).

Te rog, oprește-te, că deja o iei pe arătură.

Dar să nu care cumva sa crezi că până nu prezinți scuzele cerute, o sa vezi vreun cent.

Asta ți-o spun public și am să o repet până vei înțelege...asta ,așa ca fapt divers 🤗🌌🍻

Nu ai voie sa îți bați bota de muncă și timpul unui om, doar așa că ți se pare ție că totul ți se cuvine, doar pt că tu dai banii.

Pt banii ăia, cineva aloca timp, telefoane, motorină, km parcurși, uzura mașină, expunere la accident,etc.

Deci, sa îți între bine in cap... faptul că tu dai banul din mana, nu înseamnă că îți cumperi o slugă, un păcălici care sa se execute la ordinele tale.

 

Business ul meu e un parteneriat, nu cumpărarea de slugă,pe 450 de euro.

 

Ce m-ar surprinde din toată povestea asta, bălăcăreală de 2, e că nu postează Cristi Nazarov mai mult...că el e mare mâncător de 🦴👉👌

S-ar dezminți daca nu ar face-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Motologistic a spus:

Dar să nu care cumva sa crezi că până nu prezinți scuzele cerute, o sa vezi vreun cent.

Asta ți-o spun public și am să o repet până vei înțelege...asta ,așa ca fapt divers 🤗🌌🍻

 

Pe langa alte spete, ce spui tu straine se numeste santaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce șantaj tinere, când încă nu ai adus dovada că nu ți-ai încasat banii?

Eu am afișat dovada transferului, tu ai afișat dovada,prin extras de cont, că nu i-ai primit ?

Daca da și nu am fost atent,îmi cer scuze.

Deocamdată, e doar cuvântul tău...nimic palpabil.

Deci... înainte să te șantajez, trebuie sa am mobilul șantajului.

Și dacă erai atent, am zis că îți primești banii...

 

Deci... Daniel, fa dovada că nu ai primit banii.

Nazarov...cum stam cu calitatea de motociclist? Sau folosești acest forum,doar pentru obținerea de beneficii materiale/bănești?

Nazarov,te întreb asta, pt că am un hornar, un implantolog și un inseminator artificial de cabaline ce și-ar face publicitate pe acest forum și nu știam dacă e voie au ba...din moment ce nu au nici categoria A pe permis și nici motocicleta.

 

Mulțumesc 😊

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Motologistic a spus:

Ce șantaj tinere, când încă nu ai adus dovada că nu ți-ai încasat banii?

Eu am afișat dovada transferului, tu ai afișat dovada,prin extras de cont, că nu i-ai primit ?

Daca da și nu am fost atent,îmi cer scuze.

Deocamdată, e doar cuvântul tău...nimic palpabil.

Deci... înainte să te șantajez, trebuie sa am mobilul șantajului.

Și dacă erai atent, am zis că îți primești banii...

 

Deci... Daniel, fa dovada că nu ai primit banii.

Nazarov...cum stam cu calitatea de motociclist? Sau folosești acest forum,doar pentru obținerea de beneficii materiale/bănești?

Nazarov,te întreb asta, pt că am un hornar, un implantolog și un inseminator artificial de cabaline ce și-ar face publicitate pe acest forum și nu știam dacă e voie au ba...din moment ce nu au nici categoria A pe permis și nici motocicleta.

 

Mulțumesc 😊

 

 

Dovada unui astfel de transfer o pastrezi pentru forum. Daca tu ai scos 1 euro din cont dupa acea cerere de transfer care poate fi sau nu adevarata, transferul nu exista/nu se realizeaza. Nu mai vorbesc de eventualitatea in care ai anulat direct plata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, DAn1RR a spus:

 

Poti sa crezi ce vrei ca e gratis, mai vin vreo 5 sa intrebe aceleasi lucruri, poate se pierde informatia, nici nu mai stiu, al cui e topicul? Raspuns o sa mai primeasca doar el si alt cont in euro azi-maine, o data ce e complet testat, pana la urma deschid si unul nou, numai motive sa nu mai aiba.

Pai daca dai raspunsuri doar lui, atunci poarta toata balacareala in privat si gata.

Cat timp te plangi catre noi, zic eu ca meritam un raspuns daca iti punem o intrebare.

Tu ai adus niste acuze cuiva, care posibil sa fie  intemeiate.

Cat timp insa Marcel a prezentat un ordin de plata in copie, iar dumneata nu ai pus un extras de cont de astazi care sa arate ca e contul gol, care este rostul scrierilor?

Imi pare ca toata agitatia este ca sa il faci de cacao pe Marcel. Si asta brat la brat cu Herr Nazarov.

Ai ceva de impartit cu el?

 

Ma rog, ramai sanatos si data viitoare achita direct banii vanzatorului. E mult mai sigur 🤭

 

Nu are absolut nici o logica ce ai scris:  ''Daca tu ai scos 1 euro din cont dupa acea cerere de transfer care poate fi sau nu adevarata, transferul nu exista/nu se realizeaza. ''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, DAn1RR a spus:

 

Pe langa alte spete, ce spui tu straine se numeste santaj

Ai dreptate, am greșit încercând să te educ eu.

