Sari la conținut

Probleme semnalizari Kawasaki Ninja


Mate Marius
 Share

Postări Recomandate

Salutari baieti,este cineva din Timisoara care se pricepe la partea electrica la o Ninja din `99, si ma poate ajuta si pe mine? Evident contra-cost!

Problema este in felul urmator,menionez ca sunt destul de "incepator"...

Am achizitionat acum 3 zile motorul si pe spate are semnalizari cu led,pe fata nu are deloc,mi-a zis ca le-a dat jos,ca mi le da... ma rog,chestii de astea.Ajuns acasa am observat ca nici indicatorul de bord nu functioneaza cand semnalizez si sub sa este un releu"tiganit" pe acolo,cum pe mine ma depaseste aceasta situatie si as vrea sa fiu in regula cu semnalizarile,va rog daca puteti sa ma ajutati cu un sfat sau un numar de telefon de la vre-un electrician,v-as fi recunoscator...

Va multumesc anticipat si asfaclt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur la motorul tau, constructiv, erau semnalizari cu bec normal. Ca sa folosesti semnalizari cu LED-uri trebuie fie alt releu de semnalizare pentru LED-uri, fie un "balast" care sa suplineasca consumul de curent astfel incat releul normal sa functioneze. De aceea poate tigania de care ai spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Probabil ar trebui revenit la starea inițială (dat jos releul respectiv) și puse înapoi și semnalizări pe bec normal. Originale sau aftermarket.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...