Sari la conținut

Prieteneasca de Atase si Clasice 2017


Estremadura
 Share

Postări Recomandate

post-4462-0-23817400-1494014072_thumb.jpg

Anul acesta vine din nou momentul sa ne facem bagajele pentru ca se apropie Prieteneasca de Atase si Clasice.

Data este 23-25 Iunie 2017, locul este Camping Dragoske pe drumul dintre Curtea de Arges si Ramnicu Valcea.

 

Coordonatele GPS urmeaza.

 

Zona nu mai are nevoie de prezentare, suntem practic la unul din capetele Transfagarasanului, pentru cine vrea Transalpina e la o aruncatura de bat, drumuri forestiere sunt destule pentru doritorii de off-road.

Campingul are variante de cazare pentru toate gusturile, camere de 3 stele, casute sau rulote dar evident si locuri de cort. Putem face focul de tabara ca sa depanam povesti si este suficient de departe de vecini ca sa nu deranjam (si sa nu fim deranjati).

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum se si intituleaza aceasta este o adunare prieteneasca pentru oameni cu pasiuni si subiecte de discutie comune. Nu exista taxa de intrare, dar nici program artistic in afara de MP3.

Rulota de doua locuri se inchiriaza cu 50 ron/noapte, casuta cu doua locuri costa 60 ron/noapte.

Inca nu am dat afara pe nimeni cu sau fara atas.


» Post actualizat in 26 May 2017 15:52

post-4462-0-84885400-1495813907_thumb.jpg

Cu numai cateva saptamani inainte de momentul zero, revenim cu mai multe informatii:

 

Asa cum am anuntat deja, Intrunirea Prieteneasca de Atase si Clasice –PAC -2017 va avea loc in

weekend-ul 23-25 iunie 2017, la Camping Dragoske din localitatea Burlusi, pe DN 73 C care leaga Curtea de Arges de Ramnicu Valcea.

 

Motociclistii pasionati sunt toti de acord ca importanta nu este destinatia, ci drumul, si acesta este motivul principal pentru care am ales aceasta zona. Calatorii care traverseaza muntii au la dispozitie doua variante de traseu, care includ doua dintre cele mai spectaculoase drumuri din Europa - Transalpina si Transfagarasanul. Cei care vor veni dinspre sud, pot face totusi sambata un traseu care include Transfagarasanul integral cu intoarcere pe valea Oltului, sau pot merge numai pentru o gustare pana la Cabana Balea .

 

Pentru ca aceasta este o intrunire prieteneasca, atmosfera va fi intretinuta atat vineri seara, cat si sambata seara de cunoscutul rapsod MP3, sprijinit live de cate un virtuoz la chitara in jurul focului de tabara.

 

Concursurile de indemanare, cel mai bun povestitor, cel mai norocos motociclist , cel mai priceput mecanic, cea mai curata/murdara motocicleta, cel mai mic consum - aici VanDam sigur va fi castigator - etc. organizate ad-hoc, vor avea ca premii stima de sine crescuta a castigatorului si, eventual, bere bauta cu prietenii .

 

 

Pentru ca locurile de cazare in camere cu baie proprie / casute / rulotele campingului sunt limitate, am rugamintea sa-mi comunicati din timp optiunea de cazare ca sa pot rezerva. Cei care vin cu propriul cort nu trebuie sa rezerve nimic, pentru ca este spatiu suficient, insa e frumos sa ne comunice daca intentioneaza sa participe, pentru ca oamenii de la camping sa se asigure ca nu ramanem fara bere tocmai cand e setea mai mare.

 

Tarife: Nu exista taxa de participare la intrunire.

 

Camera cu 3 locuri, baie proprie costa 100 ron/noapte

Camera cu 2 locuri, baie proprie costa 80 ron/noapte

Casuta cu 2 locuri costa 60 ron/noapte

Rulota cu 2/3 locuri costa 50 ron/noapte

Locul de cort (2/3 persoane) costa 30 ron/noapte

 

Micul dejun costa 10 ron/persoana

Pranz/cina (meniul zilei - 2 feluri) costa 15 ron/persoana.

Berea are pret rezonabil si e pentru toate gusturile!

 

Seara avem foc de tabara (lemnele sunt deja adunate), exista gratar si, evident, cine vrea sa-si aduca mancare/bautura in traista e liber s-o faca.

 

Nota: In camping nu se pot face plati cu cardul, asa ca va rugam sa aveti bani cash.


» Post actualizat in 07 Jun 2017 06:42

Domnilor, timpul trece repede si mai sunt numai doua saptamani pana la intrunire.

 

Am primit cereri de rezervare pentru cazare si confirmari de participare de la cei mai multi dintre voi, revin insa cu rugamintea catre toti cei care intentioneaza sa participe sa ma anunte ca sa ne putem organiza corespunzator. Timpul ramas e suficient de scurt ca sa se poata estima cu destula precizie participarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Imi anunt si eu prezenta impreuna cu Romeo.Vineri pe 23 iunie plecam cu doua atase(eu cu ij 56 si Romeo cu m72).Ne intalnim la Petrom-ul de la iesirea de pe Militari.Daca este cineva interesat si vrea sa mergem impreuna ne vedem acolo la ora 8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cu pasager. Plecare din Bucuresti probabil sambata dimineata daca nu reusesc sa iau concediu de vineri. Daca mai sunt doritori putem pleca in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment camerele din cabana sunt rezervate integral, mai sunt ceva locuri la casute sau rulote insa pe masura ce ne apropiem se rezerva si astea asa ca cine doreste cazare este rugat inca o data sa ma anunte ca sa rezerv. Evident, pentru cort nu trebuie rezervare insa de asemenea va rog sa va anuntati intentia de participare ca sa ne putem organiza.

Editat de Estremadura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna treaba . Sâmbăta dau si eu o ștearsă pe acolo . Pot sa vin si pe jos , peste deal .

Daca va pot ajuta cu ceva , un videoproiector sau orice altceva , va stau la dispoziție .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna treaba . Sâmbăta dau si eu o ștearsă pe acolo . Pot sa vin si pe jos , peste deal .

Daca va pot ajuta cu ceva , un videoproiector sau orice altceva , va stau la dispoziție .

Sambata o sa trec si eu... o fuga . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma anunt si eu, sambata pe zi... de drag si de cascat ochii.

Nu am o clasica (japoneza 2006) dar... ar fi pacat sa ratez o intalnire face 2 face cu cateva din minunile tehnicii din trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa care o pasagera de ~60kg cu ambalaj si bagaj (un rucsacel) pe ruta Giurgiu...Bucuresti...intrunire, cu plecare sambata dimineata? Platesc in bere efortul...sau benzina! Rog P.M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa care o pasagera de ~60kg cu ambalaj si bagaj (un rucsacel) pe ruta Giurgiu...Bucuresti...intrunire, cu plecare sambata dimineata? Platesc in bere efortul...sau benzina! Rog P.M.

 

 

Giurgiu... hmmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa care o pasagera de ~60kg cu ambalaj si bagaj (un rucsacel) pe ruta Giurgiu...Bucuresti...intrunire, cu plecare sambata dimineata? Platesc in bere efortul...sau benzina! Rog P.M.

 

Frumoasa pasagera? :offtopic:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...unii zic ca DA...unii zic ca BA...mie imi place cum presteza! Asadar...pe ruta respectiva...auto, moto...bere...palinca...gasim calea de mijloc sa fie bine!

» Post actualizat in 22 Jun 2017 09:36

L.E.- Rezolvat! Pentru intoarcere spre capitala accept oferte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...