Sari la conținut

Yamaha XT si Yamaha TENERE - 600/660


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_
Se aude tare... tare deranjant. Mai bine las-o asa si invata sa mergi corect, s-o intretii bine etc.

 

Un sunet de cratita sparta. Ca c.... Parerea mea.

 

Aduce cu o toba aftermarket pe care nu o prea iubesc deloc ca sunet - CRD-ul inox:

 

Comparativ cu

Mesaj completat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Challenger & co. (inclin sa cred ca este pentru 2KF/2NF si 3TB cu kick), bagati un ochi la rezervorul asta Acerbis pe Ebay Germania - cod produs 280430011196. Licitatia se termina vineri seara ceea ce inseamna sanse buni de a il lua putin mai ieftin. Robineti, tot ce trebuie...

post-3763-1259622756_thumb.jpgpost-3763-1259622762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Challenger & co. (inclin sa cred ca este pentru 2KF/2NF si 3TB cu kick), bagati un ochi la rezervorul asta Acerbis pe Ebay Germania - cod produs 280430011196. Licitatia se termina vineri seara ceea ce inseamna sanse buni de a il lua putin mai ieftin. Robineti, tot ce trebuie...

post-3763-1259622756_thumb.jpgpost-3763-1259622762_thumb.jpg

 

 

 

Salut,cred ca potriveste la 2KF si e la un pret foarte bun ,doar ca trebuie licitat,comandat etc ,ceea ce eu nu pot acuma .

Multumesc mult !!

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se aude tare... tare deranjant. Mai bine las-o asa si invata sa mergi corect, s-o intretii bine etc.

ma plictisesc ... pana in martie cand pot da examenu. o am de 1 ani si deja o cunosc destul de bine, are toate consumabilele noi. gata de alergat pe strada :crack:

dar mai trebuie sa astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Baieti, aveti idee de unde imi pot procura un cadru pentru saddlebags GIVI? As vrea ca aceste genti sa stea cat mai ferme pe motor si nu stiu de unde pot cumpara asa ceva special pentru tenereul nou.

 

(Poate cunoaste cineva pe careva care confectioneaza asemenea cadre si care lucreaza frumos si profesional)

 

Multam frumos!

 

http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/650469.0001.pdf

http://www.hepco-becker.de/frameset.php

Pretul e de 203 euro. Sau inspira-te de aici si fa-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei Balcic, apreciez gestul, dar banalitati din astea stiu si eu sa gasesc!

 

Imi trebuie cadru pentru bagaje textile.

Imi trebuie pentru Tenere 2008.

 

Indiferent de cat de banal a fost linkul oferit, omul a facut un gest de bunavointa si a pierdut 5 minute sa il caute si sa ti-l puna acolo.

Din categoria banalitatilor, sper sa te ajute poza de mai jos:

post-18714-1261091305_thumb.jpg

 

In Bucuresti sunt fratii Ionescu si inca un tip pe aici pe forum care traiesc din sudura cu argon (cred ca @rados, dar nu bag mana in foc).

Despre fratii Ionescu gasesti mai multe detalii (poze cu lucrarile lor) in topicul de Bmw F650Gs (daca ai nervii sa cauti undeva in primele 50 de pagini).

La fel, inclin sa cred ca vei mai gasi sudori ce folosesc argon (eu asa sa zic, ca am mai vazut topicuri) cu un search dupa termenul "sudura".

Nu stiu daca atunci cand vine in tara, user-ul Kadaver locuieste in Bucuresti. Intr-o perioada si el facea crash-bar-uri si suporti de bagaje foarte ok.

Mesaj completat

 

 

Uite-l aici pe Cristian Ionescu:

/index.php?...t&p=2235666

Editat de t3r3nt3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt chiar banale... nu e chiar nevoie ca sudorul sa fie motociclist... eventual sa desfaca bornele de la baterie :D cand sudeaza... la transalp am vazut pe unul care a sudat fara sa demonteze nimic si nu s-a intamplat nimic

http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/6504526.0001.pdf

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept revelionul :D

Dar de Craciun sta cu avariile puse :birthday:

Mesaj completat

 

;)

 

Pune-i handguards si crashbar. Cu veleitatile ei precis o s-o bagi off road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Are cineva pe acasa si nu i mai trebuie becurile pt far pt SuperTenere/Tenere 600/Tenere 660.Ambele sunt de 35 w in 2 faze.

La mine unul sa ars iar celalalt nu prea face contact.Contra cost.

Multunesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Are cineva pe acasa si nu i mai trebuie becurile pt far pt SuperTenere/Tenere 600/Tenere 660.Ambele sunt de 35 w in 2 faze.

