Sari la conținut

Postări Recomandate

In fiecare al doilea weekend in fiecare luna, enduroKarpatia organizeaza sesiuni de initiere enduro pentru incepatori.
Pachetul este all inclusive si contine: cazare cu mic dejun, cina a la carte, gratar/picknick la pranz, cafea, bere, energizante, apa; motocicleta enduro Husqvarna sau KTM cu plinul facut + echipament de protectie enduro full + instructor enduro, 9 ore de cursuri in 3 zile.
Pret: 580 RON/persoana/weekend.
Sesiunule se desfasoara in zona Covasna-Comandau.
Pentru rezervari va rog sunati la 0740349443 sau trimiteti mail pe endurokarpatia@gmail.com
Mai multe detalii aici http://www.endurokarpatia.com/431534804

post-97398-0-73798600-1499259133_thumb.jpg

post-97398-0-12258100-1499259187_thumb.jpg

post-97398-0-62315700-1499259229_thumb.jpg

post-97398-0-69972800-1499259318_thumb.jpg

post-97398-0-76708900-1499259330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Adica voi in 580 RON dati casa, masa, mobra si benzina un weekend intreg?

Pai e mai ieftin sa mergi acolo decat sa stai acasa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca e super-mega-extra oferta !

(deci eu am inteles: vineri + sambata + duminica ai mancare si bautura inclusa, vineri noaptea si sambata noaptea cazare asigurata, si 3x3 ore de dat cu mobra, cu mobra si combustibilul lor)

chiar nu am ce sa reprosez, comentez

 

felicitari organizatorilor! :peace:

 

 

PS: bun topic de urmarit!

asteptam impresii de la un coleg care a fost (sau va merge) acolo!

 

 

PPS: Bucuresti - Comandau: aprox 250km

...eu din Cj am vreo 350km.... hmmm....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e valabil si in Septembrie, al doilea weekend!


» Post actualizat in 07 Jul 2017 05:44

Nu mai avem locuri disponibile pe luna August, cei care doresc sa participe la aceste weekenduri de initiere enduro sunt rugati s-a ne contacteze pe endurokarpatia@gmail.com sau tel. 0740349443 pentru rezervari in Septembrie.

Va multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai 2 clarificari, va rog:

 

1. Exista alte costuri in afara de cei 580 ron?

 

2. Care e procedura daca, in timpul initierii, vreunul dintre participanti scapa moto si se intampla avarii?

Rog detaliere pentru:

- avarii usoare (gen carena crapata);

- avarii mai serioase (jenti/furci/cadru indoite).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. in afara de cei 580 ron, se vor plati bauturile mai scumpe la cina si daca se bea mai mult de 5 beri pe zi. Din moment ce ajungi la destinatie (Covasna) nu platesti nimic in afara de acesti bani.

2. avarii se intampla tot timpul, toti scapa motorul chiar de mai multe ori, dar nu prea sunt avarii serioase, se rup manete, plastice, ghidoane. O maneta mai intra la tocmeala, doua manete, ghidonul, sau alte avarii serioase se platesc. Dar din nou va zic nu va lasam in situatii prea "inghesuite" si va ajutam in fiecare secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns - foarte corect cum se pune problema, de altfel.

 

 

Mai 2 intrebari, va rog, sa avem date complete pe forum:

- care este numarul maxim de participanti per curs?

- care este prima luna din an cand incep initierile, respectiv ultima la care se incheie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate persoane pot participa la curs / weekend? Se poate organiza si in alt weekend decat cel de-al doilea din fiecare luna, in caz ca ne strangem ca numar? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata, numarul participantilor la un weekend de initiere enduro este strict limitat la 4 participanti, din considerente de securitate si avand in vedere ca suntem numai doi traineri. Astfel acordam atentie maxima participantilor si fiecare poate folosi util cele 9 ore de instructie. Daca am creste numarul participantilor ar fi oameni ramasi pe dinafara.

In 2017 am inceput cursurile in Martie si dorim sa continuam pana la inceputul lui Decembrie. Cursurile au loc indiferent de conditiile meteo, se merge si pe zapada si ger daca sunt participanti.

