Sari la conținut

Info despre motocicleta din Braila


SEBYK
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Ma poate ajuta cineva cu informatii despre aceasta mobra?

https://www.olx.ro/oferta/kawasaki-1400-gtr-ID6fyrM.html

Tot ce am reusit sa aflu de la proprietar e ca el ar fi al doilea proprietar(nu stiu daca e luata de noua din tara sau nu), nu are un istoric service(m-a luat cu abureala ca la motociclete nu e ca la masini, ca nu prea ai ce sa schimbi la o motocicleta) si cam atat...tot astept de vreo 2 zile sa imi trimita niste date...fost proprietar, serie vin etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer iti spun, eu cand am avut de facut achizitii, la labagii din acestia care iti explica ca rata impunge (si indirect iti subcomunica ca te crede prost) nici nu le mai raspundeam.

 

Ii salutam politicos si "La revedere".

 

Adica tu ai asa o parere "buna" despre mine incat ai senzatia ca eu te pot crede cand imi spui ca o motocicleta nu are carte de service pentru ca "nu prea ai ce schimba la ea"? Ok, am inteles, iti multumesc pentru votul de incredere insa prostul esti tu pentru ca nu sunt cum crezi tu ca sunt. MARS.

 

Si te uiti pe urmatoarea oferta. Simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Daca ai buget, era un GTR din 2012 de vanzare in Bucuresti si arata superb, ca scoasa din cutie. Daca vrei sa cumperi un GTR, iti recomand sa verifici cardanul inainte prin rotirea rotii. Linkul de dedesubt iti spune de ce :) In rest e o motocicleta fara alte probleme.

 

http://gtr1000.yuku.com/topic/3880/t/GTR1400-clunk-URGENT.html#.WS1_FGiGPWU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca nu are carte service. Braila nu are nici un service moto autorizat. Cine o are in garantie face un drum la reprezentanta. Cine nu, ii schimba uleiul si filtrele prin cunostinte,deci cartea de service nu functioneaza.Ai de facut 200 de km pana la Braila. Pt un motor de 5000 de euro merita sa faci drumul si sa te lamuresti daca e sau nu de cumparat.Eu sunt din Braila dar ma depaseste situatia. Mai bine vi tu cu o persoana priceputa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...nu sunt chiar 200km pt ca stau in sibiu momentan.... Buget pt cel din 2012 nu am din pacate. Oricum aveam in plan sa imi aduc unul din germania, dar oferta asta pare tentanta, la prima vedere. E la vanzare de prin decembrie cred..era 6000 acum a scazut brusc la 5000.

» Post actualizat in 30 May 2017 15:12

Cam asta a fost raspunsul care m-a pus pe ganduri

post-13858-0-29690300-1496157161_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cam asta a fost raspunsul care m-a pus pe ganduri

pe mine ma pune pe ganduri ca vorbiti in engleza. nu stiu inca ce fel de ganduri, dar clar e ceva dubios ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) Urmeaza sa iti zica sa ii pui niste bani intr-un cont sau sa faci vreo plata pe vreun site, ceva. Sau poate-s eu prea pesimist. :D

Apropo, la telefon ai vorbit? gen sunat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) Urmeaza sa iti zica sa ii pui niste bani intr-un cont sau sa faci vreo plata pe vreun site, ceva. Sau poate-s eu prea pesimist. :D

Apropo, la telefon ai vorbit? gen sunat?

Pai poate omu nu stie sa vb in Engleza, doar sa scrie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...nu sunt chiar 200km pt ca stau in sibiu momentan.... Buget pt cel din 2012 nu am din pacate. Oricum aveam in plan sa imi aduc unul din germania, dar oferta asta pare tentanta, la prima vedere. E la vanzare de prin decembrie cred..era 6000 acum a scazut brusc la 5000.

» Post actualizat in 30 May 2017 15:12

Cam asta a fost raspunsul care m-a pus pe ganduri

dar dc vorbiti in englezeste ati uitat amandoi moldoveneste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nevoia sa comunici in engleza cu unul din Braila? Incearca sa rezisti tentatiei si mai cauta, sau incearca sa iei din alta tara.

 

L.E. Decat sa arunci 5000 Euro mai bine cheltui 6000.

Editat de keenon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita. Daca te uiti atent, motocicleta are 30600 de km. Siguri gasesti cu 30000 fix. Daca te chinui, gasesti si cu 29000 si ceva dar la alea trebuie sa fi pe faza ca se dau ca painea calda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

E de mult mobra pe OLX, @Sebyk.

De cel putin 3 luni o stiu eu acolo.

Asta cu vorbitul in engleza este cat se poate de amuzanta.

Cred ca este plin de expati pe la Braila. Ultima oara am fost pe acolo in 2012. Duduia economia in zona mai ceva ca un tren cu carbuni. Ceva de speriat, nu alta.

:crack:


» Post actualizat in 31 May 2017 09:49

Intre noi fie vorba... motor nou (asa s-ar presupune la ~ 30k km), abia trecut de rodaj cu alte cuvinte, la 5000 de euro.

Oare de ce @textex o fi vandut una aproape identica cu 9000?

Da-ti tu raspunsul...

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios acum, anuntul e in romana. Cum abordezi vanzatorul ca sa pari strain? Ii zici ca esti in trecere prin Ro dar inca nu stapanesti limba? Ii spui ca ai folosit Google translate dar ai prefera in engleza mai departe?
Si ce faci cand te duci sa o vezi? Platesti vreun englez sa vina cu tine sau te dai de gol? Trebuie sa treci un nume pe CVC, al tau nu e romanesc? Sau e un amestec de genul William Branza si zici ca esti jumi-juma?


