Sari la conținut

Reparatie toba motor 2 timpi (cimpoi)


florin46p
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Repara cineva tobe pentru motoare in doi timpi (cimpoaie), indreptare si sudare ?

 

Toba este de pe un ktm 250 exc, daca are vreo relevanta .

 

As fi interesat de cineva din Timisoara sau din apopierea ei.

 

Ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice service moto ce se ocupa de repararea motoarelor de enduro are aparat cu apa subpresiune pentru indreptatul cimpoaielor. Plus ca ei stiu vreun sudor prin preajma, eventual duc ei cimpoiul la vreun sudor cu care au conventie si-ti iau banii si pe sudura si pe indreptat cimpoiul.

Am mai intalnit direct sudori care ziceau ca ei taie cimpoaiele in 2, le indreapta cu ciocanul si le sudeaza la loc, dar parca nu as apela la asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice service moto ce se ocupa de repararea motoarelor de enduro are aparat cu apa subpresiune pentru indreptatul cimpoaielor. Plus ca ei stiu vreun sudor prin preajma, eventual duc ei cimpoiul la vreun sudor cu care au conventie si-ti iau banii si pe sudura si pe indreptat cimpoiul.

Am mai intalnit direct sudori care ziceau ca ei taie cimpoaiele in 2, le indreapta cu ciocanul si le sudeaza la loc, dar parca nu as apela la asa ceva.

Si eu as vrea sa il duc la cineva care a mai facut asta, sa vad si cat costa, daca merita reparat sau ies mai bine sa cumpar altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O umflare costa 50-70 lei. Plus sudorul, acolo depinde de ce preturi cere ala.

Un cimpoi nou costa 900 lei.

Am inteles, deci daca se poate face nu ar costa mai mult de 200-250 lei...Asta e bine.

 

Acum doar sa gasesc pe cineva in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai vreo cunostinta care lucreaza undeva unde sunt congelatoare din alea mari de carne, camioane frigorifice, abatoare, hipermarketuri etc., umple-o cu apa si bag-o la inghetat. cred ca se indreapta la faza asta, mai ramane in felul asta doar vizita la sudor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...