Sari la conținut

Casca Scorpion


sjohnnyc
 Share

Postări Recomandate

nu tine doar de marime ci si de forma interioara. Poate varia inclusiv de la model la model in cadrul aceluiasi producator.

Probatul sau posibilitatea de retur sunt sfante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca vrei sa o iei de pe net si sa o probezi in magazin.
Daca e asa.. nasol.. cu practici de genu magazinele/afacerile locale nu se pot sustine si evident nu pot sa aduca si sa aibe marfa/diversitate pe stoc.

 

Acuma nu pot sa neg ca daca ceva in magazin e 500 si gasesti o oferta in alta parte la 250.. nu e cazu sa nu profiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca vrei sa o iei de pe net si sa o probezi in magazin.

Daca e asa.. nasol.. cu practici de genu magazinele/afacerile locale nu se pot sustine si evident nu pot sa aduca si sa aibe marfa/diversitate pe stoc.

 

Acuma nu pot sa neg ca daca ceva in magazin e 500 si gasesti o oferta in alta parte la 250.. nu e cazu sa nu profiti.

 

O diferenta intre online si magazin o sa fie garantat tot timpul.

 

Partea proasta e ca in Iasi nu ai ce proba. Ce am gasit este MT, LS2 si Nolan.

 

Degeaba vorbim cat timp este aproape imposibil sa cumperi ceva din magazin cat timp nu este.

 

Nu ma deranjeaza sa iau mai scump din magazin (normal, trebuie si ei sa traiasca cu un ados ceva) dar nici nu imi convine sa dau cu >50% mai scump decat online, stiind ca au surse de achizitie.

 

In general magazine au cateva modele ce cred ei ca se vand, restul tot online.

 

Ia spune de cate ori ti se intampla sa intri in magazin sa ceri ceva si ti se raspunde "nu avem dar putem comanda".

 

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detin Scorpion EXO 1000 Air, cumparata de noua pe probate in Graz si purtata numai cu cagula.

Ce pot spune este ca nici dupa 4 ani nu s-au inmuiat pernutele din dreptul obrajilor si sfatul lui yoyo_man este demn de ascultat. sa o comanzi cu cel putin un nr mai mare.

Si o alta mentiune, ca Scorpion foloseste inchiderile sub barba alea f sigure, dar extrem de enervante.

In rest e perfecta, usoara, cu pinlock, are ochelari, etansa, dar si aerisita.

Spor la cumparat!

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Cum au spus și conformiștii mai sus trebuie luată o mărime mai mare, eu am troaca de M dar am comandat L! Că și info despre EXO510 îți pot spune că este destul de gălăgioasă și asta la viteze de 80-90 km/h/, de lasă destul de mult ( mă strângea când am luat-o și acum parca se cam bâțâie pe țeastă, și când ar încheie sezonul trebuie să o trimit la garanție că megalăudații obraji gonflabili nu țin aerul mai mult de 15 min! Părțile bune sunt pinlock-ul, aerisirile și ochelarii de soare! Per total nu sunt prea mulțumit de ea!

Numai bine!

 

L.E. îmi cer scuze pentru greșelile gramaticale dar sunt cam beat

Editat de Alinache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

L.E. îmi cer scuze pentru greșelile gramaticale dar sunt cam beat

E bun asa. Omul la betie spune adevarul. :crack:

» Post actualizat in 04 Aug 2017 11:31

Salutare.

 

Pana la urma m-am hotarat asupra unui Exo 710.

 

Vreau sa cumpar si o viziera. Observ ca sunt Light Smoke, Dark Smoke si Mirror.

 

Are cineva sa imi imparta si mie ceva opinii.

 

Bine inteles ca seara-noaptea este dificil cu o viziera colorata. Insa am citit cateva opinii in care spun ca varianta mirror e oarecum ok si la lasarea serii.

 

Varianta light e prea deschisa? Ar trebui sa merg pe dark (oricum nu e chiar asa dark varianta de la scorpion)?

 

Intre dark si mirror difera doar exteriorul sau si vizibilitatea pe interior? Se vad la fel din interior?

 

Ms. de ajutor.

 

Zi buna.

» Post actualizat in 15 Aug 2017 19:59

Salutare.

Dupa cum spuneam ultima data a venit si casca. Un scorpion Exo 710 Air.

 

Am ales modelul asta din 2 motive cele mai importante pentru mine si anume este foarte ventilata si foarte usoara (aprox 1300g marimea M).

Este destul de sigura e din fibra nu policarbonat. Inchidere doulble D. Faptul ca nu ar ochelari incorporati o face si mai sigura. Pentru mine oricum nu este deloc impediment lipsa lor.

 

Ca marime eu am 56,5 cm circumferinta. tot ce am tot probat se potrivea M. Se potriveste perfect pe capatina mea M-ul.

E un pic fixa la obraji dar cand o sa ia forma obrajilor o sa fie perfecta.

In rest nici nu o simt pe cap.

Fata de Nolan 87 alternativa pe care o luasem in considerare e ca o pana. Nolanul chiar o simteam ca e grea.

 

A fost comandata de pe net fara sa probez inainte. Nici nu as fi avut cum proba. Asa ca nu am tras nici o teapa vreunui magazin cum eram acuzat mai sus cu "practici nasoale".

 

Mai mult de atat am dat exterm de putin fata de cat as fi dat la un magazin in romania.

 

Acum sunt mai relaxat ca am scapat de problema si toata treaba e cum trebuie.

 

Multumesc tuturor de ajutor.

 

Va salut. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...