Sari la conținut

Slab ! Cel mai slab !


vfr750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca proportia de stand-uri cu echipamente a fost mai mare decat cea cu motociclete nu inseamna ca prezenta a fost mai mare ca anii trecuti. Spre exemplu fata de anul trecut am remarcat lipsa scorpio-az sau shop4moto cum le spune acum (care au avut stand-uri foarte frumoase si aglomerate in anii trecuti), a lipsit si kronau si binenteles MotorTeam. Daca spuneai asta anul trecut da ...atunci a fost o prezenta foarte buna pe segmentul asta. Anul asta mai putin.

 

LE. Pana si Politia Rutiera a lipsit anul asta ..care de obicei aducea o pata de culoare si politiste dragute :))

shop 4 moto au avut un stand destul de mare anul asta. garantez ca duminica erau acolo. aveau ceva tricouri albe cu logo-ul scris cu verde/portocaliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"shop4moto" a fost, au avut un stand mai mare decat magazinul lor dar au pacatuit ca au avut o firma miiiiiiiica micuta. Noroc cu castile HJC de mi-am dat seama ca sunt ei.

Alfel, salonul a fost mai saracut in motoare datorita neprezentarii celor cativa "mari". Echipamente au fost ca in anii trecuti, dar au parut mai multe pentru ca au lipsit motoare.

Cum necum bine ca exista acest SMAEB, sa vedem ce-o fi si la SAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca i-am ratat eu, poate si pentru ca nu am avut nevoie si n-am fost interesat sa cumpar nimic. Ideea e ca nu apar nici in lista expozantilor de aici http://2017.smaeb.ro/expozanti/

Cert e ca nu mi s-a parut deloc ca au fost mai multe echipamente ca anul trecut. Si per total, concluzia mea este ca anul trecut a fost un salon mult mai reusit decat acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si anul asta. a 8-a sau a 9-a oara. sa zicem a 9-a sa pot face aniversare de 10 ani la anul...

 

ce nu mi-a placut:

sambata aglomeratie crunta...

nu se putea plati cash, toti voiau sa platesc cu cardul...nu am, nu folosesc, a trebuit sa imprumut unul..

prea mare spatiul in care s-a organizat, trebuia ceva gen trotineta electrica, am facut bataturi de cat am misunat pe acolo...

prea multe oferte si reduceri, nu mai stiam ce draqu sa cumpar, erau preturi prea bune la toate cele...

glumesc.

a fost ok.

la ce piata moto avem, a fost super.

in parcare am vazut live un H2, indianurile super misto, calarit MT10 si alte cateva pe la yamaha...

customurile foarte misto.

 

cu mancarea cam greu, cozi, la una din terase am stat de am murit de foame pana ne-au servit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut au fost Kronau (stand mare si cu multe produse), MotorTeam cu Revit. Nu stiu sincer cum vi s-a parut unora ca la editia 2017 au fost mai multe. Eu sincer am vazut exact ce era si anul trecut mai putin cele doua mentionate la inceput.

 

Pe partea de accesorii erau cei de la Motomus cu SW-Motech (pe care in anii trecuti nu i-am observat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Audi_a9

 

salut, eu nu ma plang de preturi, merg cu motocicleta de 12 ani , stiu ca nu este o pasiune ieftina, eu ma plang de lipsa multor producatori de motociclete , asta m-a durut cel mai tare.

Editat de vfr750
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce nu se face asa cum se facea acum 4-5 ani. si anume in acelasi timp cu salonul moto sa fie si cele de retro, si tuning etc. all in one, un singur bilet.

ca un festival. tin minte ca pe atunci la romexpo in interior era ful de motoare, afara showuri de stunt/drift si unde s-a facut acum smaeb sa fie tuning/retro/muscle.

 

25lei la smaeb, 20lei la sab.... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine unul insasi faptul ca pe topicul de poze dedicat SMAEB bate vantul imi spune clar ca este in declin vizibil. Pai in alti ani topicul ala se umplea instantaneu cu calupuri intregi de poze pana la ora asta. Acum sunt cateva poze ratacite ici si colo. Trist, dar asta-i viata, asta e nivelul moto la noi deocamdata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

da, lasa ca e mai bine asa, trec prin bucuresti si vad trei motoare de 600 in tot bucurestiul.

 

amice, motociclismul in lume nu a aparut ca o fitza ci ca o necesitate, o alternativa la faptul ca masinile erau foarte scumpe in acele vremuri. pana cand transportul pe doua roti nu va fi in primul rand o necesitate nu va exista motociclism in Romania.

 

necesitatea este cea care face lucrurile sa se miste, ai nu ai bani daca e necesar bagi mana in poznar si-ti iei un ceva pe doua roti, orice, numai doua roti sa fie. cata vreme mentalitatea este ca trebuie sa fie musai de 600 (scump din start) si loud pipes save lives nu o sa avem niciodata motociclism.

 

si nici saloane moto.» Post actualizat in 23 Apr 2017 18:39

 

Aici gresesti, in Italia o sa vezi mai multe scutere decat Harley-uri la semafor. Omul daca merge zilnic pe 2 roti din necesitate la un moment va visa si la un Harley, daca doar viseaza e putin probabil sa dea o caruta de bani pe o mobra cu care de fapt nu stie sa mearga.

