Sari la conținut

Poftiti specimen...


XTY69
 Share

Postări Recomandate

Conservarii-s de vina...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-are cum s-o vada,ca-i la inaltime mare soferu',nu isi "pleaca" privirea sa vaza si in fata rabei.

Dorel,ce mai.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa o vada? Era în camion...ce ii pasa lui?

 

Eu dacă raman data permis 90 de zile merg la munca și la cumpărături cu autobuzul sau o mai rog pe maica-mea sa ma ducă... Insa un sofer care isi câștiga pâinea din asta... De ce ar risca sa ramana fata permis? Eu nu inteleg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa o vada? Era în camion...ce ii pasa lui?

 

Eu dacă raman data permis 90 de zile merg la munca și la cumpărături cu autobuzul sau o mai rog pe maica-mea sa ma ducă... Insa un sofer care isi câștiga pâinea din asta... De ce ar risca sa ramana fata permis? Eu nu inteleg...

La parnaie cat au carnetul saltat .... este inadmisibil sa faci astfel de greseli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Specimenul de la Valcea a fost azi arestat preventiv pentru 30 de zile si e cercetat pentru savarsirea in concurs a patru infractiuni, respectiv, vatamare corporala din culpa (victima necesita pentru inceput 74 de zile de ingrijiri medicale), conducere fara permis (ghertzoiul nu avea permis pentru nicio categorie), punere in circulatie a unui autovehicul neinmatriculat si fuga de la locul accidentului. Ce sa ii zic, La multi ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, cum naiba s-a stabilit cîte zile de îngrijiri medicale sînt necesare pentru început? Asta e aberant. Parcă s-ar fi făcut devizul unei lucrări: Zece zile Femurul (sufrageria), zece zile tibia (dormitorul), o lună coloana (bucătăria) etc. Nu mă-nțelege greșit, știu cu ce se mănîncă recuperarea, nu există STAS pentru asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, cum naiba s-a stabilit cîte zile de îngrijiri medicale sînt necesare pentru început? Asta e aberant. Parcă s-ar fi făcut devizul unei lucrări: Zece zile Femurul (sufrageria), zece zile tibia (dormitorul), o lună coloana (bucătăria) etc. Nu mă-nțelege greșit, știu cu ce se mănîncă recuperarea, nu există STAS pentru asta!

Or fi lamurit cat are pana la scosul ghipsului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Medicul legist a stabilit. Google e liber pentru toata lumea.

 

Adevărul e că nu-s medic, cu atît mai mult, nu-s legist. Sînt un amărît de kinetoterapeut cu facultatea făcută pe google. Știi ce-am constatat în anii din urmă? Că lumea ia de bun NUMAI ce găsești pe google, prin extindere INTERNET, dar nu mai trece nimic prin filtrul gîndirii proprii. Ba mai mult, asta din urmă tinde să dispară! E mult mai simplu să iei de-a gata, e mai repede...

 

Orice medic bun îți va zice că nu există boală, ci pacient! Pacienții se tratează diferit, se vindecă diferit, se recuperează diferit! Evident, există niște proceduri „STAS” de atacare a unei boli, dar nimeni nu reacționează „STAS”! De aici vine mirarea mea că s-au stabilit PRECIS deja atît de multe zile de îngrijiri. Cred c-ar fi posibil doar dacă pe medicul respectiv îl cheamă Nostradamus, dar ăla a trăit pe alte meleaguri, din cîte-mi amintesc... Ăla-și certa pisica așa: „Cine s-a căăcat aici peste jumătate de oră?”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...