Sari la conținut

Polish AL, unde, cum, cat?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mine in cartier, Calea Vacaresti intersectie cu Mihai Bravu, i-am invatat pe baieti acolo, le zici tu cum sa spele, sa nu lase spuma mult pe mobra, sa dea cu jetu' mai de departe si sa nu insiste. Mie mi-l spala cu un jet din ala cu presiune mica, nema probleme ever. Ti-o si sufla cu compresoru' p-orma si aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pacat sa ai motoreta asa frumoasa si sa nu o speli singur. Valabil si pentru Angel :D

 

post-18773-0-30291400-1494932652_thumb.png post-18773-0-02300400-1494932663_thumb.jpg post-18773-0-81865800-1494932677_thumb.jpg

 

 

giphy.gif

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ceva? Mie mi se pare ratusca cea urata ca design in clasa ei, chiar daca e italiana. Am vazut azi un Z1000, modelul mai nout daca nu chiar ultimul, si o bate la fund din orice pozitie. Sa nu mai vorbesc de SuperDuke. Personal cred ca Tuono se bate pe ultimul loc cu S1000R la clasa lor cand vorbim de design.

 

Nu designul m-a atras la Tuono, avem pe Ducati pt asta.

 

In opinia mea motoretu' asta mi se pare cel mai aratos ever la capitolul muscle naked . Si cand te gandesti ca a aparut in 2004...

 

2008-Benelli-TNT1130CafeRacerb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cat pe ce sa-mi iau TNT in 2012, dar mi-a fost frica ca nu gasesc piese.

Cat despre Tuono, mie imi place maxim, mai ales dupa ce am vazut-o pe a lui Denis SBZ.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu designul m-a atras la Tuono

 

Dar? Ai auzit cum sună și n-ai mai avut somn noaptea? La mine așa a fost ^_^

 

In opinia mea motoretu' asta mi se pare cel mai aratos ever la capitolul muscle naked . Si cand te gandesti ca a aparut in 2004...

 

Coada și integrarea finalei este Isus și măicuța domnului.

 

TNT-160-07.jpg

 

Probabil că afumă sau/și topește stopul în timp. Dar nu contează câtuși de puțin.

 

E pacat sa ai motoreta asa frumoasa si sa nu o speli singur. Valabil si pentru Angel :D

 

Îmi place să spăl mobra și s-o văd curată, însă la prima ieșire când prind (inevitabil) o porțiune de stradă udată de către firmele de salubritate care ne fură banii trebuie să justifice niște contracte lucrative cu administrația locală, îmi bag proverbialul cuc în ea de treabă și decid că e mai bine să mă plimb cu ea jegoasă decât să pierd ore întregi pe detailing degeaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunetul a fost un bonus intr-adevar dar nu factor de decizie. In primul rand m-a atras propulsorul V4 care personal mi se pare combinatia perfecta intre 4L si V2, mai ales pe un naked. Pe urma a fost pachetul APRC, QS-ul e cel mai distractiv gadget inventat ever, recomand oricui, dar sa ai permisul pregatit sa il arunci din mers pe geamul masinii de politie ca sa nu mai pierdeti amandoi timpu' :laugh: , pe locul 3 a fost ciclistica celebra de Tuono. Abia pe locul 4 a fost sunetul.

 

De afumat stopul ala in mod sigur se afuma dar despre topit nu as baga mana-n foc cat timp evacuarea e din carbon, n-are treaba, se strica altele pana sa se topeasca stopul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coada și integrarea finalei este Isus și măicuța domnului.

 

TNT-160-07.jpg

 

Probabil că afumă sau/și topește stopul în timp. Dar nu contează câtuși de puțin.

 

Nu afuma si nu topeste indiferent de carbon sau inox? din ce o fi toba stoc. Amazonas-ul meu (varianta adventurizata a variantei touringizate -K-1130- de TnT :crack: ) in ~50kkm nu are pic de fum pe stop, mergind la viata ei cu ambele tobe.

La Benelli se picteaza 3D, nu se proiecteaza; probabil de-aia i-au luat chinezii pe 1EURO la un moment dat si momentan sint bine, anul asta au scos si un scrambler, Leoncino.

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, anul trecut cind m-am uitat pe site inca aveau grupa mare (TnT, K-1130, Tornado).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...