Nu am cum sa suplinesc ceea ce părinții tăi nu ți-au oferit la momentul potrivit.

Așa că , public, îmi cer scuze că am incercat sa te responsabilizez. Nu e de datoria mea.

Îți vei primi banii, daca nu i-ai primit, fara nicio obligație din partea ta. 

Te rog Daniel să-mi accepți scuzele, nu asta a fost intenția mea, deși așa pare să fi sunat.

Marcel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are absolut nici o logica ce ai scris:  ''Daca tu ai scos 1 euro din cont dupa acea cerere de transfer care poate fi sau nu adevarata, transferul nu exista/nu se realizeaza. ''

 

Odată ce ai făcut transferul, banii ăia sunt blocați și pleacă. Scoți din ce mai ai, nu din ce-ai avut.

Deși am citit tot, n-am înțeles ceva: au intrat banii în contul respectiv sau nu?

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, DAn1RR a spus:

Intoarcerea la 180 grade. Seara buna

Screenshot_20221229_213709_Messages.jpg

Screenshot_20221229_213714_Messages.jpg

Contul de mai sus a fost verificat astazi printr-un transfer, fara probleme. La fel a fost verificat si contul Revolut care se indica a fi invalid, la fel fara probleme.

Mesajul asta pare unul dintr-o sticla aruncata in ocean. Pe 29/12, un ordonator de virament ii cere bancii sa anuleze viramentul efectuat pe 24/11 si banii sa-i transfere intr-un cont din BE.

@DAn1RR daca asta este solicitarea pe care tu ai facut-o azi bancii, sper ca nu-ti faci iluzii ca cineva te va baga in seama.

1. O astfel de cerere se face cu o argumentare beton. Nu se vede din ce ai pus aici.
2. Nu inteleg cum de ai dat un cont in RON (de Revolut, ca ei lucreaza cu Libra Bank) si nu ti-ai facut un cont in EUR (care e drept ca este legat de o banca din Lituania). Era la un click distanta. Asa, astepti un virament in EUR pe un cont in RON. Sper ca realizezi ca pierzi 70 EUR doar din conversie.
3. In plus, te apuci sa le dai un alt cont din BE. Banuiesc ca esti convins ca nu vor exista suspiciuni.

Banca din care ai facut virament te va trimite: fie la plimbare, fie sa te certi cu banca cealalta. Succesuri!

P.S. Din pacate, acest topic devine un film porno catastrofic :( . Asa cum a spus Marcel, nu e de venit cu floricele si bere. Dar eu mi-am deschis o bere. Hai noroc!

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@Motologistic - Marcele..suna maine la banca ta de unde ai facut transferul si intreaba-i unde sunt blocati banii. Chiar daca esti in concediu si situatia este neplacuta, iti poti rezerva 20-30 minute pentru asta.

Presupun ca daca ati tot schimbat atatea numere de cont, din cauza neatentiei banii s-au trimis intr-unul gresit.

Lalaiala asta orgolioasa in care tu astepti scuze si celalalt o tot tine pe a lui eu nu o vad ca un avantaj. Pe el nu-l intereseaza, dar topicul este al tau.

@DAn1RR, se pare ca presupusul vanzator din Germania era un scammer. Ce iti pot si eu confirma este ca Marcel nu este un om de rea credinta. Pe scurt, interesul tau este sa iti vezi banii in cont si o sa-i primesti. Mai ai rabdare pana verifica el in banca si sunt sigur ca va reveni cu un raspuns.

 

Overall situatia devine plictisitoare si presupun ca niciunul dintre voi nu are chef de lalaiala aiurea.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, DAn1RR a spus:

Nu cred asa ceva, ala e doar un mesaj text pe telefon catre motologistic. Am zis de 15 ori ca i-am dat initial contul de Revolut in euro si inca unul, pe care a sustinut ca sunt invalide. Noapte buna!!!

Pe care l-ai trimis acuma seara pentru a avea dovada în instanță/la politie că i-ai cerut banii înapoi, cei pe care i-ai virat cu buna credință. Unii dintre noi suntem mai trecuți prin viață decât alții...

Cine te învață nu te învață prost doar că i-ai povestit doar  "adevărul tău"...

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nea Dani pune la indoiala efectuarea transferului facut de Marcel :  ''  ... acea cerere de transfer care poate fi sau nu adevarata ...'', poate ca si plata lui catre Marcel nu este adevarata. Corect?

 

@DAn1RR  cand tu afirmi despre o banca ca a anulat o plata careia i-a fost alocat un numar de referinta, adica a fost efectuata, afirmi ca banca a comis o ilegalitate. O plata plecata nu o mai poti bloca decat in anumite conditii.

Noi trebuie sa intelegem ca Banca Transilvania este o banca dubioasa, care anuleaza plati efectuate?  Hmmm, interesant....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...