Sari la conținut

Vopsitorie OK in Bucuresti


Postări Recomandate

Am cautat prin forumuri dar nu am gasit un topic cu oferte/recomandari actuale de vopsitorie in Bucuresti... daca nu am cautat suficient, imi cer scuze si putem inchide topicul.

 

Am 2 bucati sidecases de pe care s-a cojit urat vopseaua originala (probabil de la caldura, s-a umflat si a inceput sa se faca fasiute). As vrea sa le vopsesc undeva ca lumea cat sa nu se mai cojeasca daca stau putin la soare (macar o vreme, nu stiu cum e cu plasticele de genul, nu par top quality...).

 

Astept recomandari. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti pot recomanda Top Lac Auto (toplacservice.ro). E drept, nu-i atelier moto, dar iti zic din proprie experienta ca fac treaba buna. Si majoritatea celor cu care am vorbit (amici, dar si colegi de pe alte forumuri auto) au zis lucruri bune de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata smecheria e pregatirea. Eu mi-am vopsit capacul topcaseului cu spray, vopsea + lac. Era ars rau de soare. Inainte de vopsea l-am matuit cu o chestie din aia cam ca buretii de vase pt plastic si am dat primer special pt plastic. De 2 ani rezista, si l-am mai atins de/cu cate ceva.

Toplac in schimb nu laud, am reparat acolo pe casco o masina si, pe langa chederele gazate, dupa cateva luni a inceput sa sara vopseaua ca popcornul (de pe piese din tabla noi si originale).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-i vorba de cel de pe Bd. Timisoara, sunt de acord cu tine,dupa 5 luni vopseaua data pe bara spate la un Megane a-nceput sa cada ....si nu a fost pe asigurare,....deci?

Editat de Maximo74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerile despre Toplac sunt impartite. Eu am vopsit la ei in martie la conserva bara fata si aripa (deci 1 reper de plastic si 1 de tabla) si e in regula vopseaua chiar si acum.

Tot atunci am intrebat si de piese de mobra si au zis ca se baga. Vroiam sa revopsesc aripa spate. La mine e de tabla. Nu stiu ce sa zic de elemente de plastic pentru mobre, dar banuiesc ca daca fac pentru auto, se baga si la mobre.

 

Cel mai bine, tragi o fuga pana acolo si ii intrebi la fata locului.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Este pe undeva pe forum topicul unui coleg care se ocupa cu detailing moto (presupun, deci, ca este un mic maniac (in sensul bun ;) ) ).

El isi reconditionase motocicleta proaspat achizitionata, respectiv un Suzuki Hayabusa si recomanda acolo si o vopsitorie. Mie mi-a placut ce am vazut atunci.

Am sa caut linkul sa il postez.

Poti de asemenea sa iei legatura cu el si sa vezi si cum a rezistat lucrarea pana acum.

Toate cele bune!


 

Later edit:

There you go:

/index.php?/topic/743799-suzuki-gsx1300r-hayabusa-proiect-restaurare/


» Post actualizat in 11 Jul 2017 10:07

Ca sa fiu 100% precis, postarea cu vopsitoria este in linkul de mai jos:

/index.php?/topic/743799-suzuki-gsx1300r-hayabusa-proiect-restaurare/?p=4285522

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...