Sari la conținut

Cheia la apus


Postări Recomandate

Frumos!

 

La mai multe clipuri si multi km fără incidente!

 

De curiozitate, ce suport de telefon folosești?

Merci!

 

Bafta!

 

Multumesc la fel!

 

Unul de 20 lei pe olx :

 

https://www.olx.ro/oferta/suport-telefon-bicicleta-ID6i1Eq.html#d9b3f7da99

 

Tine mai bine decat cel de 100 lei de la Oxford.

» Post actualizat in 27 May 2017 06:43

si ce soft de editare video ? :D

 

A fost facut go GoPro Quik pe telefon, dar pentru urmatoarele am renuntat la el. Desi e super marfa automatizarea ( taie clipurile pe ritmul soundtrackului) ... calitatea finala e slabuta. Am inceput sa folosesc Adobe Premiere. ( desi nu m-am jucat decat cateva ore mi se pare mult peste competitie - am incercat Vegas Pro, Camtasia, GoPro Studio)

 

P.S : GoPro Quik se poate folosi si fara sa ai camera gopro. Recomand versiunea android ( acolo face toata treaba automat ...pe desktop din pacate nu au implementat inca)

Editat de Robbie222
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

Super fain. Intradevar, iti trebuie premier-ul desi e mai multa baitaie de cap ca e mai "manual" dar calitatea finala e maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde mania asta de a taia curbele ?..fost pilot de raliu ?! Sper ca nu faci asa si cu masina ...sunt destui ( piloti ) pe sosele :) , apusul e de efect dar de evitat ...soferii te observa greu cu soarele din fata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

Super fain. Intradevar, iti trebuie premier-ul desi e mai multa baitaie de cap ca e mai "manual" dar calitatea finala e maxim.

 

Da...voi merge pe principiul calitate>cantitate.

 

De unde mania asta de a taia curbele ?..fost pilot de raliu ?! Sper ca nu faci asa si cu masina ...sunt destui ( piloti ) pe sosele :) , apusul e de efect dar de evitat ...soferii te observa greu cu soarele din fata .

 

N-as zice ca e o manie....probabil de la simulatoare de racing. :stuck: Apusul nu a fost planuit, asa s-a nimerit. Am plecat tarziu din Bucuresti.

 

Banuiesc ca te referi la soferii de pe contrasens care aveau soarele in spate ? :) Oricum nu as conta niciodata pe spiritul lor de observatie, merg in asa fel incat sa am timp sa ma repliez in caz ca apare ceva. Nu as taia niciodata o curba in care nu am vizibilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as zice ca e o manie....probabil de la simulatoare de racing. :stuck:

 

Daca faci asa pe motocicleta, nu vreau sa stiu cum faci cu masina...

Incearca sa corectezi obiceiul asta prost. Si chiar nu e mare lucru, e o corelare intre viteza si inclinarea cu care abordezi curba. Oricine stie sa mearga cat de cat cu bicicleta n-ar trebui sa aiba probleme in sensul acesta. In rest, in functie de directia curbei trebuie sa te incadrezi corect pe banda ta de mers ca sa nu te inclini peste sensul opus sau obstacolele de pe marginea drumului.

 

Filmuletul mi-a placut, mai ales ca ai ales un soundtrack potrivit. Face treaba buna softul acela de editare automata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce numesti tu racing, iti ajunge 1/8 din banda ta de mers. Nu ai nevoie de tot asfaltul, crede-ma. Aceeasi mentalitate cred ca o au si toti varzalaii cu care ma intalnesc prin Romania si nu sunt in stare sa isi tina banda de mers si ma trezesc cu ei pe contrasens. Una e sa iesi din banda ta de mers cand chiar ai ceva de ocolit, alta e sa iti ocolesti talentul constant pe contrasens.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci asa pe motocicleta, nu vreau sa stiu cum faci cu masina...

Incearca sa corectezi obiceiul asta prost. Si chiar nu e mare lucru, e o corelare intre viteza si inclinarea cu care abordezi curba. Oricine stie sa mearga cat de cat cu bicicleta n-ar trebui sa aiba probleme in sensul acesta. In rest, in functie de directia curbei trebuie sa te incadrezi corect pe banda ta de mers ca sa nu te inclini peste sensul opus sau obstacolele de pe marginea drumului.

 

Filmuletul mi-a placut, mai ales ca ai ales un soundtrack potrivit. Face treaba buna softul acela de editare automata.

 

Multumesc pentru explicatia detaliata :) Ma bucur ca ti-a placut.

 

La ce numesti tu racing, iti ajunge 1/8 din banda ta de mers. Nu ai nevoie de tot asfaltul, crede-ma. Aceeasi mentalitate cred ca o au si toti varzalaii cu care ma intalnesc prin Romania si nu sunt in stare sa isi tina banda de mers si ma trezesc cu ei pe contrasens. Una e sa iesi din banda ta de mers cand chiar ai ceva de ocolit, alta e sa iti ocolesti talentul constant pe contrasens.

 

Colegu' cred ca ai inteles un pic gresit lucrurile, hai sa stabilim niste lucruri:

 

1. Eu nu faceam racing ( cum ii spui tu pe acolo). Nu as face asa ceva pe drumuri publice si oricum nu ma simt in stare, pe motor...sunt incepator. Va veni si momentul ala ....pe circuit, mai incolo.

 

2. Am motivat ca e probabil de la experienta de racing (virtual) faptul ca am taiat curbele acolo. Nu am facut-o pentru a fi mai rapid, nici macar nu m-am gandit la asta in momentul ala.

 

Da-mi voie sa te contrazic: trasa ideala e valabila pentru orice vechicul, fie el pe 2,4,6, 12 roti etc.

 

Imi pare rau ca te-ai trezit cu altii pe contrasens in curbe. Te asigur ca nu o sa ma intalnesti vreodata pe mine venind din celalalt sens ...pe banda ta.

 

» Post actualizat in 29 May 2017 12:25

P.S - Am inteles gresit initial ce ai zis legat de trasa. Ai dreptate....la viteza aia nu era necesar. Ignora ce am spus cand te-am contrazis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

invata countersteering ca sa iti fie mai usor sa te apleci rapid in curbe si evita sa mai tai curbele , e si mai frumoasa senzatia cand le iei mai rapid si corect , ia sa vezi :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff super, foarte tare nu stiam ca e asa frumos la chei, cu prima ocazie o sa ajung si eu, daca da domnul poate chiar cu moto. Felicitari, foarte frumos, asteptam clipul full :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff super, foarte tare nu stiam ca e asa frumos la chei, cu prima ocazie o sa ajung si eu, daca da domnul poate chiar cu moto. Felicitari, foarte frumos, asteptam clipul full :D

Episodul 3 e out: Chelile Bicazului > Gheorgheni.

 

Prima incercare cu niste efecte in Premiere. Feedback welcomed.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos peisajul dar montajul clipului ma obosește nu rezist pana la final

 

Salut, multumesc pt feedback. Esti prima persoana care imi spune asta.

 

Mai sunt si alte persoane de aceeasi parere?

 

Mie chiar mi-au placut clipurile, dar, sincer, preponderent primul. Subscribed pe YT :D . Keep it up!

 

Multumesc :) Will do!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...