Sari la conținut

Accident Baia Mare 1.06.2017


King Of The Road
 Share

Postări Recomandate

http://maramedia.ro/112-accident-soldat-cu-un-ranit-pe-strada-republicii-din-baia-mare

 

Stie careva mai multe detalii? Din cate am inteles motociclistul a fost resuscitat vreo 40 minute si ii ok acuma

 

Revin cu detalii:din nou conservar vrea sa intre in parcare si din nou acceasi scuza:"nu l-am vazut"...pai daca tot nu vad de ce nu merg la oftalmolog?!sau chiar asa invizbil a devenit motociclistul din ziua de azi?

Editat de King Of The Road
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cred ca sunt un sofer (A si B) foarte antent. Vreau sa merg corect si preventiv. Acum 1 saptamana, intr-un giratoriu, i-am taiat fata unei tipe....am crezut ca...nu stiu ce a fost in capul meu.

 

Nu stiu daca am fortat-o sa franeze insa sigur am fortat-o sa nu mai accelereze....nu stiu ce a fost in capul meu...am gresit.

 

Totusi, de cand am A-ul belesc ochii dupa moto...si stiu ca soferii nu vad moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se vede în poze dar acolo e un rahan de pseudo-intersectie cu 5 intrari, 2 strazi in V,curba, haos!

40 de minute resuscitare si acum e ok? Defineste ok. Circul zilnic pe acea strada si aproape zilnic ma intalneam cu un chopper asemănător (cat pot sa observ din epava implicata in accident), tipul intotdeauna la tricou si cu tigara in gura(avantajul flip-up). Oare o fi baiatul de la magazinul de materiale de constructii de pe Eminescu?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se vede în poze dar acolo e un rahan de pseudo-intersectie cu 5 intrari, 2 strazi in V,curba, haos!

40 de minute resuscitare si acum e ok? Defineste ok. Circul zilnic pe acea strada si aproape zilnic ma intalneam cu un chopper asemănător (cat pot sa observ din epava implicata in accident), tipul intotdeauna la tricou si cu tigara in gura(avantajul flip-up). Oare o fi baiatul de la magazinul de materiale de constructii de pe Eminescu?

Da ii baiatul de care intrebi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Declaratia soferului o gasiti aicea http://maramedia.ro/accident-motociclist-lovit-de-o-ma-ina-pe-bulevardul-republicii.


» Post actualizat in 02 Jun 2017 10:54

Ceva e cu linkul. Sper ca acesta sa functioneze.


» Post actualizat in 02 Jun 2017 10:54

Declaratia soferului o gasiti aicea http://maramedia.ro/accident-motociclist-lovit-de-o-ma-ina-pe-bulevardul-republicii.


» Post actualizat in 02 Jun 2017 10:54

Ceva e cu linkul. Sper ca acesta sa functioneze.

http://maramedia.ro/accident-motociclist-lovit-de-o-ma-ina-pe-bulevardul-republicii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" No , amu si veneam asa incet si am vazut motociclistul . Amu cand l-am vazut venea ok dar dupa aia o venit asa de tare . . . . mai tare decat imi meje mie conexiunea de la ochi la neuron . Dupa accident , am vazut un melc si pana m-am aplecat sa-l iau . . . . melcu tsusti in tufe . . . . "

Adevarul este ca chopperlele chiar sunt enervante si nu au loc in trafic de vitezane . . . . .


» Post actualizat in 02 Jun 2017 13:32

Recuperare usoara si multa bafta mai departe . Astia pe langa faptul ca sunt periculosi in trafic nici nu prea isi asuma vina fara o sentinta judecatoreasca . . . . .

Editat de Arthur E
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reporterul: Si ii grav motociclistul ? Soferul : Nu , nu e grav. Are ceva la dinti si la mandibula . Aproape nu i-a facut nimic.

In alta ordine de idei de aici presupunem ca motociclistul purta o casca braincap sau un flip up cu fata ridicata.

In asemenea situatii se vede eficacitatea castii full face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...