Jump to content

07.Gran Premi Monster Energy de Catalunya - 09 Jun - 11 Jun

Recommended Posts

Lorenzo cred ca are probleme psihologice mai mari decat are Ducati pe viraje. Imposibil sa cazi atat de mult, atat de repede.

» Post actualizat in 11 Jun 2017 12:18

S-a termiat smecheria pentru Lorenzo. O sa piarda 1 secunda pe tur lejer. Probabil ca termina la 20 de lider.

• Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La linie cu Mugello.Mere 3 tururi forja si dupa aia ii moare :P

Da ce viteza are Yamaha lui Rossi pe viraje fata de Ducati,pfff...

Pedrosa e iepure,si Dovi si MM au resurse,il lasa sa zburde in fata.In ultimele 3-4 tururi si-o ia.

» Post actualizat in 11 Jun 2017 12:27

Vinales e la plaja in spate :crack:

Dovi

Eu nu inteleg schema asta a lui Lorenzo,am mai spus,cred ca are disfunctii erectile sau ceva....mere super tare la inceput,se ofileste,dupa aia la sf i se scoala iarasi :crack:

» Post actualizat in 11 Jun 2017 12:44

Fmm de treaba,ce aiurea a cazut Petrux...pacat

Eu nu inteleg schema asta a lui Lorenzo,am mai spus,cred ca are disfunctii erectile sau ceva....mere super tare la inceput,se ofileste,dupa aia la sf i se scoala iarasi :crack:

Frica. Il smuceste Ducati-ul ala putin si se inmoaie. Acum si-a mai revenit fata de Mugello. Deci problemele mai mari sunt psihologice. Plus ca a scos un ultim tur bun, deci pneuri avea.

Frica. Il smuceste Ducati-ul ala putin si se inmoaie. Acum si-a mai revenit fata de Mugello. Deci problemele mai mari sunt psihologice. Plus ca a scos un ultim tur bun, deci pneuri avea.

Da,gume avea,cred ca e psihologic,dar e ciudat.

Cum poti mere atat de tare la inceput,la inceput nu ii era frica?Gumele au cea mai slaba aderenta la inceput,si totusi el le ruleaza.Si dupa aia se ofileste brusc.In fine,mai are de invatat pe Ducati.

Hai ca s-a mai relasnsat campeonatul.

Bravo Dovi !

:10:

Edited by Method

Felicitari Super-Desmo-Dovi!!

jos cu palaria!

Bravo Eurosport ca nu a intrerupt transmisia pt reclame!!

Rusine Factory Yamaha! Huooooo!

Da,gume avea,cred ca e psihologic,dar e ciudat.

Cum poti mere atat de tare la inceput,la inceput nu ii era frica?Gumele au cea mai slaba aderenta la inceput,si totusi el le ruleaza.Si dupa aia se ofileste brusc.In fine,mai are de invatat pe Ducati.

Hai ca s-a mai relasnsat campeonatul.

Bravo Dovi !

:10:

Si la Mugello si acum s-a inmuiat dupa un moment delicat in cursa. Momentele alea il termina pe el. D-aia a mers bine la inceput si si-a reventi pe parcurs. Daca mai avea vreun moment d-ala cand era pe 8, probabil termina pe 15.

Deci GP17 poate. Ocazional, dar poate.

Laurențiu nu.

Dezastru pentru Suzuki. Aprilia trebuie să scape de problemele de fiabilitate. Și de Lowes.

57°C temperatura pistei la start.

Laurențiu nu.

Dezastru pentru Suzuki. Aprilia trebuie să scape de problemele de fiabilitate. Și de Lowes.

Asa ma gandesc si eu cu GP17 si Lorenzo. Ducati se pare ca nu cade atat de mult cand sunt conditii proaste in cursa. Ma refer la Jerez si la cursa de azi. La Mugello si Redbull Ring e treaba de blana.

Daca Aprilia scapa de aia 17 cai, scapa si de problemele de fiabilitate.

Yamaha de ce nu a testat aici acum ceva timp?

Au stiut ca e praf circuitul si au zis pass?

Cursa atipica dar interesanta.

Bravo dovi.

Diferenta intre cursa de anul trecut si cea de azi

Timpul cursei

44.37.589 vs 44.41.518

post-15411-0-77433200-1497187185_thumb.png

post-15411-0-06065600-1497187200_thumb.png

Edited by P T R

Laurențiu nu.

Da atunci cine a condus in primele tururi si la Mugello si aici?Vreun forumist?El trebuie sa fie constant.E mare diferenta de condus intre cele 2,nu imi venea sa cred cum venea Yamaha lui Rossi pe mijlocul curbei,si ce viraje lua Ducati,parca il lua cineva de par,indaratnica motoreta.

Asa ma gandesc si eu cu GP17 si Lorenzo. Ducati se pare ca nu cade atat de mult cand sunt conditii proaste in cursa. Ma refer la Jerez si la cursa de azi. La Mugello si Redbull Ring e treaba de blana.

Nu e vorba ca Ducati nu cade,cred ca ceilalti nu mai pot mere la 100%,dupa cum au zis si ei,uzeaza mai mult fata.Ducati nush unde are cg,in vant sau ceva,ca nu uzeaza fata.

Dar nici nu vireaza tata...

Bine punctat!

Tot ma intreb daca chestia asta e valabila si la Dovi??

.....oare e doar o chestie de moment sau va fi constant pe podium si se va implica in lupta pentru titlu??

(Nu de alta, dar in alea trei sezoane 2009-10-11, cat era la Repsol Honda nu a facut mare branza....)

Nu e vorba ca Ducati nu cade,cred ca ceilalti nu mai pot mere la 100%,dupa cum au zis si ei,uzeaza mai mult fata.Ducati nush unde are cg,in vant sau ceva,ca nu uzeaza fata.

Dar nici nu vireaza tata...

Păi tocmai că nu au downforce pe ea :)) E normal ca Ducati să meargă bine pe circuite cu temperatură ridicata, iar restul fix invers.

Lorenzo slab, mă așteptam la mai multe de la el.

Edited by @jinx

Bine punctat!

Tot ma intreb daca chestia asta e valabila si la Dovi??

.....oare e doar o chestie de moment sau va fi constant pe podium si se va implica in lupta pentru titlu??

(Nu de alta, dar in alea trei sezoane 2009-10-11, cat era la Repsol Honda nu a facut mare branza....)

E si ceva de moment acolo. Uita-te la Passini. Conteaza mult si partea mentala.