Sari la conținut

Cheie rupta in contact


Postări Recomandate

Salutare.

 

Ma poate ajuta cineva sa scot o bucata de cheie rupta din contact? Cred ca trebuie demontat contactul dar nu am scule si nici nu stiu cum se demonteaza :)

Am incercat cu tot felul de sarmulite, agrafe, etc dar nu am reusit sa o scot. Daca e cineva care are timp si pofta de bere, ne apucam de treaba :P


» Post actualizat in 06 May 2017 14:21

Mentionez ca bucatica ramasa in contact nu e blocata, contactul functioneaza perfect cu cealalta jumatate

post-96966-0-69517800-1494080391_thumb.jpg

post-96966-0-69575200-1494080393_thumb.jpg

post-96966-0-72068300-1494080395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa. stiu ca e prins cu 2 suruburi dupa care li se rup capetele din fabrica...majoritatea is asa, si la moto, si la masina... dar daca il scoti ce folosesti? incearca mai bine la un centru mare de copiat chei sa-ti scoata ei fara demontare cheia de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priveste si partea buna a paharului..daca vrea cineva sa ti-o fure cu o cheie...0 sanse. In alta ordine de idei, spor la rezolvat problema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am reusit sa scot o cheie rupta dintr-un contact de camion dand gaura cu un burghiu de 1 sau 1,5 in bucata rupta si am pus apoi o picatura de adeziv gen "super glue", dar foloseste ceva de calitate, pe care am pus-o pe varful burghiului pe care l-am introdus inapoi in gaura facuta si l-am lasat sa se intareasca. Apoi am tras putin mai brusc. E migaloasa treaba, dar a mers. Nu te grabi sa dai gaura si da-o destul de adanca incat sa poata face suficient contact cu burghiul si adezivul. Sa fii atent sa dai gaura un zona mai lata a sectiunii cheii si sa o dai drept.

Bafta!

Daca reusesti, orice metoda ai folosi, pune-o si tu intrun raspuns aici, poate mai pateste cineva.

» Post actualizat in 06 May 2017 15:05

Acum am privit pozele tale. Cam dificil cu metoda mea avand in vedere ca e destul de mica bucata ramasa in butuc. Spor oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa. stiu ca e prins cu 2 suruburi dupa care li se rup capetele din fabrica...majoritatea is asa, si la moto, si la masina... dar daca il scoti ce folosesti? incearca mai bine la un centru mare de copiat chei sa-ti scoata ei fara demontare cheia de acolo.

 

am a doua cheie de rezerva, apoi mai fac o copie de pe ea

 

Salut. Am reusit sa scot o cheie rupta dintr-un contact de camion dand gaura cu un burghiu de 1 sau 1,5 in bucata rupta si am pus apoi o picatura de adeziv gen "super glue", dar foloseste ceva de calitate, pe care am pus-o pe varful burghiului pe care l-am introdus inapoi in gaura facuta si l-am lasat sa se intareasca. Apoi am tras putin mai brusc. E migaloasa treaba, dar a mers. Nu te grabi sa dai gaura si da-o destul de adanca incat sa poata face suficient contact cu burghiul si adezivul. Sa fii atent sa dai gaura un zona mai lata a sectiunii cheii si sa o dai drept.

Bafta!

Daca reusesti, orice metoda ai folosi, pune-o si tu intrun raspuns aici, poate mai pateste cineva.

» Post actualizat in 06 May 2017 15:05

Acum am privit pozele tale. Cam dificil cu metoda mea avand in vedere ca e destul de mica bucata ramasa in butuc. Spor oricum!

 

nu cred ca se poate da gaura in ea, se misca in catei bucata care a mai ramas, nu e fixa, nu e blocata... nici nu prea se vede acolo ca este rupta din adancime

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Daca nu ai rez inca problema, te pot ajuta eu. Lucrez in domeniu si am sculele necesare sa.ti extrag bucata ramasa in contact, fara sa gauresti/demontezi contactul. Moca!

0723275665.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
Acum 8 ore, Bratu Daniel a spus:

Salut, mi s-a rupt o bucata din cheie și mi-a rămas in contact, cine ma poate ajuta? Este un Iveco 3,5 t!!

Daca iti completai datele la avatar,aveai mai multe sanse sa fi ajutat.Asa... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...