Sari la conținut

Accident Cora / Iuliu Maniu GJ 65 DFV


Simpson_
 Share

Postări Recomandate

Iar cules de pe facebook:

 

18835932_1343188059063518_66382597180256

18813877_1343188005730190_39083079326254

 

18740293_1960183937332486_47730048792650

 

Comantarii:

 

Accident motocicleta Calif Militari sens Apaca-Lujerului. Tocmai ce a ajuns politia. Motociclistul pe carosabil.

 

Loganul a vrut sa intre pe straduta, a taiat benzile. E lovit pe dreapta. Nu e vina moto

 

Am sunat la ambulanță și i.am acordat primul ajutor, inconștient dar in viata.

 

----------------------

 

Ora: 9:55

 

18700137_1707292049286001_20112319017934

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator atent sa modifice titlul, motocicleta are numar de GORJ, nu Dolj! Multumesc!

Scuzele mele. din "graba"

 

 

Update:

 

Din pacate, motociclistul este in stare foarte grava, cu sanse minime de supravietuire. Urmeaza sa intre in operatie la spitalul Universitar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce o fi frate asa greu sa se uite intr o oglinda se se asigure!!@#$#@

Azi m-a calcat un cetatean cu roata din spate pe varful ghetei cand stateam in coloana...nu mi-a prins degetele doar materialul. Cand am trecut pe langa el, butona un dvd player....se uita la film omu. Crezi ca e mai interesant ce se vede in oglinda pentru el? Asta e situatia in tara, tu trebuie sa ii feresti pe astia, principalul responsabil de bunastarea ta, esti tu. Chiar daca inseamna ca ajungi cu 10-15min mai tarziu la munca(cazul meu). Am simtit-o pe cont propriu, cu un accident la activ si darmat de pe motocicleta de 2 ori de oameni care nu se uita cand conduc. Si nenumarate close calls. Fii precaut, anticipeaza toate situatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-a calcat un cetatean cu roata din spate pe varful ghetei cand stateam in coloana...nu mi-a prins degetele doar materialul. Cand am trecut pe langa el, butona un dvd player....se uita la film omu. Crezi ca e mai interesant ce se vede in oglinda pentru el? Asta e situatia in tara, tu trebuie sa ii feresti pe astia, principalul responsabil de bunastarea ta, esti tu. Chiar daca inseamna ca ajungi cu 10-15min mai tarziu la munca(cazul meu). Am simtit-o pe cont propriu, cu un accident la activ si darmat de pe motocicleta de 2 ori de oameni care nu se uita cand conduc. Si nenumarate close calls. Fii precaut, anticipeaza toate situatiile.

 

Am patit-o si eu sa stau la semafor intre masini si sa ma calce pe picior :))) M-au durut doua degete vreo doua saptamani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Azi m-a calcat un cetatean cu roata din spate pe varful ghetei cand stateam in coloana...nu mi-a prins degetele doar materialul. Cand am trecut pe langa el, butona un dvd player....se uita la film omu. Crezi ca e mai interesant ce se vede in oglinda pentru el? Asta e situatia in tara, tu trebuie sa ii feresti pe astia, principalul responsabil de bunastarea ta, esti tu. Chiar daca inseamna ca ajungi cu 10-15min mai tarziu la munca(cazul meu). Am simtit-o pe cont propriu, cu un accident la activ si darmat de pe motocicleta de 2 ori de oameni care nu se uita cand conduc. Si nenumarate close calls. Fii precaut, anticipeaza toate situatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu sa stau la semafor intre masini si sa ma calce pe picior :))) M-au durut doua degete vreo doua saptamani...

Stii ce ela un bembeu?Un bemveu ce te calca pe bombeu la papuci...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta si fac si slava domnului nu am avut probleme.Intotdeauna gandesc ca un sofer din jurul meu ar putea sa faca o manevra gresita si sunt pregatit.Asfalt uscat si sper ca baiatul asta sa fie sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu degeaba e "recomandat" sa fii paranoic cand te dai cu motocicleta in trafic.

In padure,e altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum naiba sa va calce mai oamenilor pe botul cizmei? voi nu tineti laba piciorului...aproape paralela cu moto? :D

la mine cel putin pe f3 laba piciorului face un unghi de 30 de grade cu mobra. Suficient cat sa fie cu 3cm mai in afara. Banuiesc ca e in functie de fiecare om in parte.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba sa va calce mai oamenilor pe botul cizmei? voi nu tineti laba piciorului...aproape paralela cu moto? :D

 

Io stateam ca smecheru' cracanat pe virago, intre masini... prostia se plateste ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tind sa stau cu varfurile mai in lateral. foarte rar mai ating cate o roata, dar asta daca e virata si iese in afara mai mult

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzele mele. din "graba"

 

 

Update:

 

Din pacate, motociclistul este in stare foarte grava, cu sanse minime de supravietuire. Urmeaza sa intre in operatie la spitalul Universitar

Mai stiti ceva de motociclist? A trecut peste operatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-a calcat unu cu roata pah laba in tenesi ca ma blocasem intre doua masini, si a prins binisor din ea. Nici pas nu am zis ca doar suntem golani dar mi-a dat o lacrima, am tras repede viziera neagra pe ochi, noroc ca a trecut repejor. Dar asa-i in tenis, iti asumi, ca doar ala a mers perfect drept, nu a virat intentionat spre mine. Adica nu ne vaneaza nimeni dragi colegi.

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-a calcat unu cu roata pah laba in tenesi ca ma blocasem intre doua masini, si a prins binisor din ea. Nici pas nu am zis ca doar suntem golani dar mi-a dat o lacrima, am tras repede viziera neagra pe ochi, noroc ca a trecut repejor. Dar asa-i in tenis, iti asumi, ca doar ala a mers perfect drept, nu a virat intentionat spre mine. Adica nu ne vaneaza nimeni dragi colegi.

 

Insanatosire grabnica.

 

Pai la faza cu calcatul pe picior e strict vina noastra, ca noi eram bagati la inghesuiala intre masini, omu' cu masina mergea drept, cum ziceai si tu. Golaneala ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ce dracu au astia cu noi? Nu se lasa pana nu ne omoara pe toti???

Nu are nimeni nimic cu noi . Noi suntem prea mici si ne miscam prea repede iar ei gandesc prea incet .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...