Sari la conținut

accident scuter Timisoara


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

probabil o sa zica ca nu l-a vazut ca venea prea tare :

 

19866824_1361880997194364_73807167_o.jpg

 

http://www.tion.ro/barbat-la-spital-dupa-ce-scuterul-pe-care-se-afla-a-fost-lovit-de-un-sofer-neatent-la-timisoara/1861823

 

Accident de circulație, joi seară, la intersecția străzilor Ovidiu Cotruș și Ioan Slavici. Un bărbat de 79 de ani a ajuns la spital după ce scuterul pe care se afla a fost lovit de un șofer care nu a acordat prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia rosie de pe asfal, sper ca este de la pepene.....

 

Daca te uiti atent o sa observi niste borcane sparte. Deci e pasta de rosii.

 

In alta ordine de idei: unde-s haterii anti doua roti cu replica aia tembela „avea 200 la ora” ?

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

In alta ordine de idei: unde-s haterii anti doua roti cu replica aia tembela „avea 200 la ora” ?

 

Ideea este ca majoritatea accidentelor se intampla pentru ca mobristii merg ca tembelii. nu stiu daca cu 200 km/h, dar cu o viteza care in niciun caz nu le permite sa evite situatiile limita. Acum or sa vina aia care aduc in discutie "skill-ul".. ;)

Nu stiu cum e in Tm, dar o sa filmez 24 h ce se vede/aude de la mine de la geam (am vedere la Bd. Iuliu Maniu in Bucuresti, sector 6) si o sa postez filmul aici. Apoi sa va dati si voi cu parerea cati dintre mobristii care apr in film, merg cu o viteza suficient de mica astfel incat sa le permita sa evite.

 

Acum, on-topic: E clar ca pe conservar l-a durut fix la coana p/..., fiind inca un exemplu de jeg uman pentru care conduita in trafic nici nu exista in vocabular. Sper ca cel accidentat sa fie bine. Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, comparativ cu alte accidente, chiar si fatale, asta mi se pare unul din cele mai triste...

 

Bunicul logodnicei mele are 76 ani, are scooter, si se da cu el din cand in cand. Este singura placere pe care o mai are acum (prieteni, familie nu mai sunt), si credeti-ma savureaza fiecare clipa!

Fiind pensionar, multi bani nu are, deci daca "isi permite" ceva benzina e lux! Cateodata merge si la cumparaturi cu motorisca, si de fiecare data se intoarce cu zambetul pe buze, implinit, si povesteste cu mine cum a fost pe drum, ce a cumparat cu putinul pe care il are... cateodata chiar mai mult de jumatate de ceas.

 

Acum, la varsta lui daca ar avea accident si ca urmare ar avea ceva fracturat, gata cu scooterismul, probabil nu va mai urca pe el niciodata, si singura bucurie care i-a mai ramas s-a dus... din cauza unui cre tin care nu a putut sa se uite stanga pentru o jumatate de secunda.

 

Imaginati-va situatia de mai sus si in cazul bunicului patit... trist... imi pare rau :(

Sper ca batranul, in cel mai rau caz, sa se fi lovit mai serios, dar sa nu aiba ceva oase rupte...

 

Acum poate par prea radical, dar eu l-as bate pe nenorocitul ala cu masina pana as obosi. dupa care l-as chema pe fratemeu sa continuie. cre tin imputit! Sper sa uite sa se asigure si cand trece calea ferata, poate ii fute una vre-un marfar ceva... Ah ce imi vine sa injur acum...

 

Daca aveti ceva vesti despre batran, let me know... chiar sper sa fie in regula :(

Editat de RedRat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol cand nu ti se da prioritate, mai ales cand melteanul e posesor de ML, GL, Q-uri, X-uri, sau Cayenne. Mai nasol e cand banda lor e ocupata si te forteaza pe principiul ca ei sunt mari si nu patesc mare lucru.

 

Intamplator am trecut prin zona. Chestia rosie-portocalie era continutul a 2 borcane de zacusca transportate. Initial am intalnit masina de la Smurd. Apoi am vazut politia facand masuratori, petele rosii pe asfalt si un braincap pe jos. M-am ingrozit instant. Apoi am vazut scuterul pe jos si borcanele sparte, si oarecum m-am mai linistit.

 

Ii doresc accidentatului sa se puna repede pe picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ideea este ca majoritatea accidentelor se intampla pentru ca mobristii merg ca tembelii. nu stiu daca cu 200 km/h, dar cu o viteza care in niciun caz nu le permite sa evite situatiile limita. Acum or sa vina aia care aduc in discutie "skill-ul".. ;)

Nu stiu cum e in Tm, dar o sa filmez 24 h ce se vede/aude de la mine de la geam (am vedere la Bd. Iuliu Maniu in Bucuresti, sector 6) si o sa postez filmul aici. Apoi sa va dati si voi cu parerea cati dintre mobristii care apr in film, merg cu o viteza suficient de mica astfel incat sa le permita sa evite.

 

Acum, on-topic: E clar ca pe conservar l-a durut fix la coana p/..., fiind inca un exemplu de jeg uman pentru care conduita in trafic nici nu exista in vocabular. Sper ca cel accidentat sa fie bine. Multa sanatate!

TU esti motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...