Sari la conținut

Ajutor curatare lant


Postări Recomandate

Salut. As avea nevoie de cineva in dupa-amiaza asta care sa ma ajute si sa curete lantul de la mobra. A stat cateva saptamani nefolosita si de la praf/puf de plop s-a acumulat mizerie pe lant. Nu este vorba de vreo fitza, pentru ca in mod obisnuit nu ma dau la o parte sa-mi murdaresc mainile, dar am ceva probleme in perioada asta la coloana, zona lombara (crize de sciatica combinate cu o discopatie veche) si nu vreau sa inrautatesc situatia mai mult decat este.

Daca cineva este dispus, evident cu plata conform prestatiei, il astept in Dr. Taberei, sector 6, in parcarea de la Billa sau in fata magazinului Auchan, apoi mai mergem 3 minute pe jos pana la blocul meu. Am tot ce trebuie, perii, carpe, carburanti (motorina), spray de curatat si daca este cazul si stander central.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As avea nevoie de cineva in dupa-amiaza asta care sa ma ajute si sa curete lantul de la mobra. A stat cateva saptamani nefolosita si de la praf/puf de plop s-a acumulat mizerie pe lant. Nu este vorba de vreo fitza, pentru ca in mod obisnuit nu ma dau la o parte sa-mi murdaresc mainile, dar am ceva probleme in perioada asta la coloana, zona lombara (crize de sciatica combinate cu o discopatie veche) si nu vreau sa inrautatesc situatia mai mult decat este.

Daca cineva este dispus, evident cu plata conform prestatiei, il astept in Dr. Taberei, sector 6, in parcarea de la Billa sau in fata magazinului Auchan, apoi mai mergem 3 minute pe jos pana la blocul meu. Am tot ce trebuie, perii, carpe, carburanti (motorina), spray de curatat si daca este cazul si stander central.

Multumesc.

Vezi ca daca ti-e sa nu te agravezi curatand lantul s-ar putea sa fie nerecomandat si mersul pe mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, te ajut cu drag, este foarte aproape de mine, da-mi un PM cu numarul de tel sa ca vedem cum se potriveste programul, eu ajung in zona in jur de 17:30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi o lovitura de gratie. Sper ca voi depasi episodul...

» Post actualizat in 16 May 2017 09:25

Salutare, te ajut cu drag, este foarte aproape de mine, da-mi un PM cu numarul de tel sa ca vedem cum se potriveste programul, eu ajung in zona in jur de 17:30

Multumesc mult. Ai pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duceti-o la Petrom-ul de langa Billa, si daca au spalatorie cu jetoane, luati 2 bucati: 1 de spuma si 1 de clatire si spalati lantul si mobra.

 

Eu asa am facut ieri la Petrom-ul de pe Iuliu Maniu (langa Metro). Cu 9 lei am spalat lantul excelent cu jetul de apa. Apoi am mers pana la Pacii la serviciu ca sa se usuce si acolo l-am uns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...