Sari la conținut

Scoala moto serioasa in Bucuresti?


Postări Recomandate

Te salut,

 

Sunt elev al scolii AMI (mai am doua sedinte) si pot sa spun ca sunt seriosi, au motorete bune, echipament nou, veste airbag pentru iesirile in trafic.

Iti ofera o sedinta de test gratuita, sa te convingi de serviciile lor.

Au acelasi poligon ca cei de la MotoLouis - il impart, cel din Soseaua Electronicii, ca punct de reper, autobaza CDI.

Recomand !!!

O zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred că nici una nu este wow, se face că trebuie făcută.

Am fost și eu cu niște amici la Louis și AMI. Toți au trecut examenul.

 

Ps- greu din ce am înțeles cu programarea la poligon pentru examen, dar asta e alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Eu am facut anul trecut la MotoLouis si am fost multumit. Au sediul pe Viilor si poligonul comun cu AMI in spatele garii Obor. Instructorii aveau rabdare sa iti explice de suficient de multe ori orice chestie iti trecea prin cap si nu te lasau pana nu iti iesea cum trebuie fiecare treaba.

 

Am auzit lucruri bune si despre AMI.

 

Cred ca la oricare din astea doua incerci, o sa fie bine.

Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMI

 

Desi nu te gandii ca te invata vre unii sa conduci o motocicleta in regim de exterior sau "regim de bucuresti"

Ei te vor invata sa treci probele practice ale examenului moto..poligon si cativa km traseu...dupa care,zboara puiule zboara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea doar sa ia carnetul, atunci poate sa se duca la orice scoala. Daca vrea sa invete sa conduca moto atunci Italianul zis si Pisoi care are poligon sub podul Grant dupa care curs Ridex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut scoala cu cei de la AMI, in principiu sunt ok. Se pare ca de anul trecut au mai investit in echipamente. Instructorii te mai invata cate ceva dar mai mult tine de intersul, talentul si de implicarea scolarului...pe principiul.. daca ai nelamuriri...intreaba...poate iti si raspund. Succes!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Recomand cu caldura pe cei de la A.M.I (Asociatia Moto Incepatori), in plus din cate stiu, prima sedinta de 1 ora o ai gratuita ;) iar modelele de motociclete, sunt diversificate! Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Adi Moto si Hey Moto. Cea din urma este sub tutela lui Cristi Anghel (Strumf), de asemenea are instructori de top si dedicati meseriei. De preferabil a se alege pachetul cel mai scump, in limita posibilitatilor evident, pentru ca te vor invata manevre pentru a controla motorul si a te descurca in trafic, nu numai traseul de poligon. O scoala buna si mai ales un instructor bun nu te va lasa sa iesi din scoala pe post de carne de tun. Asa este, in trafic inveti cel mai mult, dar daca se urmeaza cursurile unei scoli bune obtii permisul cu mai mult decat cunostintele necesare parcurgerii poligonului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutare,

 

Eu am facut scoala la Academia Moto, pe poligonul Electronicii. Pe langa faptul ca este accesibil ca pret, te si invata ”de toti banii” in sensul ca nu vei invata doar cat ai nevoie ca sa treci examenul, dar te pregateste si pentru ce te asteapta in trafic apoi. (spre deosebire de alte scoli, din ce am mai vazut eu pe la poligon). Instructor este Remus Enache, un tip dedicat, super rabdator si un foarte bun didact. Se vede ca e pasionat si ii place ce face. Spolier alert! :eek: Daca va incanta sa faceti scoala pe un motor nou, am vazut pe pagina lor de Instagram ca de curand a mai aparut o motocicleta in ”flota” scolii, o Yamaha MT07 nou-nouta. Daca v-am ”convins” puteti sa aruncati un ochi pe site la ei, o sa gasiti acolo toate detaliile. Google it! :google:

 

Sper ca v-am fost de ajutor.

 

Succes!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Eu am facut scoala la Academia Moto, pe poligonul Electronicii. Pe langa faptul ca este accesibil ca pret, te si invata ”de toti banii” in sensul ca nu vei invata doar cat ai

Nu era mai simplu, sa se faca o promovare transparenta? Sunt x, am scoala y, este noua, facem aia, avem aia. Cred ca erati mai castigati...zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era mai simplu, sa se faca o promovare transparenta? Sunt x, am scoala y, este noua, facem aia, avem aia. Cred ca erati mai castigati...zic si eu.

Doamne fereste! Si sa nu incerci\e asa, macar putin, sa fraiereasca pe careva prin tehnici de markerting la limita bunului simt?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...