O idee mai offtopic: mi-a intrat in cabinet o familie de ciudați cu tot cu copila de 1-2 ani, inca mergea in ceva ham suspendat de mana lu' tac'su, simpatica foc. Era ca o marioneta vie. Dar divaghez... pustoaica de-abia scotea ceva sunete, "mama" era un cuvant mai dificil pt ea decat sunt pentru mine curbele cu nisip. Bah frate, si vorbeau cu ea si in romana si in engleza, dar amandoi pe rand in ambele limbi, in funcție de cum ii lovea inspirația. Asa ca am întrebat daca vreunul e englez.. răspunsul a fost ca "o cresc in mediu bilingv". Deci, de curiozitate, vrei sa pilotezi mobra in mediu bilingv sau... care e planul cu conversația in engleza cu vânzătorul?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Am vrut sa cumpar si eu un motor din Bucuresti acum cativa ani.

Anuntul pus de mecanic.

Proprietarul, un tataita din asta "white british", corporatist.

 

La un telefon si doua mail-uri a raspuns mancatorul de fish & chips. Ma rog, mai cu scarba asa, cand avea chef, era cam deranjabil din fire.

Am abandonat oferta fiindca erau prea multe necunoscute la capitolul acte si omul era mai reticent in lamurirea lor. Atitudinea cam ca si in topicul asta: buey rumenians, you don`t trust me, honest pipal! uai so meni cuescions?


» Post actualizat in 31 May 2017 10:22

Taxe ioc, la zi nu mai spun, nu se facuse inmatriculare dupa vc in termenul acela limita, etc. Era un motor de enduro dar eu vroiam sa il inmatriculez. Tocmai eu roman nu intelegeam cum sta treaba cu mobrele astea si cu combinatiile la mobre de teren.


» Post actualizat in 31 May 2017 10:23

Scurt pe 2, desi probabil o stii:

/index.php?/topic/736977-vand-kawasaki-gtr-1400-abs-2009/

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off Topic:

 

 

Asa arata cea de a @textex acum. A primit niste crash bar-uri pe care era sa le testez in weekend intr-o intersectie. :)

 

 

On Topic: Ceva e pudred.

 

Canyon bars! Arata bine :) Te-am vazut duminica pe strada Lunga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Dap, frumoasa foc. Sa o stapanesti cu placere!

 

Asta cu 30k de km o sa mai tina cativa ani, dar nu foarte.

Din ce in ce mai multa lume isi cumpara motociclete noi sau cunoaste pe cineva care a facut pasul si pot sa vada si ei cum arata niste vehicule dupa x timp si legendarii 30 de mii.

Am prieten cu Strom luat de nou si la peste 80k arata mai bine ca astea cu "30".

Sa nu mai zic de GT-ul tau, care se vede cum arata, in comparatie cu motocicleta care face obiectul topicului..

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Canyon bars! Arata bine :) Te-am vazut duminica pe strada Lunga :)

 

Da, la mielul alb. Mai este cineva in Brasov tot cu un Candy Arabian Red (BV .. TTT) ca al meu si ii ziceam prietenei ca suntem "prea multi" cu GTR in Brasov. :))

» Post actualizat in 31 May 2017 10:41

in ce in ce mai multa lume isi cumpara motociclete noi sau cunoaste pe cineva care a facut pasul si pot sa vada si ei cum arata niste vehicule dupa x timp si legendarii 30 de mii.

 

Inteleg fenomenul si eu ma indrept in aceeasi directie. Urasc conceptul de "samsar". Am ales sa fac un efort sa il iau pe al lui @textex pentru ca el l-a cumparat de nou. Urmatoarea motocicleta (pentru ca e greu sa te lasi de motociclism) va fi sigur noua, chiar mai jos ca nivel decat ce am luat la second, dupa buget, dar noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi ucraineni si bulgari pe la Braila :))))

Lasand glumele si bineinteles cutitele,sundelele si haurul deoparte, iti pot spune ca am intrebat diversi bikeri de prin ghetou de aici si nu stie nimic nimeni de dansa. Imi aduc aminte doar ca am vazut-o parcata acum vreo 4ani...parca...in fata unui bloc. Faza cu vorbitul in engleza este cu adevarat hilara si ar trebui sa-ti ridice mari semne de intrebare si partea cu istoricul. SAU poate este vreun turc sau alt strain care a cumparat motorul si il tine de bibelou,draq stie. Iti poti pune vesta anti stabbing si iti cumperi un spray anti manele,ne gasim aici in ferentariul asta danubian si vedem ce-i cu dansa...asta daca nu iti furam rotile de la masina mai intai bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La telefon nu ă răspuns. Vb în "inglis" pentru ca i-am trimis primul mesaj în română și mi-a răspuns în engleză.. .Am zis ca pana mea...o fi vreun turc arab ceva străinez .. Am renuntat oricum la respectiva...raman la planul initial sa merg in Germania sa aduc de acolo...preferabil un 2010 sau după.

» Post actualizat in 01 Jun 2017 08:44

Deci nu ma dau eu english man..asta pentru haterii de serviciu

post-13858-0-76389600-1496306630_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu ma dau eu english man..asta pentru haterii de serviciu

Mi se parea mai probabil sa te fi apucat pe tine sa ii scrii in engleza decat situatia pe care o povestesti, avand in vedere ca are anuntul scris in romana :)

Scuzele mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...