Sari la conținut

Accident Cluj-Napoca


Brapp SV
 Share

Postări Recomandate

KTM Duke 125 lovit de o conserva condusa de o doamna. Povestea tipica.. soferita a virat peste linia continua neacordand prioritate motociclistului care circula regulamentar. Nu am vazut intamplarea, baiatul era deja in salvare si nu am putut discuta cu el, dupa spusele vinovatului avea piciorul stang rupt.

 

post-88403-0-56184600-1499376323_thumb.jpgpost-88403-0-21531700-1499376330_thumb.jpgpost-88403-0-81094500-1499376336_thumb.jpgpost-88403-0-36389500-1499376344_thumb.jpgpost-88403-0-43846800-1499376350_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca pt asemnea dobitoci nu ar fi rau de introdus ca la rusi, 2-3 ani de suspendare a permisului si o amenda ca sa fie mai ieftina o masina noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Educatia rutiera in RO este egala cu -5 iar grija fata de alti participanti e durere in p/.... Sa mergi prin oras cu moto ai toate sansele sa "te sparga": unu/una,chiar daca ai lvl mare la skil, incepatorii sunt vai de mama lor, victime sigure.Eu am renuntat la oras dupa 2 incidente, mai bine consum mai multa benzina decat sa ajung cu oase rupte.Nu am nimic cu femeile dar majoritatea sunt degeaba la volan (vorbit la telefon la greu,oglinzi retrovizoare puse in plus....etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Educatia rutiera in RO este egala cu -5 iar grija fata de alti participanti e durere in p/.... Sa mergi prin oras cu moto ai toate sansele sa "te sparga": unu/una,chiar daca ai lvl mare la skil, incepatorii sunt vai de mama lor, victime sigure.Eu am renuntat la oras dupa 2 incidente, mai bine consum mai multa benzina decat sa ajung cu oase rupte.Nu am nimic cu femeile dar majoritatea sunt degeaba la volan (vorbit la telefon la greu,oglinzi retrovizoare puse in plus....etc).

Totul se rezuma la preventie in oras indiferent daca ai skill sau nu. Daca unul care are experienta ruleaza cu viteza intr-o intersectie in care nu ii este acordata prioritate, degeaba o are. Parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul se rezuma la preventie in oras indiferent daca ai skill sau nu. Daca unul care are experienta ruleaza cu viteza intr-o intersectie in care nu ii este acordata prioritate, degeaba o are. Parerea mea

 

Nu poti sa previi oricat si pe oricine. La un momentdat esti lasat in voia hazardului. Nu ai cum sa previi tot oricat de mult ai incerca.

In oras circul cat de grijuliu pot si tot nu pot face orice. Si de multe ori nu are treaba cu viteza cu care circuli. M-am convins pe pielea mea. Partea proasta e ca sunt din ce in ce mai multi imbecili care nu mai au nicio treaba cu condusul automobilelor.

Am intalnit o prostovana care in timp ce conducea, vorbea la telefon si se uita in retrovizoare de la 10 cm ca sa isi refaca machiajul. Ca sa nu mai zic ca era la volanul unui SUV cat casa de mare. Cum o evit p-asta in mijlocul unui bulevard plin de masini?

 

Cea mai sigura solutie ca sa nu te bage in spital un aiurit, este sa iti iei mobra la plimbare doar pe circuit sau pe coclauri si in oras sa circuli cu masina sau cu transportul in comun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul era deja in salvare si nu am putut discuta cu el, dupa spusele vinovatului avea piciorul stang rupt.

recuperare rapida si usoara colegului!

 

Din exact acest motiv evit orasul cat pot...

+1

corect!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Din exact acest motiv evit orasul cat pot...

 

 

Colegu,pai un ninja ca tine care rupe oglinzi dand din coate ma asteptam sa se simta ca in paradis in oras .Atatea oglinzi ,atat de putin timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegu,pai un ninja ca tine care rupe oglinzi dand din coate ma asteptam sa se simta ca in paradis in oras .Atatea oglinzi ,atat de putin timp...

:funny: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegu,pai un ninja ca tine care rupe oglinzi dand din coate ma asteptam sa se simta ca in paradis in oras .Atatea oglinzi ,atat de putin timp...

 

:funny:

 

Gasesc eu oglinzi si in afara orasului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am intalnit o prostovana care in timp ce conducea, vorbea la telefon si se uita in retrovizoare de la 10 cm ca sa isi refaca machiajul. Ca sa nu mai zic ca era la volanul unui SUV cat casa de mare. Cum o evit p-asta in mijlocul unui bulevard plin de masini?

 

Nu mai este de mult un criteriu de "sofer bun sofer rau"sexul conducatorului auto, parere me.Un singur exemplu, un baiat 25-30 ani la semafor pleaca scriind in dracii mari pe telefon, cumva sa oprit la o palma in fata stalpului de pe marginea drumului,nu la ajutat cu nimik ca am claxonat pana mi.a amortit degetul,nu a ridicat o klipa ochii din telefon, exe ca acesta vad 1000 in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc 100km+- in oras zilnic, greseli fatale le fac femeile(in special piti cu masini noi) locul 2 cei cu nr de bg sau coji antice tunate, locul 3 taximetristii, ultimul loc restul muritorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc 100km+- in oras zilnic, greseli fatale le fac femeile(in special piti cu masini noi) locul 2 cei cu nr de bg sau coji antice tunate, locul 3 taximetristii, ultimul loc restul muritorilor.

100 km pe zi? livrezi pizza? :)

depinde de zi topul dar titlu se discuta intr-adevar intre cei mentionati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o 1/2 h pe cheiul Dambovitei, un coleg cu Yamaha rosie, casca Shoei rosie cu alb si un pachetel pe rezervor, daca vede, de curiozitate , cat 180 pe ora avea asa doar de curiozitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Educatia rutiera in RO este egala cu -5 iar grija fata de alti participanti e durere in p/.... Sa mergi prin oras cu moto ai toate sansele sa "te sparga": unu/una,chiar daca ai lvl mare la skil, incepatorii sunt vai de mama lor, victime sigure.Eu am renuntat la oras dupa 2 incidente, mai bine consum mai multa benzina decat sa ajung cu oase rupte.Nu am nimic cu femeile dar majoritatea sunt degeaba la volan (vorbit la telefon la greu,oglinzi retrovizoare puse in plus....etc).

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o 1/2 h pe cheiul Dambovitei, un coleg cu Yamaha rosie, casca Shoei rosie cu alb si un pachetel pe rezervor, daca vede, de curiozitate , cat 180 pe ora avea asa doar de curiozitate

nu conteaza cat 180+ avea....

mai devreme sau mai tarziu o sa vorbim si de el pe aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...