 

Pentru Iaco si altii care m-au intrebat la telefon: dupa discutii prealabile se poate stabili si un alt sfarsit de saptamana decat cel de al doilea, daca vin macar doi oameni, noi putem organiza cursurile indiferent de data.

 

Acuma chiar ma gandesc ca nu cumva ar fi bine sa anunt si al treilea weekend din August (18-20) pentru sesiuni de initiere. Postati aici sau ma sunati si decidem impreuna.


» Post actualizat in 11 Jul 2017 11:04

Am decis sa anunt al doilea weekend din Septembrie (8,9,10), mai sunt locuri libere.

August s-a umplut.

Va multumim pentru postarile entuziasmante.


» Post actualizat in 24 Jul 2017 06:23

Nu mai sunt locuri libere pentru weekendul 2 din Septembrie (8,9,10).

Va anunt ca deschid inscrierile pentru 15,16,17 Sept., weekendul 3 din Septembrie, intru-cat foarte multi au solicitat o data mai avansata decat Octombrie.

Haideti, va puteti inscrie aici: endurokarpatia@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Deoarece si week-end-ul cu 15 septembrie e plin, am rezervat (inclusiv telefonic si prin e-mail) week-end-ul 29 sept. - 01 oct. pentru un grup de 4 persoane din Timisoara ce-l include si pe subsemnatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ne-am intors de la Covasna. Ma dor toti muschii posibili.

Un weekend superb. Minunat.

Nu stati pe ganduri

Felicitari Attila pentru initiativa si multumim pentru gazduire.

 

post-68552-0-18286900-1502695487_thumb.jpg

post-68552-0-61479700-1502695502_thumb.jpg

post-68552-0-69995200-1502695537_thumb.jpg

post-68552-0-81583400-1502695578_thumb.jpg

post-68552-0-91760600-1502695597_thumb.jpg

post-68552-0-40771700-1502695633_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e permisa trecerea pentru toata lumea.


» Post actualizat in 15 Aug 2017 16:18

Octombrie 13,14,15 vom organiza un weekend pentru enduristi de nivel intermediar (cei care nu sunt incepatori dar nu sunt nici avansati sau experti in enduro-cross).

Sunt disponibile inca trei locuri, intru-cat avem deja o rezervare. Daca vom constata interes sporit vom suplimenta numarul de locuri.

Pretul este acelasi (580 Ron) sunt 9 ore pe motocicleta in cadrul unui weekend, se merge pe un traseu combinat de dificultate medie presarat cu sectiuni de hard enduro.

Pretul include motocicleta cu plinul facut, echipament de protectie, 2 nopti de cazare cu mic dejun, 2 x cina, picknick pe traseu, bere, apa, energizante cat incape.

Vor fi prezenti 2 traineri.

Conditia fizica adecvata este obligatorie.

Daca aveti deja echipament propriu (mai ales casca si cizme) va rugam sa aduceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Dragi colegi, mergeti cu incredere la Covasna!

Nu va veti plictisi cu Attila.

Cazarea foarte ok, mancarea la fel, nu lipseste nimic, iar daca lipseste, se ocupa Attila imediat.

 

Caprele bune, de cilindree diferite.

 

La cursul de incepatori te ia de la 0, iar in functie de cat de repede prinzi, ajungi sa faci si trasee din ce in ce mai complexe.

Totul se petrece in siguranta, sa nu va fie frica!!!

 

Ps. Attila, sper ca locul ala rezervat de care spui din weekendul 13-15 oct e al meu :)

 

Merci,

Cosmin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Dragi colegi, mergeti cu incredere la Covasna!

Nu va veti plictisi cu Attila.

Cazarea foarte ok, mancarea la fel, nu lipseste nimic, iar daca lipseste, se ocupa Attila imediat.

 

Caprele bune, de cilindree diferite.

 

La cursul de incepatori te ia de la 0, iar in functie de cat de repede prinzi, ajungi sa faci si trasee din ce in ce mai complexe.

Totul se petrece in siguranta, sa nu va fie frica!!!

subscriu

m-am simtit foarte bine

Attila un baiat de nota 10+ , cu multa experienta si rabdare

mergeti fara retineri ca merita fiecare leu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...