Sari la conținut

O parere Aprilia Pegaso 650cc 2001


rrcosmin
 Share

Postări Recomandate

Cred ca ar ajuta mai mult dacă ai da si ceva informatii despre motor nu doar o poza...nu prea ai cum sa faci evaluarea doar din poza...sti vorba cu afara e vopsit gardul si inauntru leopardul...un link,o descriere,ceva se poate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slaba mobra! Din toate punctele de vedere, nici macar fiabila nu e! Sunt multe cazuri cu garnitura de chiulasa arsa printre care si al meu. Vibreaza foarte tare, e o mobra NASPA, mai bine cumperi o japoneza, e net superioara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este identica cu BMW F650, cred ca foloseste acelasi motor, intradevar vibreaza, dar este un magar de nadejde, simplu, are cuplu, merge pe orice drum. Vad ca este echipat pentru turing, anexele sint un plus, acum depinde ce iti doresti, succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra este in italia. Nu are anunt pe internet. Am doar poza asta. O ia de la un cunoscut. Tata e acolo de 10 ani si il cunoaste pe om. Mobra arata super bine. In poza este prafuita. Daca ar fi spalata ar arata ca noua si asta ma incanta. La anii ei arata intr-un mare fel.

Am vazut pe net anunturi la 1500-1850e si nu arata asa. La 1000e sunt rapciugi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slaba mobra! Din toate punctele de vedere, nici macar fiabila nu e! Sunt multe cazuri cu garnitura de chiulasa arsa printre care si al meu. Vibreaza foarte tare, e o mobra NASPA, mai bine cumperi o japoneza, e net superioara!

D-aia ai tu "japoneza" cu motor Rotax,adica ktm?Daca tu si altii ati avut ghinion la ele,inseamna ca toate-s proaste?Io n-am avut decat doo,din care una are peste 81.000 km si cealalta are aproape 60.000 km,fara alte probleme?

Mentenanta fiecarei marci/model e specifica,nu e generala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-aia ai tu "japoneza" cu motor Rotax,adica ktm?Daca tu si altii ati avut ghinion la ele,inseamna ca toate-s proaste?Io n-am avut decat doo,din care una are peste 81.000 km si cealalta are aproape 60.000 km,fara alte probleme?

Mentenanta fiecarei marci/model e specifica,nu e generala.

Nu inteleg de ce te ataci? E doar parerea mea.

Nu sunt hater Aprilia, am doar o parere proasta legata de modelul Pegaso. Sustin ca e o mobra proasta indiferent cate motorete ai tu cu multi km! Daca pateam doar eu nu era o problema, dar sunt sute de probleme pe forumuri si alte multe mii de care nu s-au auzit. Lumea nu sta toata ziua pe forum sa reclame defecte. ;) Mentenanta nu are nicio legatura in cazul Pegaso, e prost gandita din fabrica!

Legat de KTM nu compara mere cu pere. KTM face cele mai bune motocicletele de hard enduro si n-are nicio legatura cu subiectul Pegaso.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce te ataci? E doar parerea mea.

Nu sunt hater Aprilia, am doar o parere proasta legata de modelul Pegaso. Sustin ca e o mobra proasta indiferent cate motorete ai tu cu multi km! Daca pateam doar eu nu era o problema, dar sunt sute de probleme pe forumuri si alte multe mii de care nu s-au auzit. Lumea nu sta toata ziua pe forum sa reclame defecte. ;) Mentenanta nu are nicio legatura in cazul Pegaso, e prost gandita din fabrica!

Legat de KTM nu compara mere cu pere. KTM face cele mai bune motocicletele de hard enduro si n-are nicio legatura cu subiectul Pegaso.

Nici vorba sa ma atac,nu am motiv.Mi-am expus si eu parerea,ca si tine.:)

In niciun caz,nu am comparat Aprilia cu ktm.Aia cu cele mai bune mobre de hard-enduro,e discutabila.Dar nu deschid o polemica,mai ales pe topicul omului.

Sa ai o zi buna.

 

Initiator topic,raman la ideea ca,orice mobra ai,daca are facuta(sau nu!)mentenanta corespunzator pana la tine,e un aspect foarte important!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...