La mine unul sa ars iar celalalt nu prea face contact.Contra cost.

Multunesc anticipat.

 

Aha. Ai varianta cu ambele faruri ce se aprind simultan. De 35W se gasesc greu. Dar gasesti de 45W la magazinele auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Ai varianta cu ambele faruri ce se aprind simultan. De 35W se gasesc greu. Dar gasesti de 45W la magazinele auto.

Am cautat in tot orasul si nu am gasit nimic.H4 de 55 w nu pun,nu sunt sigur daca duce incarcatea 2 becuri h 55.

As avea nevoie de cele originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Ai varianta cu ambele faruri ce se aprind simultan. De 35W se gasesc greu. Dar gasesti de 45W la magazinele auto.

 

de curand am schimbat un bec la Supernova... original era 40 sau 45W, nu imi venea sa cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In viitor ma gandesc sa-mi iau si eu un Tenere d-asta de generatie noua.

Am si eu o intrebare. Exista in Bucuresti vreun service Yamaha serios? Ma intereseaza sa stiu daca exista vreo reprezentanta Yamaha care sa aiba si service dedicat Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In viitor ma gandesc sa-mi iau si eu un Tenere d-asta de generatie noua.

Am si eu o intrebare. Exista in Bucuresti vreun service Yamaha serios? Ma intereseaza sa stiu daca exista vreo reprezentanta Yamaha care sa aiba si service dedicat Yamaha.

 

Stiu de Dual Tours de pe soseaua Pipera. Dar eu acolo am fost doar in vizita.

Ce te intereseaza reteaua se service daca iti iei Yamaha? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai era o reprezentanta yamaha pe dn1 prin otopeni parca

de asta stiti ceva? exista service acolo?

 

singurul motiv pentru care intreb de service specializat yamaha este faptul ca noul tenere are injectie, iar injectia nu se poate regla si repara oriunde

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai este o reprezentanta in Otopeni pe partea stanga cum mergi spre Ploiesti. Nu stiu daca au service si de motociclete. Eu nu am fost niciodata acolo. Cumnatul meu se mai duce pe acolo pt ca are un motor de barca Yamaha. De acolo l-a cumparat si se mai duce pt reviziile obligatorii pt ca e in garantie. Sau era.

Am mai vazut un scris mare Yamaha si undeva pe autostrada Pitesti. Cum vii dinspre Pitesti, pe podul de peste centura, imediat inainte sa se termine autostrada, pe partea dreapta. Iarasi, nam fost niciodata acolo.

Dar sigur service de motociclete Yamaha e pe soseaua Pipera. Pe acolo e si Ciprian Popescu, campionul de motocross care alearga pe Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut un scris mare Yamaha si undeva pe autostrada Pitesti. Cum vii dinspre Pitesti, pe podul de peste centura, imediat inainte sa se termine autostrada, pe partea dreapta. Iarasi, nam fost niciodata acolo.

 

http://www.klg.ro/ este cea de la inceputul autostrazii. am fost la magazin la ei, nu la service, atitudine foarte ... vestica. am fost sa probez, am probat nu stiu cite, nu s-a suparat nimeni, mi-au dat comanda pentru modelul, culoarea si marimea care ma interesau. desi nu stiau, pe site-ul japonez erau si niste sosete gore-tex. le-am aratat pe website, in fata lor, in magazin, mi-au dat comanda, au venit, le-am cumparat, si geaca si sosetele. asta era acum aproape un an.

 

de fapt am intrat si in service. cind ma duceam sa ridic geaca am intrat ca boul cu 10 km/h in poponeata unui tir chiar pe breteaua de iesire din autostrada catre centura. am ajuns peste 5 minute la magazin cu farul spart si suportul de bord deformat. au bagat motocicleta in service pentru verificare ca sa nu ma vars din nou pina acasa din cauze mecanice, pe gratis.

 

nu stiu cit de buni sint sau nu la service, nu stiu ce preturi au, dar atitudinea m-a surprins foarte placut pentru romania, bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de unde pot achizitiona cateva spite pe 18 (pt janta spate) si cateva pe 21 (ptr cea din fata)? Am gasit numai la pachet si impreuna iese peste posibilitati. Imi trebuie cam cate 5 de fiecare fel ca sa revigorez jantele dupa un sezon muncit. Utilajul este urmatorul :cheers: Multumesc anticipat.

 

Nu caut neaparat noi, pot sa fie si in stare buna de la cine mai are jante incomplete ...

post-479-1263994148_thumb.jpg

Editat de mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...