Sari la conținut

SMAEB 2017 - poze


Adixgl
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut !

Ai idee daca se pot cumpara cu cardul produsele de la smaeb sau tot cash ?

 

La anumiti comercianti, da. Nu toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica lipsa Honda ? :eek:

Anul trecut atat de acrii erau cei de la Honda incat nu ma surprinde ca si-au bagat picioarele de tot. Era un tip ''important'' pe acolo, lipit cu ochii in telefon, si dupa ce m-am invartit pe langa noua Arfica Twin l-am intrebat daca il pot deranja cu o intrebare. A venit in mare sictir.Habar nu avea despre motor ce si cum. Raspuns stampit: ''scrie pe hartia de prezentare''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios daca mai apare si anul asta topic despre "nesimtitul de la ducati" :lol:

 

mie mi s-a parut ok, parca ceva mai bine fata de anul trecut. Era cam gol, dar am fost aproape de inchidere, plus ca azi a fost si urat, asa ca nah...

felicitari celor de la yamaha pt ca au venit din nou cu ditamai flota de motociclete pt test drive :)

foarte misto si standul celor de la indian

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut atat de acrii erau cei de la Honda incat nu ma surprinde ca si-au bagat picioarele de tot. Era un tip ''important'' pe acolo, lipit cu ochii in telefon, si dupa ce m-am invartit pe langa noua Arfica Twin l-am intrebat daca il pot deranja cu o intrebare. A venit in mare sictir.Habar nu avea despre motor ce si cum. Raspuns stampit: ''scrie pe hartia de prezentare''

 

Da tin minte, eram fascinat de Africa Twin ca era modelul nou si imi cadeau balele pe acolo :)) nu a putut sa scoata 2 cuvinte despre el.

Mare pacat ca prezentare si PR pentru Honda :( am ajuns de la campania cu "You Meet The Nicest People On A Honda Bike" la ''scrie pe hartia de prezentare''. ~cuvant urat~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici Motorteam cu Honda si Suzuki, nici United cu Kawasaki si Aprilia, nici MotoBoom cu Triumph. Evident, nici cu echipamente nu sunt prezenti. Pacat. Mare pacat, mai ales cand acestia au in portofoliu motociclete accesibile multora, motociclete de 6-7000euro.

 

Pun si eu doar o poza: un Hornet 2004 care se va da ca premiu de Motul GO! Mai multe info maine la stand!

post-20786-0-57555300-1492801829_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da tin minte, eram fascinat de Africa Twin ca era modelul nou si imi cadeau balele pe acolo :)) nu a putut sa scoata 2 cuvinte despre el.

Mare pacat ca prezentare si PR pentru Honda :( am ajuns de la campania cu "You Meet The Nicest People On A Honda Bike" la ''scrie pe hartia de prezentare''. ~cuvant urat~

Cred ca Honda isi targe banutul gros de pe piata SUA si nu ii intereseaza prea mult de piata UE. Cat despre Romania ce sa mai zic.

Si la auto stau cam subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e usor sa critici. Insa nu merita intrarea.

Ca sa fim totusi pozitivi si sa oferim solutii:

1. Daca e in paralel cu SAB, ma asteptam ca SMAEB sa prezinte si motociclete. Stiu ca e misiune imposibila (eu fiind adeptul second-hand) dar doar cu 4 dealeri oficiali (Yamaha, Harley D, Ducati si BMW) nu poti sa atragi lumea.

2. Doar cu casti, geci si manusi, nu poti sa satisfaci cererea. Mi-as fi dorit o diversificare a ofertei si explicatii. De pilda imi doream un "parpalac" pentru scuter. Am evitat sa intreb...

3. Cluburile de bikeri, ar fi fost mult mai interesant sa-si faca o reclama " ajungem la ora...".

4. In afara de Gro...ama, nu am vazut prezenta nici o firma de asigurari, asociatii in sprijinul bikerilor. Ele exista si trebuia incurajata prezenta lor!

Concluzia mea: am un echipament la standarde, am acceptat sa contribui cu 25 RON pentru a sprijini un trend necesar pentru societate.

P.S. Sunt trist ca sambata in parcare NU am vazut un Suzuki Bandit.

P.P.S. Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subtirel topicul .

Ma asteptam la niste prezentari ; impresii sau ce ați cumparat ; raport calitate /pret la piese , accesorii , consumabile .

Asi vrea sa ajung si eu maine dar imi este teama ca nu cumva sa trec de Bucuresti . Exista o adresa ? .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pierrotlefou" a fost unu' pe langa "Yamaha exterior", langa pavilionul central, era stingher, sub copertina de acces in pavilion . Evit "aglomeratiile", nu de alta da' uit pe unde o las, deh varsta !

Altfel, expo in nota obisnuita, adica din ce in ce mai slab. Daca piata moto scade (vezi lipsa unor marci consacrate), macar piata de echipament sa supravietuiasca dar din pacate ... puterea de cumparare a noastra cam lasa de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...