Jump to content

NE-accident

Share

Recommended Posts

Acum 3 saptamani ma opreste politia. radar, 106 km/h in localitate. permis luat pe 3 luni, amenda 1300 lei, platit jumate in 48 de ore.

Nervi, suparari. Intr-un final fac plangere, imi iau permisul inapoi pana se judeca. Ok.

Apoi am decis sa merg regulamentar si cu grija.

Tricou si pantaloni scurti ca deh, e cald, ma duc la munca.

La tribunal plec de la semafor, prind 50-60 si o masina imi taie fata de pe banda 1, apoi 2 apoi 3 si opreste in asa zisa parcare dintre sensuri.

M-am vazut intrat in ea, dar am reusit sa opresc la cativa cm de masina.

Opresc nervos, ma duc la geam, o doamna in varsta. Mi-am dat seama ca a gresit. Am lasat nervii si am vorbit foarte civilizat. si-a cerut scuze, am rugat-o pe viitor sa fie mai atenta, sa se uite in oglinzi, sa dea semnal. Ne-am dat mana si am plecat tremurand de adrenalina. Bine ca a fost doar atat. Ma tot intreb, daca nu se intampla patania cu radarul de acum 3 saptamani oare unde eram acum? Nu mort, dar in spital sigur. ..

Bine ca a fost doar atat. Ma tot intreb, daca nu se intampla patania cu radarul de acum 3 saptamani oare unde eram acum? Nu mort, dar in spital sigur. ..

Gresit!!!!....mergeai mai repede si nu te mai intalneai cu domnisoara de 90 ani :lol:

Edited by taong mapagbiro

Eu eram cândva macho și mergeam cum se merge.

Când, deodată, m-a prins organul și se înțelege ce mi-a făcut.

Dacă nu era el, oare mai puteam salva o mortaciune + sa fac acest topic plin de substanță, intelect și barbatie?

Sa mulțumești sistemului și reprezentanților lui, asta înseamnă că ai ajuns în punctul în care trebuie în viata ta...

#coolstorybro

#nuteducepecircuit

#riștisaincurcilumeapeacolo

#bleaaah

#faceslap

» Post actualizat in 20 Jul 2017 01:51

Later edit:

Acum am văzut la profil - Hornet. Explica multe :)).

Edited by DeVazut_TM

genial, deci ti-a luat permisul pe bune si tu ai dat in judecata.

respect.

Romania zilelor noastre.... infrastructura deficitara, asfalt slab calitativ, drumuri aglomerate de cazane, participanti la trafic care au grija doar de dosul lor si de botul masinii, blana orbitoare, linie continua pentru fraieri, cefe late in masini inmatriculate in Bg, si lista poate continua...

Elementar este sa contesti orice urma de autoritate ca altfel esti fraier - vinovat sau nu, o mai lungesti pana se da sentinta definitiva, dar ce mai conteaza daca de costa este 1000lei distractia ca poate pana atunci crapi si nu mai conteaza.

Noroc cu promo-urile benzinariilor, "Romania va creste prin bun simt si responsabilitate".... o plua.... se duce dracului corabia si ne trage si pe noi la fund.

Edited by florinelu07

#enlighten.us

E limpede! Cine nu o arde racing cu miarul in traficul din buCUResti, e fraer coclit!

Edited by ZAPPY

prefer sa fiu fraier intreg, decat racer cu oasele rupte prin spitale.

hornetul nu e miar, dar trage binisor, te imbie la viteza.

» Post actualizat in 21 Jul 2017 04:40

genial, deci ti-a luat permisul pe bune si tu ai dat in judecata.

respect.

analfabetul ala a scris in procesul verbal, ca eu conduceam motocicleta cu nr B 62 LEJ. nr meu este B 62 LPJ. am cerut anularea.

#enlighten.us

Da un semn când ai trecut pe la biserica și ai luat lumânări. Aduc eu chibriturile.

Astăzi am aflat și ca Hornetul îmbie la viteza :)))).

Și eu care credeam ca a fost cea mai buna strategie Honda de creștere a consumului de cafea sau energizant.

Edited by DeVazut_TM