Dati.mi voie sa cred ca SAM va fi un mare bullshit dpdv al motoclicletelor. La ei pe homepage, toate brandurile alea sunt sub titlul de "marci care ne.au fost alaturi".Gen. Kawasaki nu o sa fie sigur. Deci ce dealeri vor fi? Si cei care mergei, chair credeti ca va veti putea urca pe o motocicleta, veti putea sta de vorba cu dealerul in tot balamucul ala si intre toti cocalarii care or sa isi dea cu parerea pe acolo?!?

Pana la urma e bine ca exista si astfel de saloane, precum Smaeb.ul. Faptul ca nume mari ca BMW, Motul, Yamaha, Harley sunt prezenti inseamna ca se fac eforturi sa se sustina piata. Asta e piata, eu zic ca oferta a fost foarte buna!

scuterul imi trezeste aceeasi repulsie ca si o octogenara dezbracata. De ce as vrea sa vad tot azilul dezbracat? Eu am alta viziune asupra motociclitului. De exemplu nici bagajele pe moto nu le suport.. sunt mai de terasa si motoru un moft.. Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterul imi trezeste aceeasi repulsie ca si o octogenara dezbracata. De ce as vrea sa vad tot azilul dezbracat? Eu am alta viziune asupra motociclitului. De exemplu nici bagajele pe moto nu le suport.. sunt mai de terasa si motoru un moft..

 

Adica esti fitzo-baicar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Adica esti fitzo-baicar?

da. Si nu suport scuterele. Prefer ij sau simson in loc de scooter sau maxi Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. Si nu suport scuterele. Prefer ij sau simson in loc de scooter sau maxi

 

Chestie de gusturi. Mie imi plac toate: scutere, ijuri, simson, ural. nipre, japoneze de toate felurile, bembeuri, harleyuri, guzzi, samd. Merg pe orice are doua roti si motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-au domne scuterele? Sunt foarte practice :what:

 

La oras sunt cele mai bune. Am cunoscut intamplator un "fitzobaicar" carre avea un CBR600RR si ramasese fara permis de conducere. Ca sa nu stea pieton a cumparat un scuter, zicea ca merge cu el trei luni pana ia permisul si pe urma il vinde ca el nu merge pe WC-uri, dar cand a vazut cat de practic este in oras in comparatie cu o motocicleta a zis ca el nu mai merge in oras cu mobra si ca o tine numai pentru plimbari de weekend si vacante.

Editat de petre81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Audi_a9

 

salut, eu nu ma plang de preturi, merg cu motocicleta de 12 ani , stiu ca nu este o pasiune ieftina, eu ma plang de lipsa multor producatori de motociclete , asta m-a durut cel mai tare.

Spusesem la general, nu acuz si nu vreau sa ofensez pe nimeni! Si mie mi-ar fi placut sa vad anumite branduri de trotinete care au lipsit.

 

Si ca tot s-a dus vorba spre scutere: DA, ele fac legea in oras! Oricati cmc ar avea mobrele un scuter le da ceata (repet, doar in oras).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai duminica...

Plus ca io nu inteleg o chestie: e cel mai slab, standuri goale, multe marci lipsa...la ce dreaqu vrei intrari multiple?! Te plictisesti acasa vineri, sambata si duminica si te-ai saturat de mol?!

Si daca SMAEB e asa nasol, la anu' duceti-va la SAM. Ca acolo umbla toti producatorii cu covrigi in coada! Anu' trecut a fost moca pentru motociclisti, ba au dat si o bere si-un mic! Duceti-va frate acolo sa intrati gratis sa vedeti doua motociclete si doua bidoane de ulei moto (bine, stiu, la mobrele voastre merge si ala de tractor, ca tot oloi e...)

 

Mare dreptate ai, am fost si acolo si atunci poti compara si te poti supara ca ai batut drumul degeaba. Salonul a fost si este bine ca exista, vina tot a clientilor este adica a noastra probam la tirg si cumparam de pe site-uri din afara, apoi ne plingem ca am dat 25 lei, sau mai grav tastam aberatii fara sa fi fost deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca mataluta un supermoto si mai vedem.

 

Nu cred ca s-a referit la viteza, ci la faptul ca un scuter este foarte practic: te strecori fara probleme, este mai usor de manevrat pe trotuar/garaj, intretinere si costuri foarte mici, pret de achzitie mic in comparatie cu o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu cred ca s-a referit la viteza, ci la faptul ca un scuter este foarte practic: te strecori fara probleme, este mai usor de manevrat pe trotuar/garaj, intretinere si costuri foarte mici, pret de achzitie mic in comparatie cu o motocicleta.

Exact. Sunt super practice si incapi peste tot. In oras pana si cu 49 cmc ma misc mai repede decay majoritatea masinilor. Parerea mea este ca cei care urasc scuterele nu au incercat unul in viata lor. Nici eu nu le suportam deloc pana anul trecut, iar acum ma gandesc cu tristete ca trebuie sa-l vand ca sa fac upgrade la echipament :( Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...